Nikon 12x50 oznaczenia cyfrowo literowe

Postwbalik1 | 13 Lis 2017, 15:18

Dzień Dobry - jestem tu pierwszy rz , więc proszę o cierpliwość i empatię dla człowieka który ma przed sobą trudny wybó zakupu pierwszej lornetki.Po przekopaniu się przez dziesiątki opinii na forach i zapoznanie się z kilkudziesięcioma sugestiami , postanowiłem ,że moją pierwszą lornetką będzie Nikon 12x 50 ( brałem też pod uwagę Celestron 821430/ 71009 Lornetka Skymaster 15x70 , ale statecznie wybrałem Nikona , mam nadzieję ,że zrobiłem dobrze i podjąłem dobrą decyzję) Pytanie do Was ,
1. Te lornetki mają kilka wersji i kilka oznaczeń cyfrowo literowych , co one oznaczają i którą mam kupić ( typowa obserwacja nocnego nieba , czyli księżyc , planety , mgławice , galaktyki itp , na teleskop jeszcze za wcześnie muszę do tego dojrzeć ) , mieszkam na prowincji gdzie o ciemne niebo jest dużo łatwiej , cena to maks 800-900 zł
2. Proszę o podpowiedź (link , foto ) jaki mam kupić do tej lornetki statyw ( adapter? )
3. Jeśli mój wybór tej lornetki (Nikon 12 x 50 ) jest chybiony lub w tej klasie i w tym przedziale cenowym jest coś lepszego to prosze "wylać mi kubeł zimnej wody na skołataną głowe " i podpowiedziec co mam kupić w zamian :oops:
Dziękuję i pozdrawiam
Włodek
 
Posty: 1
Rejestracja: 13 Lis 2017, 14:56

 

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 92 gości

AstroChat

Wejdź na chat