teleskop dla początkującego

Postkowal147 | 27 Kwi 2018, 23:05

Cześć, jestem nowy tutaj. Chciałbym się przywitać ze wszystkimi starszymi którzy są zafascynowani astrologią. Witam was :)
Piszę tutaj, bo jest wiele tematów, ale nie znalazłem żadnego który mi podpasował.
Otóż. Zawsze lubiłem patrzeć na niebo w bezchmurną pogodę. Patrzyć na księżyc, gwiazdy. I natchnęła mnie myśl aby kupić teleskop.
Tylko wiadomo, żeby kupić dobry teleskop to trzeba wydać parę ładnych tysięcy. A jest różnica między patrzeniem gołym okiem na niebo a teleskopem. I zawsze można spojrzeć w górę i się coś zobaczy.
Natchnęło mnie aby właśnie się zagłębić w to co widzę spoglądając w górę. I zakupić teleskop. Tylko tutaj pojawiają się pytania, zgłaszam się do was, bo wiem że ludzie pomagają ludziom i mam nadzieję, że mi pomożecie.
Otóż, chciałbym zakupić teleskop do amatorskiego przeglądania nieba, tani (do 500zł). Czemu taka cena, dlatego że nie chcę wydawać więcej, bo może to się okazać wydatkiem jednorazowym i odłożę to na bok. Chcę sprawdzić czy przeglądanie nieba jest tak fascynujące aby wydawać i zbierać więcej pieniędzy na coś porządnego. Mam możliwość przemieszczania się samochodem. Niestety nie mam możliwości pożyczenia od nikogo teleskopu aby to sprawdzić..
Czy pomożecie? :)
 
Posty: 2
Rejestracja: 24 Kwi 2018, 22:56

 

PostJanusz_P. | 29 Kwi 2018, 12:59

Oczywiście pomożemy ale może najpierw ogarnij podstawowe pojęcia bo na razie mylisz astronomię z astrologią i tym samym obrażasz nas na wstępie ale mimo wszystko witamy na forum astronomicznym :arrow: 8)

Krótko i na temat, w tak skromnym budżecie nie kupisz bardzo dobrego teleskopu więc trzeba bedzie zadowolić sie podstawowym, sprzedawanym teraz licznie na prezenty komunijne:

http://astrokrak.pl/622-teleskop-sky-wa ... 4az3-.html

to pierwszy model z metalu i szkła na w miarę solidnym i sztywnym montażu AZ-3 czyli w pełni użyteczny :arrow: :idea:
Astropozdrówko Janusz P.

Fujinon 10x50, SCT 6 podręczny, SCT-14" HyperStar, EQ-6, Coronado 60, EOS-6D-mod i takie tam szkiełka do niego od 8 do 4000 mm plus lasery RGB do 2 W :-)
Awatar użytkownika
Założyciel i Patron Forum
 
Posty: 18278
Rejestracja: 12 Kwi 2005, 19:17
Miejscowość: 15 km na południe od Krakowa

PostXyloos | 29 Kwi 2018, 14:02

Jako, że sam praktycznie zaczynam z astronomią (nie astrologią :lol: ) to przekornie na początek zaproponuję ci zakup lornetki 10x50.
W zakładanym budżecie 500zł kupisz już coś przyzwoitego i na początek w sam raz. Poznasz niebo i konstelacje, będziesz się po nim poruszał to kupisz teleskop a tak możesz się na starcie zniechęcić.

Ja w fazie początkowej przygody z astronomią zdecydowanie więcej używam lornetki niż teleskopu...

Minolta 7x35 (11°)
Orion Mini Giant 15x63 (3,7°)
Sky-Watcher BK 90/900 - AZ3
Awatar użytkownika
 
Posty: 102
Rejestracja: 28 Mar 2018, 21:50
Miejscowość: Grodzisk Mazowiecki

 

Postkowal147 | 01 Maj 2018, 14:01

Dzieki za poprawienie, nie chcialem nikogo obrazic :)
Dzieki za chęć pomocy i udzielenia odpowiedzi :)
 
Posty: 2
Rejestracja: 24 Kwi 2018, 22:56

 

Postkolimator | 03 Maj 2018, 13:16

Obserwowanie nieba jest fascynujące , niestety bez dobrego sprzetu tylko sie zniechecisz do obserwacji ...... jesli chcesz byc z astro-nomią byc za pan brat musisz odchudzic portfel ,suma 500 złotych ? za te kwote szukaj dobrych okularów bo z teleskopem bedzie kiepsko. takie realia.
Awatar użytkownika
 
Posty: 168
Rejestracja: 26 Sie 2017, 06:54

 

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 80 gości

AstroChat

Wejdź na chat