Luzy NEQ6 Pro SS

Postmentos416 | 01 Lut 2017, 19:51

Witam

Mam problem ze sterowaniem tubą a mianowicie. Ustawiam sobie teleskop na Wenus elegancko na środku i synchronizuje w Cartes du Ciel V3.0 ze go śledzi. zaczynam przez konsole ASCOM przesuwac teleskop na Mars imam bardzo przyblizony obraz w proramie oczywiscie, lecz dy naceluje na niego to obraz nie pokrywa sie z tym co widze. To jest wina luzów na pewno, lecz jak to ominąć żeby idealnie na niego nakierowac? Natomiast gdy chce sterowac przez Stellarium 10.6.1 to nie mogą się dodac ustawienia portów Scope sync i cancel do programu, wiec je ręczxnie utworzyłem. Ale problem pojawia się gdy stellarium jes połączone z teleskopem. wskasuje mi jakis obiekt. To lece na wenus przez stellarium () oczywiscie widok sie nie zgadza ) to potem odcinam pilota i pilotem nakierowuje na Wenus i dalej łączę sie ze stellarium z nadzieją ze będzie wskasuwac Wenus a tu ****. dalej ten sam obiekt co wcześniej... Jak to jest. co robie nie tak?
NEQ6 Pro SynScan, SW OTAW DS 200/1000, Canon EOS 350D + mod.
Awatar użytkownika
 
Posty: 60
Rejestracja: 10 Lip 2016, 14:51

 

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 44 gości

AstroChat

Wejdź na chat