Teleskop Meade LX90 + raczkujący astronom

Postkinematograf | 08 Lut 2018, 17:28

Witam Serdecznie
Jestem początkującym astronomem.. Marzyłem o teleskopie od dziecka jednak ,dopiero teraz udało mi się je spełnić.. W wieku 30 lat.. Zresztą jest on po części prezentem z tej też okazji.. Dodatkowo mam też małą córeczkę która ma 1.5 roku.. Chciałbym w przyszłości zarazić ją pasją , jednak do tego czasu czeka mnie sporo nauki ,aby mieć co przekazać . Dlatego tez proszę Was o pomoc w zagłębieniu się w tajniki tej pięknej, magicznej astronomii..

Do tej pory posiadałem tylko lornetke skymaster 15X70.. Przez którą odbyłem kilka obserwacji.. Wczoraj w moje ręce został doręczony teleskop Meade LX90 f10... Sprawdziłem go na sucho.. Wszystko wygląda elegancko.. Jest on używany..
Posiadam podstawowy osprzęt.. + wpadł mi w promocyjnej cenie okular 2 TS WA 38mm , filtr OIII..
Proszę o doradzenie jakiejś przyzwoitej nasadki kątowej 2 calowej.. Jak i porady o co powinienem jeszcze powiększyć swój zestaw..Aby móc wykorzystać możliwości tego teleskopu
W przyszłości amatorsko chciałbym porobić trochę zdjęć, obecnie do tego celu posiadam tylko sony nex3... Od czego najlepiej zacząć? Niestety obecnie mój budżet jest mocno nadszarpnięty przez zakup samego teleskopu ...Także na super kamery ccd obecnie mnie nie stać .. Jednak nie od razu Kraków zbudowano :) Z każdym miesiącem można coś dokupić , albo odłożyć na większy zakup .
Pogoda póki co nie pozwala na żadne obserwacje , jednak zapewne teleskop będzie trzeba skolimować . Jak najlepiej to zrobić ?
 
Posty: 5
Rejestracja: 02 Lut 2018, 21:45
Miejscowość: Kraków

 

Postromek1000 | 09 Lut 2018, 13:31

Cześć, jesteś z Krakowa...w Krakowie masz Astrokraka i p.Janusza ,idziesz pogadasz i będziesz wiedział co Ci potrzeba.
Forum też jest pomocne, wystarczy poczytać co piszą inni,sporo tu doświadczonych obserwatorów.
SW 102/500 , SW MAK 127 ,BINO SW, ES 4,7-6,7-8,8-11-14-18-24 /82 ,Maxvision 28-40/68 ,BCO 2x10-18 , BGSZ 2,3x40 , BPC5 8X30 ,BPC2 7x50 ,BPC2 12x45M
 
Posty: 111
Rejestracja: 20 Lut 2017, 01:02
Miejscowość: Radomsko

 

Postkinematograf | 09 Lut 2018, 21:54

Tak tak ,właśnie jutro się tam wybieram.. a i może pogoda się polepszy i będzie można popatrzyć w niebo .
 
Posty: 5
Rejestracja: 02 Lut 2018, 21:45
Miejscowość: Kraków

 

Postkolimator | 11 Lut 2018, 09:33

switaj w gronie astro amatorów ----- ja masz mozliwosc t sciagnij sobie na tableta lub smartfona program Star Rover , cbyba najlepszy program do astronomi i program Deep Sky do odnajdywania tych najwazniejszych obiektów gle3bokiego kosmosu.
musisz jeszcze zainwestowac w okular krótkoogniskowy .
pozdr
Awatar użytkownika
 
Posty: 182
Rejestracja: 26 Sie 2017, 06:54

 

Postkinematograf | 18 Lut 2018, 22:50

Dziękuję bardzo za te programy.
Teleskop był u p. Janusza . Przeszedł czyszczenie ,kolimacje i drobne poprawki..Super fachowa usługa i bardzo miłe rozmowy (można by siedzieć i siedzieć ,jednak czas zawsze trochę ograniczony) Teleskop gotowy do obserwacji.. Jedyne czego brak to czystego nieba .. Jednak jestem dobrej myśli ,że jutro nadejdzie lepszy dzień :)

Myślę że cyklicznie będę powiększał kolekcję okularów..
 
Posty: 5
Rejestracja: 02 Lut 2018, 21:45
Miejscowość: Kraków

 

Użytkownicy przeglądający to forum: astronomb, FilipVuko oraz 138 gości

AstroChat

Wejdź na chat