Heq5, ALccd 5-II mono. Problem z guidingiem.

Problemy, czyszczenie, regulacja, naprawa, instrukcje, oprogramowanie etc.

Postchavez1976 | 27 Maj 2018, 10:56

Ja bym zaczął od odinstalowania sterownika ascom od Adventurera a potem bym jeszcze puścił na heq5 guiding bez kabla ST4, ustawiając w eqmodzie pulse guiding.
Skoro z SA po kablu wszystko jest OK, to może to jest jakiś konflikt sterowników albo używanych przez oba urządzenia (tych samych) portów?
Phd2 nawet z domyślnymi ustawieniami kalibracji, agresywności itd nie będzie skutkował takimi problemami.
No chyba, że faktycznie mont jest niesprawny to może robić różne głupoty podczas kalibracji ale to byś już widział po działaniu goto, że coś jest nie tak...
Pozdrawiam, Amadeusz

Columbus 13", TSAPO906, BM152s, PST, HEQ5mod, SAM, 533MCP, 290MC, 6D
Awatar użytkownika
 
Posty: 1257
Rejestracja: 15 Gru 2012, 19:26
Miejscowość: Zabrze/Oświęcim

 

PostJanou | 27 Maj 2018, 11:27

za głupi jestem na tą stronę:(
 
Posty: 84
Rejestracja: 10 Kwi 2016, 16:48

 

PostJanou | 27 Maj 2018, 11:30

chavez1976 napisał(a):Ja bym zaczął od odinstalowania sterownika ascom od Adventurera a potem bym jeszcze puścił na heq5 guiding bez kabla ST4, ustawiając w eqmodzie pulse guiding.
Skoro z SA po kablu wszystko jest OK, to może to jest jakiś konflikt sterowników albo używanych przez oba urządzenia (tych samych) portów?
Phd2 nawet z domyślnymi ustawieniami kalibracji, agresywności itd nie będzie skutkował takimi problemami.
No chyba, że faktycznie mont jest niesprawny to może robić różne głupoty podczas kalibracji ale to byś już widział po działaniu goto, że coś jest nie tak...


Z gtego co wiem to nie ma sterowników do montaży:O windows nic mi nie instalował. To raczej phd ma w sobie. Zapomniałem dodać że testowałem guiding bez kabla st4 (ale bez opcji pulse guiding w eqmod). Efekt był ten sam. Dodam, że przy linuxie też są wgrane standardowe sterowniki które bez problemu prowadzą kolegi neq6.
 
Posty: 84
Rejestracja: 10 Kwi 2016, 16:48

 

Postchavez1976 | 27 Maj 2018, 12:05

Jak to a eqmod (eqascom) to co to jest jak nie ascomowy sterownik heq5/eq6?
Nie wiem jakie narzędzie software'owe ma SA bo go nie mam ale jakieś musi mieć.
Prosiłeś o pomysły to podpowiadam.
Phd2 nie ma sam z siebie sterowników, ani kamer, ani montów. Daje do wyboru natywne albo ascomowe ale z tych wcześniej zainstalowanych. Do heq5/eq6 tylko eqascom trzeaba doinstalować.
Bez kabla jak chcesz guiding próbować to musi pulse guiding być wybrany w setupie eqmoda bo inaczej nie ma szans.
Ja nigdy nie używałem kabla ST4 i wszystko śmiga po jedynym kablu eqdir albo bezprzewodowo przez trekfi.
Przełącz w eqmodzie na pulseguiding i spróbuj wykonać kalibrację na południowym niebie.
Sprawdź, czy na pewno masz wybrany i odpalony właściwy sterownik monta w Phd2.
Pozdrawiam, Amadeusz

Columbus 13", TSAPO906, BM152s, PST, HEQ5mod, SAM, 533MCP, 290MC, 6D
Awatar użytkownika
 
Posty: 1257
Rejestracja: 15 Gru 2012, 19:26
Miejscowość: Zabrze/Oświęcim

 

PostJanou | 27 Maj 2018, 15:22

Dzieki. Chociaz wiem juz jak nastepnym razem testowac. Z tymi sterownikami tez popatrze.
 
Posty: 84
Rejestracja: 10 Kwi 2016, 16:48

 

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 9 gości

AstroChat

Wejdź na chat