Okulary

Postbartolo | 22 Kwi 2018, 17:17

Cześć,

Potrzebuję wsparcia odnośnie zakupu okularów do SkyWatcher BK1309EQ2. Teleskop mam od kilku miesięcy. Po za "kitowymi" okularami posiadam również okular Sky Watcher SWA-58-6 mm. Od nie dawana używam teleskopu ponownie i temat obserwacji jest coraz bardziej obecny. Z komentarzy na forum widzę, iż zestaw kitowy wymaga wymiany gdy chcę wycisnąć więcej z tego sprzętu.
Proszę o wsparcie od doświadczonych astro maniaków w doborze odpowiednich okularów. Zdążyłem się już przekonać jak dużo sprzętu jest dostępnego na rynku oraz jak spora jest rozbieżność cenowa.
Będę wdzięczny za wszelką pomoc we wspomnianym temacie.
Per aspera ad astra... Sky Watcher 130P, Bresser MK152, Sky Watcher EQ5PRO
Awatar użytkownika
 
Posty: 1
Rejestracja: 30 Maj 2017, 17:44
Miejscowość: Tomaszów Mazowiecki

 

Postbronek | 25 Kwi 2018, 12:30

Zachęcam do popatrzenia przez różne okulary (zloty, astromaniacy w pobliżu) bo każdy jest inny. Moje doświadczenie jest takie: Wolę zbierać pieniądze dłużej i kupić okular, który zostanie ze mną może na zawsze (czyli najlepszy). Nie jestem jednak purystą doskonałym. Odesłałem Etosy do sklepu gdy okazało się, że w porównaniu z moimi WO XWA d....y nie urywa. Dla mnie XWA jest na tym samym poziomie (różnice to ezoteryczne niuanse). To ja. Ktoś inny powie, że jestem "gupi" i piszę herezje.

Tak więc sam musisz sprawdzić.

Nie spiesz się - okular masz...
T: Sumerian Optics Altair 350/1600, Celestron SCT 203/2032 EdgeHD, WO Megrez 102/714 ED, WO GT81.
M: Sky-Watcher AZ-EQ6
 
Posty: 124
Rejestracja: 20 Cze 2016, 20:58
Miejscowość: Atlantyda

 

PostKrzysztof_P | 25 Kwi 2018, 12:39

Myślę że nikt nie powinien tak napisać , gdyż dla jednych te niuanse są istotne a dla drugich nie , to indywidualna kwestia wyboru. :wink:
Obserwatorium Roll-Off: Refraktory APO i ED , SCT-ki , MAKI , Newtony , SolarMax60 II i inne sprzęciki.
Serdecznie Zapraszamy.

"Cóż piękniejszego nad niebo , które nas otacza".

Pozdrawiam Krzysztof P. z Krakowa.
Awatar użytkownika
Administrator Forum
 
Posty: 7889
Rejestracja: 06 Sie 2006, 12:03
Miejscowość: Kraków

 

Użytkownicy przeglądający to forum: Raptor1981 oraz 77 gości

AstroChat

Wejdź na chat