kamerka Philips PCVC740K a windows 10

Sprzęt, obróbka, dyskusje, porady

PostxHubertuSx | 04 Lut 2018, 18:08

Witam serdecznie. Wiem, że to dość stary temat ale może odświeżę. Ostatnio u kumpla w szufladzie znalazłem kamerkę Philips PCVC740K i pomyślałem, że warto spróbować ją przerobić do avikowania planet i focenia księżyca. Niestety jak wszyscy wiedzą jest to sprzęt przedpotopowy a na moim dysku jest Windows 10. Pytanie moje brzmi czy jest ktoś w posiadaniu wiedzy i softu aby pomóc mi tą kamerkę uruchomić i ewentualnie zaadaptować do użytku z teleskopem. W planie zakup GSO 8 Deluxe. Więc długich czasów nie będę potrzebował. Dodam, że starałem się znaleść coś na necie ale bez skutku, wszystkie sterowniki max do win XP. Pozdrawiam
 
Posty: 3
Rejestracja: 19 Sty 2018, 20:16
Miejscowość: Opatów

 

Postendriu624 | 04 Lut 2018, 21:46

Lepiej kupić MS Studio , i zaadoptować ją do obudowy po kitowcu SW SUPER 25 mm, pasuje tam jak szyte na miarę dodatkowo jest tam gwint filtrowy gdzie nie będzie problemu z mocowaniem filtrów. Miałem taką MS STUDIO, którą zaadaptowałem po takim okularze, to kamerka jeszcze ze sensowną matrycą, niepotrzebnie ją sprzedawałem, podobno śmiga też na androidzie . jak jest w nim OTG,
SKYMAX 150 SW ; SKYMAX 127 SW ; Celestron 25x100 ; SkyGiude 15x70 ; OLIMPUS 8x40 DPS I
Nasadka bino lacerta
Awatar użytkownika
 
Posty: 4986
Rejestracja: 21 Sty 2009, 21:57
Miejscowość: Oświęcim

 

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości

AstroChat

Wejdź na chat