A ja sie pytam kto to zrobił ???

Postzwierzak_grubas | 10 Gru 2016, 18:14

Witam
Wczoraj tak z wieczora przybiegł do mnie znajomy ze sprzętem który zakupił w drodze kupna i przywiózł z nieodległej ziemi Kraka.
Nie bede opisywał szczególów wyglądu bo są widoczne na zdjęciu. Natomiast mam kilka pytań do osób (jeżeli takie są ) które widziały w/w sprzęcior bo nie działa i zresztą nie ma prawa.
Pierwsza rzecz która się rzuca w oczy to brak kablologii Po zapytaniu znajomego o kabelki ten stwierdził że sprzedający i owszem pokazał mu że liczniki świecą po czym zawinoł je ze stwierdzeniem że jeszcze nie wie do czego ale na pewno przydadzą mu sie w domu po czym je schował. Za to stwierdzenie chciałem znajomego pacnąć z liścia w czoło za gupote ale po przeanalizowaniu różnicy wag doszedłem do wniosku że nie moge tego zrobić bo kolega by wyglądał jak szympans i to na stałe ;)
Sprzedający nie ukrywał że temat nie jest dokończony i w takim stanie już go zakupił a teraz sprzedaje.
Zostałem poproszony o pomoc ale ja sie na ty w ogóle nie znam. Widze że elektronika jest najprawdopodobniej produktem pana Jędrzejewskiego lub jakiś jego klon ale po za tym ani chU,hu. Pytanie do kolegów zna ktoś ten produkt,a najlepiej pierwotnego konstruktora? Nie wierze że coś takiego powstało i nie zaistniało na Maniaku.
No Maniaki przyznać sie kto to zrobił ???
Załączniki
A ja sie pytam kto to zrobił ???: 20161210_103743.jpg
DYSORTOGRAFIK
152/760 + szklana zastawa
Awatar użytkownika
 
Posty: 1068
Rejestracja: 25 Gru 2008, 01:46
Miejscowość: Mysłowice

 

Postzbyszek | 10 Gru 2016, 22:22

Chyba to nawet działać może, nie pamiętam już czy w tej skrzynce jest końcówka co silnikami krokowymi steruje, zębatki maja dużą średnice , najprościej ślimaki odkręcić i jako normalnego Dobsona używać . JAkby ktoś chciał to uruchomić, to polecam zamiast oryginalnych końcówek mocy dać scalak z pracą podkrokową 1:16 czy więcej, teraz są dostępne i z tego pudelka co widać wysterować , bo silniczki chyba 200 krokowe. Te kabelki itp. sa potrzebne do uruchomienia ... komplet stanowily
Ostatnio edytowany przez zbyszek, 10 Gru 2016, 23:08, edytowano w sumie 1 raz
 
Posty: 3014
Rejestracja: 28 Lip 2005, 23:00
Miejscowość: znikam

Postzwierzak_grubas | 10 Gru 2016, 22:29

Zbychu ręcznie to wiadomo że sie da ale mi chodzi oto jak uruchomić GOTO by Jędrzejewski i żeby wydatek kolegi miał sens, uzusadnienie a także żeby sprawiał mu zadowolenie ze sprzętu.
DYSORTOGRAFIK
152/760 + szklana zastawa
Awatar użytkownika
 
Posty: 1068
Rejestracja: 25 Gru 2008, 01:46
Miejscowość: Mysłowice

 

PostJanusz_P. | 11 Gru 2016, 13:27

A nie prościej uderzyć na PW do samego Leszka Jędrzejewskiego, autora napędu :arrow: :roll: :shock:
Astropozdrówko Janusz P.

Fujinon 10x50, SCT 6 podręczny, SCT-14" HyperStar, EQ-6, Coronado 60, EOS-6D-mod i takie tam szkiełka do niego od 8 do 4000 mm plus lasery RGB do 2 W :-)
Awatar użytkownika
Założyciel i Patron Forum
 
Posty: 18278
Rejestracja: 12 Kwi 2005, 19:17
Miejscowość: 15 km na południe od Krakowa

Postchavez1976 | 11 Gru 2016, 13:33

Leszek jest bardzo pomocny.
Kiedykolwiek prosiłem o pomoc z platformą, zawsze miałem szybką i konkretną odpowiedź mimo, że już dawno po gwarancji.
Pozdrawiam, Amadeusz

Columbus 13", TSAPO906, BM152s, PST, HEQ5mod, SAM, 533MCP, 290MC, 6D
Awatar użytkownika
 
Posty: 1257
Rejestracja: 15 Gru 2012, 19:26
Miejscowość: Zabrze/Oświęcim

 

PostAurora | 12 Gru 2016, 19:06

O kurde
Widziałem ten telep na OLX, to chyba ten sam?
Dzwoniłem do chłopa i miałem jechać to oglądać, wspominał właśnie o tym, że to nie do końca działa.
Cena była stosunkowo niska i zastanawiałem się nad użyciem tego mechanizmu do napędzania mojego LB12.
Chłop był mało konkretny, więc sobie odpuściłem, Nie mniej cena za jaką wisiało ogłoszenie była stosunkowo niska.
 
Posty: 377
Rejestracja: 03 Sie 2005, 10:38

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] oraz 134 gości

AstroChat

Wejdź na chat