Sky-Watcher Dobson 8'' - Problem obserwacji

PostKipoderax | 27 Lip 2018, 11:45

Witam, jestem tutaj świeżym użytkownikiem.
Wczoraj w Poznaniu kupiłem używkę zmontowanego już teleskopu (mój pierwszy) podanego w tytule tematu.

Dla przetestowania, rzuciłem okiem przez szukacz na najprostszy obiekt - księżyc, następnie spojrzałem przez okular 25mm w którym nie widziałem nic. Dopiero jak trochę zmieniłem położenie od wskazanego przez szukacz ujrzałem białą tarczę w której nie widziałem nic poza białym kolorem wypełniającym tarczę.

Siedziałem, kombinowałem, nic nie zdołałem zrobić. Mam wątpliwości, czy czasem nie sprzedano mi wadliwego teleskopu.. Czy jednak może wymaga on jakieś konfiguracji, dodam, że nie wiem gdzie się ostrzy, gdzie się przybliża. Chciałem po prostu poobserwować.
 
Posty: 1
Rejestracja: 27 Lip 2018, 11:04
Miejscowość: Poznań

 

PostJanusz_P. | 31 Lip 2018, 15:25

Szkoda że nie poprosiłeś sprzedajnego o demonstrację jak widac tym teleskopem ale podejrzewam że wkładasz do wyciągu o jedną 2" złączke za dużo i stąd ten problem braku ostrości na Księżycu :arrow: :wink: :roll:
Astropozdrówko Janusz P.

Fujinon 10x50, SCT 6 podręczny, SCT-14" HyperStar, EQ-6, Coronado 60, EOS-6D-mod i takie tam szkiełka do niego od 8 do 4000 mm plus lasery RGB do 2 W :-)
Awatar użytkownika
Założyciel i Patron Forum
 
Posty: 18278
Rejestracja: 12 Kwi 2005, 19:17
Miejscowość: 15 km na południe od Krakowa

PostMr. Bino | 01 Sie 2018, 13:24

...
 
Posty: 228
Rejestracja: 14 Maj 2011, 15:49

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 53 gości

AstroChat

Wejdź na chat