Porównanie obrazów z refraktorów SW ED 120/900,a SW 150/1200

Postwiechu | 25 Sty 2018, 21:22

Na Excelsis innego 2-calowca nie ma, a ja niestety nigdy z żadnym się nie spotkałem, . Więc tym bardziej nie dam rady porównać z Kohki :)
Okroju, a może masz nie Koniga, a właśnie Kohki? Szybkie przerzucenie Googla dało mi same 2-calowce o polu 60 stopni- Konig II, bo Konig I z tego co rozumiem to okulary 1,25".
 
Posty: 601
Rejestracja: 27 Wrz 2015, 23:22

 

Postendriu624 | 25 Sty 2018, 21:24

Miałem UO Konig parkę do bino 18 mm , to są modyfikowane orciaki o powiększonym polu , moje miały 68 st pola. W C8N obraz bardzo skoszony od ok. 50% pola, nieostrość pola była bardzo widoczna nawet w plenerze. Jedynie w maku obraz był akceptowalny. Pole widzenia z nasadką bino + mak 127 powodował opad szczeny, bo brak korekcji na skraju pola w stereo był mało zauważalny, w maku 127 skraj pola widzenia też nie był zachwycający , bo gwiazdki nie były punktowe tak gdzieś ze 20% od brzegu. Natomiast te szkiełka miały dobrą transmisję , i pod tym względem do maka mogą być.

Image
Ostatnio edytowany przez endriu624 25 Sty 2018, 21:43, edytowano w sumie 3 razy
SKYMAX 150 SW ; SKYMAX 127 SW ; Celestron 25x100 ; SkyGiude 15x70 ; OLIMPUS 8x40 DPS I
Nasadka bino lacerta
Awatar użytkownika
 
Posty: 4986
Rejestracja: 21 Sty 2009, 21:57
Miejscowość: Oświęcim

 

PostKrzysztof_P | 25 Sty 2018, 21:35

Panowie są University Optics Konig 2" 32 mm z takim polem jak pisze Krzysztof OKROJ 80*, posiadałem i znam dobrze to szkliwo , generalnie bardzo dobre okulary. Innych UO Konigów nie używałem.
Proszę link na którym jest fotka ogniskowej 32 mm z polem własnym 80*:
https://www.cloudynights.com/topic/1465 ... onig-40mm/
Dla przykładu okular MEADE UWA serii 4000 Japan ma np. pole własne 84* a specyfikacja producenta podaje 82* , posiadałem , porównywałem z Naglerem i posiada pole większe od Naglera jakie w nim widziałem co też na CN potem doczytałem.
Takich przykładów znam z praktyki wiele , np. bardzo dobre Plossle TAL , mają pola 50* a w specyfikacji na stronie podane jest 45* o czym też pisze się na CN , UO 12 mm HD w specyfikacji podają 40* a w praktyce odstaje od całej serii HD jako jedyny i ma około 35*.ORTO BGO 12,5 mm akurat nie on ma pełne 40*. Miałem swego czasu całą serię Orto UO HD , UO Volcano Top MC jak i całą serię BGO Orto Baadera i Antaresa ORTO w jednym czasie. :idea: Wszystkie porównywałem ze sobą w jednym teleskopie pod każdym względem przez połowę nocy i te informacje są pewne. Wszystkie te ORTO pochodzą z jednej fabryki i są bardzo dobrymi okularami stricte planetarnymi i nie tylko.:wink:
Ostatnio edytowany przez Krzysztof_P 26 Sty 2018, 00:41, edytowano w sumie 3 razy
Obserwatorium Roll-Off: Refraktory APO i ED , SCT-ki , MAKI , Newtony , SolarMax60 II i inne sprzęciki.
Serdecznie Zapraszamy.

"Cóż piękniejszego nad niebo , które nas otacza".

Pozdrawiam Krzysztof P. z Krakowa.
Awatar użytkownika
Administrator Forum
 
Posty: 7918
Rejestracja: 06 Sie 2006, 12:03
Miejscowość: Kraków

 

PostKarol | 25 Sty 2018, 21:57

Krzysztof_P napisał(a):Karolciu jest dość dużo prawdy w tym stwierdzeniu jeżeli używamy teleskopu pod mocno rozświetlonym niebem. :wink:


Krzysiu, a więc nie będzie różnicy między np. 8 a 12" w dużym mieście (chodzi o zasięg ;) ) ?
 
