OSTRZEŻENIE

Posttiger | 25 Sie 2016, 22:23

Od dawna, będąc na tym forum (2009r), jestem przyzwyczajony do uczciwości uczestników, a szczególnie stałych i sprawdzonych ,,bywalców", udzielających rad w sprawie sprzętu astro, oraz jego zakupu. Jednak ostatnio nieco się ,,przewiozłem" na moim ,,domniemaniu". Otóż kupując ,,używaną" DO EXTREME 15X70 ( STAN BARDZO DOBRY, ,,jakieś tam otarcia na obudowie") ,których z resztą nie stwierdziłem, także na ogół w,, porzo", ale za to prawy obiektyw wykazuje ubytki w powłokach, oraz rysę łączącą dwie z nich. Odbierając sprzęt od kuriera, przy osobie ,,trzeciej", od razu zauważyliśmy jakieś ,,świecące ,,plamki" na prawym obiektywie.Z początku to zbagatelizowałem (myślę, wezmę ,,gruchę" i zdmuchnę"),choć już miałem złe przeczucia. Jednak będąc trzy dni póżniej na spotkaniu astro, Kolega (będacy zapalonym lorneciarzem) stwierdził, iż są to ubytki na powłokach, raczej nie do zczyszczenia, lub zmycia. Nadmienię też, że transakcja była sprzedażą ,,wiązaną",na wymianę poszedł moj NIKON 10X50 EX w stanie BDB, (co sprzedający potwierdził po otrzymaniu dopłaty i mojej lornetki na pw). Na moje zapytania co do powłoki obiektywu, najpierw chciał mnie przekupić dodając niepotrzebne mi przedmioty (jako gratisy).Póżniej oburzony, stwierdził że może odstąpić od transakji. Gdyby w grę wchodziła tylko kasa,to bym na pewno na to przystał. Jednak ta osoba straciła moje zaufanie, i podejrzewam, że nie wiadomo w jakim stanie, otrzymałbym NIKONA. (skoro raz zostałem oszukany-czyt. ,,niedoinformowany", choć pytałem dodatkowo, o stan lornetki i ewentualnych jej ,,przypadłości), to ta osoba straciła całkowicie moje zaufanie). Gdy na koniec naszej ,,dyskusji"" poinformowałem gościa, że sprawę opiszę na forum , zaczął mnie straszyć Adminem, ośmieszeniem się, oraz restrykacjami związanymi z utratą jego ,,dóbr osobistych". Jakie to ,,dobra osobiste" i autorytet może mieć osoba oszukująca ludzi na marne parę ,,stówek". Na koniec dodam, iż piszę to już nie w związku, z moją sprawą, którą uważam za zamkniętą, a ostrzeżeniem ludzi przed ,,świętymi krowami", uważającymi, że im ,,wszystko wolno". I jeszcze dodam, że moim ,,sprzedawcą" był ,,kolega" Lukost.


.
ED-120, TS76EDPH, EQ-6R PRO, ASIair PRO, bino BP-Maxbright, SONY A7S, CANON 6 D, ASI-290 COLOR, NIKON 7X35 EX CF, MEADE 26 mm 5000S-para, ES 20 mm 70st.- para, NLV 6 mm-para, Barlowy ED 2xGSO, ED 3x GSO. IDAS LPS D-2
 
Posty: 2007
Rejestracja: 25 Gru 2009, 10:44

 

Postacubenes | 25 Sie 2016, 22:33

Tiger na dowód wrzuć fotkę uszkodzonego obiektywu to rozwieje wątpliwości co do stanu "dobrego" lornetki.
GSO 16".CELESTRON 10".5".refr.127/1200.120/600.EQ-5.
Brandon8.ultima7,5.12,5.18.30.U.O.4.5.6.7.9.12,5.LVW5.8.13.17.22.42.AXIOM 34.SW-UWA 7.9.13.pl 9.20.25.gso 30.ultima 2x.
Lumicon 2" H-BETA.OIII.UHC
świadczę usługi wykończenia wnętrz.
Awatar użytkownika
 
