Prosba o opinie/przyblizenie telepa MEADE 114EQ-DH

Postjungli | 04 Lip 2006, 19:52

Witam

Zawsze jest tak ze musi nastapic ten poczatek by zlapac bakcyla:) od pewnego czasu uzywam lornetki tento 10x50 i pomyslalem o czyms wiecej kolega za drobna oplata moze mi odsprzedac kurzacy sie juz od pewnego czasu MEADE 114EQ-DH, parametry z sieci wziete DŁUGOŚĆ - 100 cm
D = 114 mm, F = 910 mm, F/8 czy moglibyscie przyblizyc mi blizej ten telep? dopowiem ze mieszkam w miescie obserwacje balkonowe nie mam na razie podkreslam! na razie! zbyt duzych ambicji a chcialbym popatrzec na cos wiecej niz przez lornetke, szukalem troche postow na forach zagranicznych na temat tego teleskopu ale wolalbym sie upewnic i posluzyc sie opinia astromaniakow ktorzy maja juz lata praktyki za soba i sa z Polski znie chcialbym wyrzucic 400zl na malo dajaca inwestyce... prosze doradzcie czy taki sprzet bedzie wystarczajacy na jakis czas czyt. do uzbierania pokaznjejszej sumy na cos naprawde dobrego jak na razie astro wciaga mnie okropnie, przepraszam moze za banalny temat ale jestem w rozterce bo kolega wyjezdza do stanow i szkoda by bylo zeby telep przepadl, z tego co wiem i widzialem jest w bdb stanie ma nawet elektryke dzialajaca... prosze pomozcie

pozdrawiam jungli
 
Posty: 1
Rejestracja: 04 Lip 2006, 19:42

Użytkownicy przeglądający to forum: DominRZS oraz 56 gości

AstroChat

Wejdź na chat