Posty: 2524
Rejestracja: 22 Lis 2010, 20:43

Postokroj | 25 Sty 2018, 22:06

Krzysztof P miał Go w rękach 2 miesiące temu jak byłem u niego w Krakowie.Niech sie wypowie.
Polarex 102/1500 f-15,,Unitron 75/1200 f-16, Vixen 50/800 f-16, GSO-12" .Lunt 50 Bino Nikon .Vixen SilverTop -5mm,7.5-,10.15,26,TV Ploosl- 10,5 .U Konig- 32 Celestron Ultima 30 42mm.Yashica 7x50.
 
Posty: 1342
Rejestracja: 03 Mar 2008, 21:49
Miejscowość: Tuszyn [pod Łodzią]

Postwiechu | 25 Sty 2018, 22:07

Karol napisał(a):
Krzysztof_P napisał(a):Karolciu jest dość dużo prawdy w tym stwierdzeniu jeżeli używamy teleskopu pod mocno rozświetlonym niebem. :wink:


Krzysiu, a więc nie będzie różnicy między np. 8 a 12" w dużym mieście (chodzi o zasięg ;) ) ?

Moim zdaniem będzie pewna różnica jeśli chodzi o gwiazdy i inne punktowo świecące obiekty. Natomiast przy tej samej źrenicy obiekty rozciągłe mogą wychodzić z tła lepiej w 8", bo rozjaśnienie tła będzie większe w 12".

Czyli odpowiem: TAK I NIE :D
 
Posty: 601
Rejestracja: 27 Wrz 2015, 23:22

 

PostKrzysztof_P | 25 Sty 2018, 22:45

okroj napisał(a):Krzysztof P miał Go w rękach 2 miesiące temu jak byłem u niego w Krakowie.Niech sie wypowie.


Krzysztof ja też posiadałem swego czasu ogniskowe UO Koniga zarówno 40 mm jak i 32 mm , więc znam te okulary już od szeregu lat , co chyba nawet Ci mówiłem jak byłeś u mnie z tym okularem i innymi Twoimi szkiełkami TAKA LE. :wink:
Obserwatorium Roll-Off: Refraktory APO i ED , SCT-ki , MAKI , Newtony , SolarMax60 II i inne sprzęciki.
Serdecznie Zapraszamy.

"Cóż piękniejszego nad niebo , które nas otacza".

Pozdrawiam Krzysztof P. z Krakowa.
Awatar użytkownika
Administrator Forum
 
Posty: 7918
Rejestracja: 06 Sie 2006, 12:03
Miejscowość: Kraków

 

PostKrzysztof_P | 25 Sty 2018, 22:48

Karol napisał(a):
Krzysztof_P napisał(a):Karolciu jest dość dużo prawdy w tym stwierdzeniu jeżeli używamy teleskopu pod mocno rozświetlonym niebem. :wink:


Krzysiu, a więc nie będzie różnicy między np. 8 a 12" w dużym mieście (chodzi o zasięg ;) ) ?


Oczywiście zasięg na punktowych żródłach światła jakim są gwiazdy będzie , ale ze względu na spore zaświetlenie nieba same obrazy obiektów DS będą mniej wyróżnione przez większą Aperturę , pod ciemnym niebem niema nawet co porównywać , ale w zaświetlonym miejscu te różnice na rozciągłych obiektach DS są mniej widoczne. :wink:
Obserwatorium Roll-Off: Refraktory APO i ED , SCT-ki , MAKI , Newtony , SolarMax60 II i inne sprzęciki.
Serdecznie Zapraszamy.

"Cóż piękniejszego nad niebo , które nas otacza".

Pozdrawiam Krzysztof P. z Krakowa.
Awatar użytkownika
Administrator Forum
 
Posty: 7918
Rejestracja: 06 Sie 2006, 12:03
Miejscowość: Kraków

 

PostKrzysztof_P | 25 Sty 2018, 23:40

Witajcie.

Może macie jakichś producentów Obiektywów AC o parametrach D: 160-185 mm to Proszę o linki , mam przymiarkę na zakup takowego obiektywu , ale nie mogę takowych znależć i nie mam bladego pojęcia czy ktoś się takimi zajmuje. W "ISTAR USA" są albo 6" lub od razu 8" a to mnie specjalnie nie urządza.Chciałbym coś pośredniego Achro. z dobrym projektem i tym samym dobrą korekcją AC przy F: 7-8. Istara jestem pewien dobrej jakości z korekcją sporo lepszą AC niż w standardowym achromacie , ale nie kupię obiektywu 200 mm F6 z zastosowaniem tylko do DS przy małych i średnich powiększeniach.

