HEQ5 Syn Scan

Postjoachim56 | 19 Sie 2017, 11:55

Cześć,wczoraj rozstawiłem montaż,w czasie pracy jest kwestia glośności,szczególnie przy dużych prędkościach rzedu 8,9.Pewno temat nie nowy.Mnie akurat ten problem nie przeszkadza bo i tak mam 55% ubytku sluchu(25lat pracy w stoczni swoje robi i 5lat grania w kapeli pod kolumnami wielkimi jak szafa),chyba ze?!mam zalożone aparaty słuchowe,to już jest trochę glośniej,czy można jakoś to usprawnić?.Montaż jak do tej pory chodzi idealnie,mial robiony u Janusza w Krakowie taki zerowy tuning,tj.przy zakupie wymieniono smar i łozyska.Czy ktoś przerabiał już ten temat? wiem ze ktoś przerabiał przekładnie na takie jak przy samochodowym rozrządzie.Pytanie jest takie:Czy i wogóle warto coś majstrować przy montażu?...pozdrawiam Joachim
Ostatnio edytowany przez joachim56, 03 Paź 2017, 00:18, edytowano w sumie 1 raz
MAK127SW,MTO11CA.,APO Megrez80/555
IOPTRON Mini Tower Pro,AZ Go To,ATMGłowicy SLT+trójnóg z EQ3,statyw Goliat drewniany,
Canon6DMod,550DMod,350D.PhilipsSPC900.SVBony305,
Solarmax60+BF10
Obiektywy:YasicaJapan75-230f1:4,5,Sigma35mm1:1,4
Awatar użytkownika
 
Posty: 207
Rejestracja: 19 Mar 2011, 16:59
Miejscowość: K-Kozle

 

Postmakower | 19 Sie 2017, 16:19

joachim56 napisał(a):..........Pytanie jest takie:Czy i wogole warto cos majstrowac przy montazu?...pozdrawiam Joachim


Daj sobie na razie spokój. Tym bardziej jak montaż ma juz nowe łożyska i smary. Znam ludzi którzy od 8 lat jadą na tym motażu na oryginalnym smarze a prowadzenie świetne. Domyślam się, że pewnie jakieś fotki będziesz chciał na tym porobić? Od tego zacznij. Przecież to sprzęt wspomagający obserwację czy fotografie a nie sam dla siebie.
 
Posty: 756
Rejestracja: 04 Sty 2012, 02:22

 

Postjoachim56 | 19 Sie 2017, 22:46

Tak ja juz dawno chcialem moimi Canonami cos pofocic,ale malo kiedy tu sa warunki,czasami jest dobre niebo w Antwerpi,ale wybrac sie w pojedynke z calym majdanem na pobliskie lotnisko.bo innych warunkow nie mam. to strach,tym bardziej caraz wiecej ciapatych tu jest.Szykuje sie wiec z wyjazdem do kraju na chocby 2tyg.Ten montaz co mam chodzi jak szwajcarski zegarek,nigdy nie byl przeciazony i zawsze dobrze wywazony.Tak ze dam sobie spokoj z modyfikacjami....pozdrawiam Joachim
MAK127SW,MTO11CA.,APO Megrez80/555
IOPTRON Mini Tower Pro,AZ Go To,ATMGłowicy SLT+trójnóg z EQ3,statyw Goliat drewniany,
Canon6DMod,550DMod,350D.PhilipsSPC900.SVBony305,
Solarmax60+BF10
Obiektywy:YasicaJapan75-230f1:4,5,Sigma35mm1:1,4
Awatar użytkownika
 
Posty: 207
Rejestracja: 19 Mar 2011, 16:59
Miejscowość: K-Kozle

 

Postmakower | 20 Sie 2017, 20:19

joachim56 napisał(a):Tak ja juz dawno chcialem moimi Canonami cos pofocic,ale malo kiedy tu sa warunki,czasami jest dobre niebo w Antwerpi,ale wybrac sie w pojedynke z calym majdanem na pobliskie lotnisko.bo innych warunkow nie mam. to strach,tym bardziej caraz wiecej ciapatych tu jest.Szykuje sie wiec z wyjazdem do kraju na chocby 2tyg.Ten montaz co mam chodzi jak szwajcarski zegarek,nigdy nie byl przeciazony i zawsze dobrze wywazony.Tak ze dam sobie spokoj z modyfikacjami....pozdrawiam Joachim


Miałem okazję poznac Belgie a raczej Flandrię. Już w latach 90-tych to była astronomiczna tragedia. Każda droga oświetlona. Nad wszystkimi autostradami lampy. Zapomni o Canonach bo szkoda ograniczać pasji do 2 tygodni urlopu. Kup kamerkę planetarną i Maka 180 to możesz wejść w zdjęcia Księżyca i planet nawet z centrum Antwerpii. Makiem 180 jeździ sie po księżycu jak UAZem po pustyni Gobii. Pole jest na tyle małe, że celów do foto jest dużo. A biorąc pod uwagę kwadry księżyca i różne oświetlenie to różnorodności fotek wzrastają.
 
Posty: 756
Rejestracja: 04 Sty 2012, 02:22

 

Posttayson.82 | 28 Sie 2017, 15:22

To że nie słyszysz trzaskow powinno Cię jeszcze bardziej niepokoić. Jak coś strzeli w montażu to możesz nie usłyszeć.