Posty: 2956
Rejestracja: 17 Gru 2006, 18:59
Miejscowość: Kochanowice

 

Posttiger | 25 Sie 2016, 23:03

OSTRZEŻENIE: DSC03281 (Copy).JPG
Proszę bardzo, na fotce jest tylko jedna ,,kropa", ale w sumie jest ich pięć; Zrobię lepsze zdjęcie to je tu zamieszczę.
ED-120, TS76EDPH, EQ-6R PRO, ASIair PRO, bino BP-Maxbright, SONY A7S, CANON 6 D, ASI-290 COLOR, NIKON 7X35 EX CF, MEADE 26 mm 5000S-para, ES 20 mm 70st.- para, NLV 6 mm-para, Barlowy ED 2xGSO, ED 3x GSO. IDAS LPS D-2
 
Posty: 2007
Rejestracja: 25 Gru 2009, 10:44

 

Postzbyszek | 25 Sie 2016, 23:23

Potrafisz rozróżnić czy ok, czy nie choć kolega lepiej potrafił . Pewnie sprzedający nie rozróżniał .. Jak dał propozycje stanu wejściowego to w/g mnie ok się zachował . Nie każdy rozróżnia ...
 
Posty: 3014
Rejestracja: 28 Lip 2005, 23:00
Miejscowość: znikam

Posttomeczz | 26 Sie 2016, 04:50

dzieki za cynk
Cóż piękniejsze niż niebo, które jest nad nami.
 
Posty: 516
Rejestracja: 30 Mar 2013, 18:48

 

Post•Fish3r• | 26 Sie 2016, 05:34

Na twoim miejscu przystalbym na propozycje odstapienia od transakcji. Skąd wiesz na ile reszta powłok jest
juz dojechana.

Generalnie głupia sprawa i dzięki za info o userze, nieciekawie wygląda też to "straszenie" w mailu...

Ps Zbyszek... Obiektyw w naszym "fachu" to najważniejsza sprawa tak jak dla fotografów. Na to się chucha i dmucha, przed sprzedażą sprawdza się dokładnie stan soczewek a przed zapakowaniem jeszcze znowu ostatni rzut oka. Na forach fotograficznych, gdyby ktoś otrzymał takie szkło to by była niezła awantura.bo nawet jeśli sprzedający nie wiedział jakimś cudem o stanie szkla to jego obowiązkiem jest dokladne sprawdzenie tego przed wysyłką.
 
Posty: 1120
Rejestracja: 15 Lip 2012, 13:40

PostJanusz_P. | 26 Sie 2016, 12:35

No cóż, niesmak pozostaje a wystarczyło poprosić o zdjęcia obiektywów przed transakcją...
Tak swoją drogą te dwie plamki bez warstw praktycznie nic do uzyskiwanego obrazu nie wnoszą bo są niewielkie i jednostkowe ale w głowie siedzi że jest defekt ale tak to już jest z używkami że nie są idealne i mają swoje wady i ślady użytkowania, dlatego są sporo tańsze od nowych :arrow: :idea:
Astropozdrówko Janusz P.

Fujinon 10x50, SCT 6 podręczny, SCT-14" HyperStar, EQ-6, Coronado 60, EOS-6D-mod i takie tam szkiełka do niego od 8 do 4000 mm plus lasery RGB do 2 W :-)
Awatar użytkownika
Założyciel i Patron Forum
 
Posty: 18278
Rejestracja: 12 Kwi 2005, 19:17
Miejscowość: 15 km na południe od Krakowa

Postchavez1976 | 26 Sie 2016, 13:09

Janusz_P. napisał(a):ale w głowie siedzi że jest defekt ale tak to już jest z używkami że nie są idealne i mają swoje wady i ślady użytkowania, dlatego są sporo tańsze od nowych :arrow: :idea:

Janusz, nie o to chodzi.
Nikt chyba nie oczekuje sprzętu za 2/3 ceny w stanie "sklepowym" (choć bywają czasem takie okazje), ale to jest giełda koleżeńska. Kupującemu KOLEDZE należy się uczciwa i rzetelna informacja o stanie przedmiotu i innych ew. "niuansach".

