problem z kolimatorem laser colli mark III

Problemy, czyszczenie, regulacja, naprawa, instrukcje, oprogramowanie etc.

Postda57 | 15 Lis 2016, 17:50

Witam , posiadam podany w tytule kolimator oraz syntę 8 , problem polega na tym że przy każdym włożeniu w wyciąg kolimator pokazuje mi co innego , na początku gdy go włożyłem wydawał się zbyt luzno wchodzić w wyciąg i każde przykręcenie go śrubkami od wyciągu zmieniało wynik , postanowiłem owinąć go jedną warstwą cienkiej taśmy samoprzylepnej , teraz kolimator wchodzi ciasno , jednak nie wiele to pomogło wystarczy że obrócę go w wyciągu i już pokazuje co innego , mniej jest to widoczne na lustrze głównym , najbardziej jest to widoczne na tarczy kolimatora , rozbieżności są dość duże , wystarczy że lekko dotknę go palcem i już też wynik jest inny , od czego to zależy czy to wina synty , kolimatora czy też ja robię coś nie tak ??? czy powinienem go tez blokować śrubami ??? za każdym razem co nie przykręcę śruby laser ucieka w każdą stronę o co chodzi ???
 
Posty: 1
Rejestracja: 15 Lis 2016, 17:41

 

PostJanusz_P. | 17 Lis 2016, 16:28

Każdy kolimator laserowy wychodzący z Astrokraka jest sprawdzany przed wysyłką na kolimację i trzeba ją robić w około 2/3 wolumenu kolimatorów które sprzedajemy, innymi słowy kolimator który posiadasz trzeba najpierw skolimować aby laser obracany w wyciągu nie zataczał koło po lustrze tylko świecił w jeden punkt :arrow: :roll:
Astropozdrówko Janusz P.

Fujinon 10x50, SCT 6 podręczny, SCT-14" HyperStar, EQ-6, Coronado 60, EOS-6D-mod i takie tam szkiełka do niego od 8 do 4000 mm plus lasery RGB do 2 W :-)
Awatar użytkownika
Założyciel i Patron Forum
 
Posty: 18278
Rejestracja: 12 Kwi 2005, 19:17
Miejscowość: 15 km na południe od Krakowa

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości

AstroChat

Wejdź na chat