Celestron PowerSeeker 40AZ Pierwszy teleskop

Postgomez86 | 18 Maj 2017, 14:05

Witajcie drodzy forumowicze, pasjonaci. Jestem tutaj nowy, ale i nowy w swojej astro podroży. Od lat interesuje mnie co tam widnieje nad moją głową, ale zawsze chęć kupna teleskopu kończyła się słowami " eee pewnie kupa kasy parę tysięcy" no ale ostatnio stwierdziłem że na gadaniu skończyć się nie da i znalazłem, cud kupię teleskop już za 180 zł no to WOW kupuję. Kupiłem celestron PowerSeeker 40AZ no bo jak pięknie w opisie obserwacja gór księżyca, równin itp. Jowisz wenus, normalnie szok. Teleskop przyszedł i co hmmm no lipa, te wymienione jowisz, wenus a gdzie tam biała iskierka w okularze 20mm i tyle. Dzwonię do firmy o co biega, a wie Pan to taki zwykły, Pan zobaczy księżyc to jest super. No dobra siedzę do 4 na balkonie i czekam, jest oto i on, w oku 9mm jak i 20mm no jest wygląda super ale.... trzeba strasznie okiem się skupić by cokolwiek w tak małym otworze zobaczyć, jest piękne kratery po meteorytach ale ja chcę więcej jak to zobaczyć lepiej może zdjęcie jakieś czy coś.



Dziękuję za wysłuchanie mojej historii a teraz kochani pytanie.

- Dlaczego tylko księżyc mam niby 2 tuleje przedłużające ale tam nic nie wydać rozmazane niewyraźne itp wszystko.

- Jak zobaczyć więcej w tym okularze, może coś w stylu nakładki która pozwoli mi lepiej oglądać moim okiem, coś większego.

- Jak zrobić zdjęcie temu księżycowi w tym tak małym oczku, telefon odpada, na środku ekranu okrągły okular i bez jakości księżyc (można się domyśleć) ale nic z szczegółów zobaczyć.

- Oraz już wiem czas wymeinić na lepszy, ale czy z niego coś jeszcze da się wyciągnąć? i jak coś jaki polecacie by zobaczyć te wszystkie piękne jowisze marsy, wenusy pierścienie itp. tak do max 1500 pln. z możliwoscią podpięcia może lustranki, aparatu telefonu czy coś.



Z góry dziękuję wszystkim za pomoc i wyrozumiałość dla świeża ka i dziękuję
Załączniki
Celestron PowerSeeker 40AZ Pierwszy teleskop: 20170518_035242.jpg
2
Celestron PowerSeeker 40AZ Pierwszy teleskop: 20170518_035235.jpg
1
 
Posty: 1
Rejestracja: 18 Maj 2017, 13:48

 

PostJanusz_P. | 20 Maj 2017, 12:49

No cóż, tą trzęsącą się zabawką w plastiku wiele więcej nie osiągniesz, pierwszy sensowny teleskop z metalu i szkła dla osoby dorosłej to ten model:
http://astrokrak.pl/357-teleskop-syntas ... q3-2-.html
który ma metalowy 2" wyciąg Crayforda, dostęp do ogniska głównego dla lustrzanek cyfrowych i bezusterkowych oraz pozwala na dalszą rozbudowę o napędy, pilota i lunetkę biegunową czyli rzeczy potrzebne do nauki astrofotografii czyli to model rozwojowy :arrow: :idea:
Astropozdrówko Janusz P.

Fujinon 10x50, SCT 6 podręczny, SCT-14" HyperStar, EQ-6, Coronado 60, EOS-6D-mod i takie tam szkiełka do niego od 8 do 4000 mm plus lasery RGB do 2 W :-)
Awatar użytkownika
Założyciel i Patron Forum
 
Posty: 18278
Rejestracja: 12 Kwi 2005, 19:17
Miejscowość: 15 km na południe od Krakowa

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 94 gości

AstroChat

Wejdź na chat