Obu sympatycznym Kolegom życzę aby się szybko dogadali w tej sprawie :D
Pozdrawiam, Amadeusz

Columbus 13", TSAPO906, BM152s, PST, HEQ5mod, SAM, 533MCP, 290MC, 6D
Awatar użytkownika
 
Posty: 1257
Rejestracja: 15 Gru 2012, 19:26
Miejscowość: Zabrze/Oświęcim

 

Posttomeczz | 26 Sie 2016, 18:38

•Fish3r• napisał(a):Ps Zbyszek... Obiektyw w naszym "fachu" to najważniejsza sprawa tak jak dla fotografów.


okulary wazniejsze.

ale i tak bym sie zmartwil takimi kropkami.

lukost to pozadny czlowiek. na pewno sie dogadacie. pozdro
Cóż piękniejsze niż niebo, które jest nad nami.
 
Posty: 516
Rejestracja: 30 Mar 2013, 18:48

 

Postkurp | 26 Sie 2016, 18:48

Chcecie sprawdzić jakość i czystość wykonania optyki w waszych lornetkach, to popatrzcie w obiektywy swojego sprzętu kierując go w stronę nisko zachodzącego Słońca i obserwując wtedy obiektywy i wewnętrzne soczewki. Zobaczycie każdy paproch, brud, ryskę i niedoskonałości wykonania soczewek. Radzę się nie stresować bo ideału nie ma.
Ja lubię patrzeć w Kosmos.
Krzysiek " kurp "

ED 100 SW Stigma 20x80 DO Silver 10x50 Carl Zeiss 10x50 Vixen 7x50 Olympus DPSi 8x40
Małe wiaderko orciaków i lantanów LV Vixena Maxvision 28 Nagler 9
Awatar użytkownika
 
Posty: 1572
Rejestracja: 13 Sty 2013, 23:23
Miejscowość: Ławy

 

Posttiger | 26 Sie 2016, 20:56

Zgadza się ,należało poprosić o fotki obiektywów, tylko, że tym sposobem, również okularów, mostka, pryzmatów itp. Oferta była wystawiona poprzez, doświadczonego, długoletniego usera. Który jak sądzę, zna się bardzo dobrze ,,na rzeczy", który pisał zarówno w dziale ,,sprzedaż" i na pw: STAN BARDZO DOBRY lornetki. Ponadto zapytany na pw. ,,dodatkowo", znów potwierdza STAN BDB. Miałem kiedyś do czynienia z achromatem o podobnych ,,walorach" powłok, i żadne ,,zmywanie", czyszczenie, nic nie dawało. To wygląda jak ,,wytrawione" kropki (na zielonych powłokach). Nie ma to znaczenia przy obserwacjach, nie można zauważyć żadnej różnicy, pomiędzy torami opt. w czasie obserwacji zarówno w dzień, jak i w nocy (pewnie dlatego, że jest za małe powierzchniowo, w stosunku do całkowitej pow. obiektywu). Jednak na pewno będzie to problem, przy ewentualnej odsprzedaży. Gdy ,,przyszły"nabywca zobaczy foty optyki, to albo zrezygnuje, albo zechce zapłacić , jedną trzecią sklepowej ceny.
ED-120, TS76EDPH, EQ-6R PRO, ASIair PRO, bino BP-Maxbright, SONY A7S, CANON 6 D, ASI-290 COLOR, NIKON 7X35 EX CF, MEADE 26 mm 5000S-para, ES 20 mm 70st.- para, NLV 6 mm-para, Barlowy ED 2xGSO, ED 3x GSO. IDAS LPS D-2
 
Posty: 2007
Rejestracja: 25 Gru 2009, 10:44

 

Post•Fish3r• | 26 Sie 2016, 21:09

tiger a tak z ciekawości. Czy jak opisałeś problem to sprzedający był zaskoczony - prosił o dodatkowe fotki "wady" i opisanie ubytku? czy tez nie?
Jeśli nie to sprawa wydaje mi sie jasna - doskonale wiedział o tym wczesniej.
 
