Tele Vue De-Lite 9 mm.

PostKrzysztof_P | 06 Sie 2017, 22:48

Witam.

Przymierzam się do zakupu tego szkiełka Tele Vue De-Lite 9 mm , czy jest może ktoś kto używa aktualnie tego szkiełka i może coś napisać na jego temat?
Czytałem Recenzję na CN i wysoko jest oceniane , stawiane wyżej od TV Delosa i Pentaxa XW pod względem kontrastu , ostrości obrazu i tym samym widoczności detalu na planetach , daje też mniej rozproszonego światła wokół jasnych obiektów , porównany do ORTO Takahashi 9 mm ponoć wypadł w praktyce lepiej a Orciaki Taka to nic innego jak BGO w innej obudowie , wychodzące z jednej fabryki swego czasu , często w recenzjach przy porównaniach Taka Orto z BGO Orto wyniki były identyczne a różnice to były tylko w cenie zakupu płacąc za Markę Taka.Przeczytałem takich porównań kilka i osobiście daję im wiarę.Ludzie narzekali że Orto Taka nic więcej nie wnoszą do obrazu od Orto BGO czy UO a cena jest wysoka.
TV Radiany posiadałem i znam dobrze te szkiełka , natomiast TV De-Lite jest mi zupełnie obcy , chodzi mi konkretnie o ogniskową 9 mm.
Czekam na jakiś wpis o TV De-Lite 9 mm z praktyki obserwacyjnej , za wszelkie info będę wdzięczny.

Pozdrawiam Krzysztof. :wink:
Obserwatorium Roll-Off: Refraktory APO i ED , SCT-ki , MAKI , Newtony , SolarMax60 II i inne sprzęciki.
Serdecznie Zapraszamy.

"Cóż piękniejszego nad niebo , które nas otacza".

Pozdrawiam Krzysztof P. z Krakowa.
Awatar użytkownika
Administrator Forum
 
Posty: 7913
Rejestracja: 06 Sie 2006, 12:03
Miejscowość: Kraków

 

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 42 gości

AstroChat

Wejdź na chat