Często głośna praca oznacza za duże luzy.
Zmiany temp lato zima tu jak najbardziej są odczuwalne.

Sposób na chrobotanie to opakowanie montażu, koszt pewnie ok 800zl.
Do wizuala nie zaprzatalbym sobie tym głowy. Astrofoto to już inna bajka. Paski o wiele poprawiają kulturę pracy montażu co za razem zmniejsza PE.
Awatar użytkownika
 
Posty: 1074
Rejestracja: 03 Lis 2007, 20:38
Miejscowość: Wołomin

PostJanusz_P. | 28 Sie 2017, 19:41

Paskowanie montażu zimniejsza zwykle PE o połowę i znacząco zwiększa jego kulturę pracy w tym akustyczną :arrow: :idea: 8)
Astropozdrówko Janusz P.

Fujinon 10x50, SCT 6 podręczny, SCT-14" HyperStar, EQ-6, Coronado 60, EOS-6D-mod i takie tam szkiełka do niego od 8 do 4000 mm plus lasery RGB do 2 W :-)
Awatar użytkownika
Założyciel i Patron Forum
 
Posty: 18278
Rejestracja: 12 Kwi 2005, 19:17
Miejscowość: 15 km na południe od Krakowa

PostKrzysztof_P | 28 Sie 2017, 19:47

Witam.

Maka Intesa 180/1800 mm Porządnego to Joachim już ma , wysłałem mu parę tygodni temu do Belgii , teraz to dobra kamera i można działać , jeszcze przydał by się dobry Barlow Tele Vue 2X i powinno być Klasa.
Ja też mam takiego Maczka Intesa 180/1800 mm i Barlowa TV 2X , zaczyna mnie powoli ciągnąć do foto Planet i Łysego ale jestem zielony w temacie i nie wiem jaką kupić kamerkę na start po pieniądzach aby efekty były zadowalające.Jakich używać programów do obróbki i w ogóle jak zacząć działać w tym temacie.

Pozdrawiam Krzysiek. :wink:
Obserwatorium Roll-Off: Refraktory APO i ED , SCT-ki , MAKI , Newtony , SolarMax60 II i inne sprzęciki.
Serdecznie Zapraszamy.

"Cóż piękniejszego nad niebo , które nas otacza".

Pozdrawiam Krzysztof P. z Krakowa.
Awatar użytkownika
Administrator Forum
 
Posty: 7885
Rejestracja: 06 Sie 2006, 12:03
Miejscowość: Kraków

 

Postjoachim56 | 31 Sie 2017, 09:05

Cześć,teraz z flandryjską częścia Belgi jest trochę lepiej,bo zdemontowali już część lamp na autostradach.Mieli chyba do 2014 prąd za darmo od niemców,za odszkodowania wojenne,I za zrąbanie Antwerpi rakietami V1 i V2.Dotacja się skończyła i ku radości astromaniakom w Belgi trochę mniej swiatła emitują,ale i tak jest tragedia.Tu do niedawna niemal każdy krzak świecił.Teraz jestem w kraju,szcześliwy że z mojego balkonu w K-Kożlu mogę przez mojego kompaktowego Maka127,obserwować zlączenie Księżyca z Saturnem.Widoki bajka,Krzysztof o tym barlowie pomyślę.Dzięki wszystkim za rady i sugestie.. Pozdrawiam Joachim
Ostatnio edytowany przez joachim56, 03 Paź 2017, 00:39, edytowano w sumie 1 raz
MAK127SW,MTO11CA.,APO Megrez80/555
IOPTRON Mini Tower Pro,AZ Go To,ATMGłowicy SLT+trójnóg z EQ3,statyw Goliat drewniany,
Canon6DMod,550DMod,350D.PhilipsSPC900.SVBony305,
Solarmax60+BF10
Obiektywy:YasicaJapan75-230f1:4,5,Sigma35mm1:1,4
Awatar użytkownika
 
Posty: 207
Rejestracja: 19 Mar 2011, 16:59
Miejscowość: K-Kozle

 

PostKrzysztof_P | 31 Sie 2017, 09:25

Cześć Joachimie. :D

Jesteś w kraju więc Zapraszam Cię do mnie o czym już rozmawialiśmy , dzwoń kiedy będziesz mógł przyjechać , Zbyszek u mnie też chce się z Tobą spotkać i dałem mu słowo że go poinformuję kiedy się u mnie zjawisz , posiedzimy sobie spokojnie i podyskutujemy o sprzęcie przy dobrej kawie i jakimś ciachu. :D

Pozdrawiam Krzysiek. :wink:
Obserwatorium Roll-Off: Refraktory APO i ED , SCT-ki , MAKI , Newtony , SolarMax60 II i inne sprzęciki.
Serdecznie Zapraszamy.

"Cóż piękniejszego nad niebo , które nas otacza".

Pozdrawiam Krzysztof P. z Krakowa.
Awatar użytkownika
Administrator Forum
 
Posty: 7885
Rejestracja: 06 Sie 2006, 12:03
Miejscowość: Kraków

 

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] oraz 75 gości

AstroChat

Wejdź na chat