Posty: 1120
Rejestracja: 15 Lip 2012, 13:40

Posttiger | 26 Sie 2016, 22:32

Był zaskoczony, moimi zastrzeżeniami, a tak w ogóle, ,,wysłał" mnie do sklepu, ,,jeśli chcę mieć lornetę w stanie idealnym ,za3/4 ceny, to tylko sklep". Tylko w sklepie przy stanie mojej ,,dzisiejszej wiedzy" na temat optyki, od razu odrzuciłbym ten egzemplarz (ze względu na rzucające się w oczy, ubytki powłok).W sumie też zachował się niby poprawnie chcąc ,,odkrecić" transakcję. Ale ja, jak się już raz na kimś ,,sparzę", to tracę zaufanie do tej osoby całkowicie. Tak w ogóle to może zamknijmy już tą dyskusję, z resztą nie było tego wpisu tutaj, gdyby sprzedający przeprosił (a nie udawał oburzonego, pewnie myślał, że się nie odważę ,,zawalczyć" z jego ,,personą"). O czym wcześniej poinformowałem go na pw., ale widocznie zlekceważył moją osobę.
ED-120, TS76EDPH, EQ-6R PRO, ASIair PRO, bino BP-Maxbright, SONY A7S, CANON 6 D, ASI-290 COLOR, NIKON 7X35 EX CF, MEADE 26 mm 5000S-para, ES 20 mm 70st.- para, NLV 6 mm-para, Barlowy ED 2xGSO, ED 3x GSO. IDAS LPS D-2
 
Posty: 2007
Rejestracja: 25 Gru 2009, 10:44

 

Postatrix | 27 Sie 2016, 22:07

tiger napisał(a):Był zaskoczony, moimi zastrzeżeniami, a tak w ogóle, ,,wysłał" mnie do sklepu, ,,jeśli chcę mieć lornetę w stanie idealnym ,za3/4 ceny, to tylko sklep". Tylko w sklepie przy stanie mojej ,,dzisiejszej wiedzy" na temat optyki, od razu odrzuciłbym ten egzemplarz (ze względu na rzucające się w oczy, ubytki powłok).W sumie też zachował się niby poprawnie chcąc ,,odkrecić" transakcję. Ale ja, jak się już raz na kimś ,,sparzę", to tracę zaufanie do tej osoby całkowicie. Tak w ogóle to może zamknijmy już tą dyskusję, z resztą nie było tego wpisu tutaj, gdyby sprzedający przeprosił (a nie udawał oburzonego, pewnie myślał, że się nie odważę ,,zawalczyć" z jego ,,personą"). O czym wcześniej poinformowałem go na pw., ale widocznie zlekceważył moją osobę.


Nie jest istotna cena oferty. Jeżeli się piszę BDB, to sprzęt ma być w takim stanie. Bo w tego typu transakcjach polega się głównie na opinii sprzedającego. Jeżeli stan nie zgadza się z opisem, jest to nic innego jak oszustwo.
Co się ma sprawa fotek oferowanego sprzętu, to żaden dowód na uczciwość sprzedającego. Można dać fotki jakie się chce.
Pamiętam jak parę lat temu kupiłem na forum okular. Przyszedł w stanie idealnym. Tylko że nic nie było przez niego widać. Po moim telefonie do sprzedającego, otrzymałem odpowiedź - ten typ tak ma. Pieniądze dałem niewielkie, więc strata mała. Obudowa została wykorzystana.
Jako że nie jestem złośliwy nic nie pisałem na ten temat - nie kupie od człowieka nawet śrubki.
Ktoś napisał że kolega sprzedający lornetkę to porządny gość. No może był, ale się zepsuł. :lol:
Nikon Action 12 x 50
ATM Newton AluMirror 250/2600
 