Pozdrawiam Krzysztof. :wink:
Obserwatorium Roll-Off: Refraktory APO i ED , SCT-ki , MAKI , Newtony , SolarMax60 II i inne sprzęciki.
Serdecznie Zapraszamy.

"Cóż piękniejszego nad niebo , które nas otacza".

Pozdrawiam Krzysztof P. z Krakowa.
Awatar użytkownika
Administrator Forum
 
Posty: 7918
Rejestracja: 06 Sie 2006, 12:03
Miejscowość: Kraków

 

PostKrzysztof_P | 27 Sty 2018, 00:40

Witajcie.

Karolu , może Ty mnie poratujesz jakimś linkiem do dobrych obiektywów Achro.
Jak takiego nie wyszukam to chyba zbuduję Newtona F7-F8 z małym LW i też będzie dobry.
Mam już zamysł i plan , ale liczę że znajdę jakiś dobry obiektyw co najmniej Achro.

Pozdrawiam Krzysztof. :wink:
Obserwatorium Roll-Off: Refraktory APO i ED , SCT-ki , MAKI , Newtony , SolarMax60 II i inne sprzęciki.
Serdecznie Zapraszamy.

"Cóż piękniejszego nad niebo , które nas otacza".

Pozdrawiam Krzysztof P. z Krakowa.
Awatar użytkownika
Administrator Forum
 
Posty: 7918
Rejestracja: 06 Sie 2006, 12:03
Miejscowość: Kraków

 

Postwampum | 27 Sty 2018, 12:56

Krzysztof_P napisał(a):Witajcie.

Karolu , może Ty mnie poratujesz jakimś linkiem do dobrych obiektywów Achro.
Jak takiego nie wyszukam to chyba zbuduję Newtona F7-F8 z małym LW i też będzie dobry.
Mam już zamysł i plan , ale liczę że znajdę jakiś dobry obiektyw co najmniej Achro.

Pozdrawiam Krzysztof. :wink:


Cześć.
Zapytaj się w "HiOptics", chyba najbardziej znany na świecie producent wszelkiego typu szkieł do teleskopów (to mój wniosek po przestudiowaniu sieci).
Pewnie Ciebie oleją, ale spróbuj. Lepiej jakby w Twoim imieniu zgłosił się tam np Janusz z Astrokraka,jako potencjany dystrybutor (sprawdzą sobie to na pewno).
Tu masz linka do dużych refaktorów:
http://www.hioptic.com/telescopes/refractor/large-telescopes/
Refraktor "ZEN_Ottiche" 120 F8 /Zen Ottiche 150 F6,6/ Sky Tee/ ATM-Uniwersal 150/2800/ Vortex Kaibab 18x56/okulary i dodatki
 
Posty: 1202
Rejestracja: 04 Cze 2016, 00:47
Miejscowość: Nowe Skalmierzcye

 

Postwiechu | 27 Sty 2018, 13:30

Próbowałem ryć Googla po angielsku, niemiecku i francusku, szukając gotowych tub albo obiektywów - bo to ciekawy temat, zero efektów. Może popytać na amerykańskich forach? Albo rosyjskich...
U Ludesa z achromatów albo 150, albo od razu 203. A (chyba dobrze pamiętam) jakieś 10-12 lat temu były obiektywy 180 w 2, albo i 3 ogniskowych. Może się do niego odezwać? Jeśli się nie mylę, ściągał je pod marką TMB - być może następny trop.
 
Posty: 601
Rejestracja: 27 Wrz 2015, 23:22

 

PostKrzysztof_P | 27 Sty 2018, 17:29

Cześć Panowie.

Wielkie Dzięki , muszę faktycznie dokładnie poszukać , macie rację , trzeba szukać w innych językach i na innych Forach , gdzie się często reklamują firmy o których nawet nigdy nie słyszeliśmy nawet słowa.

Pozdrawiam Krzysztof. :wink:
Obserwatorium Roll-Off: Refraktory APO i ED , SCT-ki , MAKI , Newtony , SolarMax60 II i inne sprzęciki.
Serdecznie Zapraszamy.

"Cóż piękniejszego nad niebo , które nas otacza".

Pozdrawiam Krzysztof P. z Krakowa.
Awatar użytkownika
Administrator Forum
 
Posty: 7918
Rejestracja: 06 Sie 2006, 12:03
Miejscowość: Kraków

 

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot], Majestic-12 [Bot] oraz 91 gości

AstroChat

Wejdź na chat