"Aux mount" w PHD2 z guidingiem po kablu ST4 na AZ-EQ5?

Sprzęt, obróbka, dyskusje, porady

Postmaciekp85 | 03 Sie 2017, 15:59

Marzy mi się, żeby bezkosztowo ułatwić sobie życie z ustawianiem na Polaris metodą dryfu poprzez zmuszenie mojego sprzętu do korzystania z dobrodziejstw ASCOM - czyli żeby PHD wiedział, jaka jest bieżąca deklinacja montażu. Mam taką konfigurację:
- najnowsza wersja PHD2
- montaż AZ-EQ5 GT
- kamerka ZWO ASI120MC
- kabel ST4, który próbowałem wpinać zarowno do gniazda w montażu, jak i do pilota SynScan - efekty takie same, to znaczy nie udało się to, o czym piszę niżej
- kabel USB, wiadomo :)
- doinstalowany sterownik ASCOM dla SynScanów Sky-Watchera, drivery ASCOM do kamer ASI, na wszelki wypadek też USBST4 Ascom oraz EQMOD

Chodzi o to, że podobno guidując po ST4 można zmusić Ascom do prawidłowej pracy - wszędzie piszą, że należy podłączyć w PHD2 "aux mount". I tu pies pogrzebany. Łączę najpierw jako kamerkę ASI ZWO - próbowałem także opcji z Ascomem, bo też jest na liście sprzętu po doinstalowaniu sterowników Ascom dla ASI. Tutaj wszystko działa (w ogóle z samym guidingiem nie mam problemów). Potem wybieram oczywiście jako montaż "on camera". Ale kompletnie nic nie chce działać w przypadku "aux mount", który rzekomo ma umożliwiać korzystanie z udogodnień Ascom. Nie działa driver dla SynScanów - żąda numeru portu. Wiesza się USBST4. EQMOD udaje że działa, ale tak naprawdę nie pobiera informacji o deklinacji. Inne opcje, typu Ascom Simulator, też próbowałem - bez skutku.
Czy jest jakiś sposób bez zabawy z innymi kablami?...
SW 150/750, ED80, AZ-EQ5 GT, Nikon D7000, Altair 60mm i ASI120MC.
Trochę moich wysiłków głównie z EQ3-2 i EQ5 GoTo tutaj: https://www.flickr.com/photos/128133312 ... 3233199035 (nie warto nimi zaśmiecać Forum).
 
Posty: 40
Rejestracja: 14 Kwi 2017, 22:23

 

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości

AstroChat

Wejdź na chat