Posty: 471
Rejestracja: 10 Mar 2008, 22:41

Postlukost | 28 Sie 2016, 16:42

To mój pierwszy (i ostatni) post w tym żenującym temacie, bo z tym panem użerać się już nie zamierzam.
Przyjąłem do wiadomości istnienie tych mikroplamek na obiektywie, przyznając, że nie przyjrzałem się dokładnie lornecie przed wysyłką. Wpływu na obraz nie mają żadnego, niemniej zaproponowałem polubowne rozwiązanie sytuacji, poprzez dorzucenie do lornety „gratisu” o wartości ok. 150 zł (porządne filtry słoneczne w fabrycznej, aluminiowej oprawie), albo odstąpienie od transakcji, poprzez zwrot lornet i jego dopłaty.
W odpowiedzi na moją propozycję usłyszałem, że gratisami nie jest zainteresowany, a swojej lornetki też ode mnie nie przyjmie, bo – CYTUJĘ - nie wyklucza, że przed zwrotem celowo mu ją uszkodzę; poza tym naraziłem go na rozstrój nerwowy, a takie osoby jak ja należy piętnować i karać.
W tej sytuacji uznałem, że dalsza dyskusja pozbawiona jest sensu.
Jestem gotów przekazać kopię całej mojej korespondencji z tym panem adminowi (Januszowi) i zdaję się na jego trzeźwy osąd sytuacji.
Chętnie też odstąpię od transakcji, ale dogadać się z nim zwyczajnie nie można.
Tyle.
 
Posty: 998
Rejestracja: 28 Lis 2009, 20:10

 

PostCharon X | 28 Sie 2016, 17:15

Trochę nauczka na przyszłość, aby przed wysyłką oglądać sprzęt uważnie z każdej strony, i robić dokładne zdjęcia. Bo potem takie akcje moga wyjsć. Dla jednego mikrousterki są pomijalne, dla drugiego są nie do przyjęcia. Też raz sprzedałem teleskop, a kupujący znalazł tyle mikrousterek, że mnie wprawił w osłupienie (z tydzień wcześniej jeszcze nią DSy obserwowałem), ostatecznie stwierdził, że sobie z nimi poradzi.
Awatar użytkownika
 
Posty: 1420
Rejestracja: 02 Lip 2006, 18:21

PostKarol | 28 Sie 2016, 17:34

Mi się wydaje, że właśnie na tym polega "koleżeńska/forumowa" sprzedaż że gdy coś nie pasuje kupującemu to anuluje się transakcje i jest wszystko w porządku. Przecież jak coś od kolegi kupujemy i ta rzecz ma wadę to mu nie robimy awantury tylko kolega jeśli jest uczciwy odwraca transakcje. Inaczej chyba się nie da (po za osobistym odbiorem/dostarczeniem). W domyśle można powiedzieć, że każda oferta ma opcje anulowania. Przecież wiadomo, tak jak charon napisał, każdy inaczej może postrzegać "wady".
Jeśli anulowanie nie jest polubownym rozwiązaniem sytuacji to co ?
 
Posty: 2524
Rejestracja: 22 Lis 2010, 20:43

PostCharon X | 28 Sie 2016, 18:06

Co do tej lornetki - niektóre zabrudzenia mogą wyglądać jak rysy - mozna by psiknąć płynem do czyszczenia optyki (np Baadera) i przetrzeć ściereczką - wtedy będzie wiadomo.
Awatar użytkownika
 
