Błąd w firmware SynScan

PostMateuszW | 20 Sty 2013, 01:30

Właśnie od pół godziny kręcę sobie bez sensu montażem HEQ5 :wink: testując sterowanie nim z kompa, a tu niespodzianka :shock: . Odkryłem chyba drobny błąd w oprogramowaniu. Jak włączę obroty deklinacji w "lewo", czyli przycisk w górę, to po przejechaniu od startowej północy, poprzez zachód i południe przy wschodzie pojawia się problem. Deklinacja (na wyświetlaczu) cały czas normalnie rośnie z ujemnej i w okolicy -25* nagle przeskakuje na +25* :shock: . Jak dalej się jedzie, to północ (czyli +90) nie wypada tam, gdzie wcześniej, tylko jest odpowiednio przesunięta. Jak w tym momencie wrócę w przeciwną stronę, to znowu skacze z +25* na -25*. Natomiast, gdy na początku będę kręcił w "prawo", czyli przycisk dolny, to problem nie występuje. Mam najnowszy firmware 3.32.
Prawdopodobnie ten problem nie będzie normalnie przeszkadzał, bo i tak montaż nie wychodzi na tak niskie deklinacje, tylko robi flipa. Zastanawiam się po prostu, czy jest to błąd w oprogramowaniu, czy coś innego. Czy tylko u mnie to występuje?

Przy okazji. Okazuje się, że z kompa można włączyć silniki montażu na wyższej prędkości, niż z pilota :D . Normalnie jest 3,3*/sek, a ja mogę ustawić nawet 4,5*/sek :mrgreen: . Więcej się na dwóch bajtach nie mieści :wink: .
SW 200/1000, TSAPO65Q, NEQ6, CEM25EC, Atik 383L+, ASI1600MMC, PG Chameleon3, MPCC, IDAS LPS P2, Nagler 9mm, Powermate 5x, 2,5x, Nikon D80, Nikon D7500, Samyang 135
DreamFocuser mini
Dostępny w sprzedaży!
Awatar użytkownika
 
Posty: 3138
Rejestracja: 27 Lis 2011, 23:09
Miejscowość: Wieliczka

 

Użytkownicy przeglądający to forum: Lukacz oraz 118 gości

AstroChat

Wejdź na chat