Posty: 1420
Rejestracja: 02 Lip 2006, 18:21

Postsimon_141 | 29 Sie 2016, 09:46

Moim skromnym zdaniem do oceny powyższej sprawy należy zapomnieć się czy kogoś zna czy nie i podejść do tematu zupełnie na chłodno, w przeciwnym razie będziemy sami się okłamywać bo to fajny "ktoś" i nie wypada(nie urażając żadnego z głównych zainteresowanych). Z pewnymi zachowaniami możemy się zgadzać albo nie, koniec kropka. Podstawą cechą zakupów przez internet jest rzetelny opis przedmiotu, rzeczy i czy to w sklepach czy na aukcjach czy tym bardziej w naszej społeczności. Litości Panowie/Panie, kiedy sprzedajemy samochód znamy jego słabe i dobre punkty, koniec kropka(delikatne ryski można wybaczyć, ale gdy silnik podejrzanie pracuje już nie przechodzimy obok tego obojętnie). Od naszej odwagi i uczciwości zależy czy o tych słabych punktach poinformujemy potencjalnego nabywce. Argumenty typu "kupujemy używkę to musimy się spodziewać.......(nie wiadomo czego)......"ok, ale nie od osoby znanej, świadomej sprzętu, która świadomie, kilkukrotnie informuje, że stan sprzętu jest "BDB". Jeśli coś ma stan "BDB" to niezależnie czy w sklepie czy w domu. Nie ma osobnej skali opisu dla przedmiotów nowych i z drugiej ręki, koniec kropka. Lornetka, o której tutaj mowa należy do grupy sprzętu docelowego czyli dożywotniego, bez względu na to czy owa wartość lornety jest dla nabywcy naprężeniem finansowym czy nie i KAŻDY Z NAS kupując cokolwiek na długie lata chce być(nie wiem jak Wy, ale ja na pewno) świadomy wad i zalet nowego, używanego nabytku. I proszę tego nie odbierać jako atak czy cuś :), ale należę do osób, które długo się decyduję na coś i jeśli już podejmą decyzję o kupnie czegoś to po to by to mieć i już. Dlatego jeśli się na coś decyduję to zazwyczaj szukam wśród znanych postaci na forum, jednym czy drugim, gdyż wydaje się to być bezpieczniejsze, oczywiście w powyższej sytuacji nasuwa się pytanie czy zawsze.....
Pozdrawiam.
mak127, ed80
eq 3-2, Giro Mini
bino SW
LVW 22, 13, 8
Vortex 8x42, Orion Resolux 10x50

Nie lubię pół środków dlatego w 99% obserwuję kompletem oczu.
 
Posty: 222
Rejestracja: 21 Sie 2012, 12:54
Miejscowość: Zgierz

 

Posttiger | 29 Sie 2016, 21:35

,,Święte Słowa" Simon, właśnie ja ,,mam" dokładnie tak samo. Jeśli już kupuję coś bardziej cennego, to staram się to przemyśleć, i to trwa dosyć długo, bo kupuję na długi okres. Dlatego na giełdzie, jeśli już kupuję, to od stałych, sprawdzonych userów, gdy w grę wchodzi droższy zakup. Nieraz jednak patrzę jak Ci , z nieco krótszym stażem, opisują jakieś tam,,kurzyki", czy ryski na obudowach, w swoich ofertach, starając się być w porządku wobec kupującego.
ED-120, TS76EDPH, EQ-6R PRO, ASIair PRO, bino BP-Maxbright, SONY A7S, CANON 6 D, ASI-290 COLOR, NIKON 7X35 EX CF, MEADE 26 mm 5000S-para, ES 20 mm 70st.- para, NLV 6 mm-para, Barlowy ED 2xGSO, ED 3x GSO. IDAS LPS D-2
 
Posty: 2007
Rejestracja: 25 Gru 2009, 10:44

 

Postatrix | 29 Sie 2016, 22:32

simon_141 napisał(a):Moim skromnym zdaniem do oceny powyższej sprawy należy zapomnieć się czy kogoś zna czy nie i podejść do tematu zupełnie na chłodno, w przeciwnym razie będziemy sami się okłamywać bo to fajny "ktoś" i nie wypada(nie urażając żadnego z głównych zainteresowanych). Z pewnymi zachowaniami możemy się zgadzać albo nie, koniec kropka. Podstawą cechą zakupów przez internet jest rzetelny opis przedmiotu, rzeczy i czy to w sklepach czy na aukcjach czy tym bardziej w naszej społeczności. Litości Panowie/Panie, kiedy sprzedajemy samochód znamy jego słabe i dobre punkty, koniec kropka(delikatne ryski można wybaczyć, ale gdy silnik podejrzanie pracuje już nie przechodzimy obok tego obojętnie). Od naszej odwagi i uczciwości zależy czy o tych słabych punktach poinformujemy potencjalnego nabywce. Argumenty typu "kupujemy używkę to musimy się spodziewać.......(nie wiadomo czego)......"ok, ale nie od osoby znanej, świadomej sprzętu, która świadomie, kilkukrotnie informuje, że stan sprzętu jest "BDB". Jeśli coś ma stan "BDB" to niezależnie czy w sklepie czy w domu. Nie ma osobnej skali opisu dla przedmiotów nowych i z drugiej ręki, koniec kropka. Lornetka, o której tutaj mowa należy do grupy sprzętu docelowego czyli dożywotniego, bez względu na to czy owa wartość lornety jest dla nabywcy naprężeniem finansowym czy nie i KAŻDY Z NAS kupując cokolwiek na długie lata chce być(nie wiem jak Wy, ale ja na pewno) świadomy wad i zalet nowego, używanego nabytku. I proszę tego nie odbierać jako atak czy cuś :), ale należę do osób, które długo się decyduję na coś i jeśli już podejmą decyzję o kupnie czegoś to po to by to mieć i już. Dlatego jeśli się na coś decyduję to zazwyczaj szukam wśród znanych postaci na forum, jednym czy drugim, gdyż wydaje się to być bezpieczniejsze, oczywiście w powyższej sytuacji nasuwa się pytanie czy zawsze.....
Pozdrawiam.



Amen.
Nikon Action 12 x 50
ATM Newton AluMirror 250/2600
 
Posty: 471
Rejestracja: 10 Mar 2008, 22:41

PostCharon X | 30 Sie 2016, 14:17

Nie przesadzacie już z tym publicznym kamieniowaniem gościa z powodu 2 kropek na obiektywie ? Zrobił błąd, że się nie przyjrzał, ale próbował go naprawić i się dogadać.

Każdy się może kiedyś znaleźć w podobnej sytuacji - można nieświadomie pominąć/nie zdać sobie sprawy z jakiejś usterki.
Awatar użytkownika
 
Posty: 1420
Rejestracja: 02 Lip 2006, 18:21

Postzorg | 30 Sie 2016, 15:26

Nie rozumiem potrzeby publicznego roztrząsania sprawy. Można było oddać lornetkę i koniec tematu. Osobiście jeszcze się nie spotkałem z odmową możliwości zwrotu, albo brakiem zwrotu pieniędzy po odesłaniu towaru. Sprzedający zawinił z opisem, ale chciał wyprostować swój błąd poprze cofnięcie transakcji. Giełda to nie allegro, ale nawet tam większość ludzi wystawia "negatywa" dopiero jak wyczerpie możliwość porozumienia.

Był kiedyś przypadek, że ktoś dostał brudny okular, coś tam sam "grzebał" a później narzekał, że nie może oddać bo mu soczewki wypadły. Jak towar jest niezgodny z opisem, to się go odsyła.
 
Posty: 68
Rejestracja: 03 Kwi 2013, 10:27

 

PostAA | 30 Sie 2016, 15:53

Charon X napisał(a): Dla jednego mikrousterki są pomijalne

Nazwijmy go prawdziwym obserwatorem nieba, pasjonatem.
Charon X napisał(a): dla drugiego są nie do przyjęcia .

No cóż........
 
Posty: 76
Rejestracja: 14 Sty 2011, 10:29

 

PostPaether | 30 Sie 2016, 22:09

Wszystko wszystkim ale podejrzewanie, że ktoś kto chce naprawić niedopatrzenie, specjalnie uszkodzi oddawaną lornetkę jest strasznie słabe...
Awatar użytkownika
 
Posty: 62
Rejestracja: 15 Lip 2014, 20:19
Miejscowość: Krosno/Rugby

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 62 gości

AstroChat

Wejdź na chat