Co jest z tym montem?

PostJanusz_P. | 25 Sty 2006, 17:00

Na ułożyskowanym to zupełnie inna sprawa i inny budżet tuningu a Hans swoją rurkę ma dwa tak ze dwa razy krótszą co też ma dla żywotności montażu duże znaczenie :roll:
Astropozdrówko Janusz P.

Fujinon 10x50, SCT 6 podręczny, SCT-14" HyperStar, EQ-6, Coronado 60, EOS-6D-mod i takie tam szkiełka do niego od 8 do 4000 mm plus lasery RGB do 2 W :-)
Awatar użytkownika
Założyciel i Patron Forum
 
Posty: 18278
Rejestracja: 12 Kwi 2005, 19:17
Miejscowość: 15 km na południe od Krakowa

PosttomekL | 25 Sty 2006, 18:07

qbanos napisał(a):Jakoś zbig z AF powiesił na identycznym moncie tyle że ułożyskowanym tube chyba 200/1000...A Hans od którego kupiłem głowicę używał jej pod 6,5kg teleskop więc mysle że sobie da radę z Syntą po małym tuningu. Poza tym wiele nie wymagam chyba - 15 sek to nie tak dużo :roll: :lol:
spróbowac chyba można :?


qbanos, sory za szczerość ale takie rozwiązanie jest po prostu do bani. Oczywiście próbować można ale rezultat jest z góry do przewidzenia, czyli niechybnie zostaniesz sprowadzony na ziemię. Ta głowica nie pociągnie synty nawet 15sekund aby materiał nadawał się na foto, takie jest moje zdanie. To goliat, któremu nogi sie będą uginac pod ciężarem. Rozumiem, że koszty odgrywają to decydującą rolę ale trzeba było zacząć lepiej zbierać na EQ czy mu pokrewny montaż, bo jak mawiają biedny traci 2 razy. Oczywiście jest też pozytywna strona medalu, zdobędziesz doświadczenie, no i może ja nie mam racji i coś z tego będzie. Mam nadzieję, że będziesz pisał na forum o postępach w tych parcach, sam jestem niezmiernie ciekaw. Zwróć uwagę, że w Polsce jeszcze, mimo duże polpularności SkyLuxa, nie zaprezentował jakiś łądnych fotek z niego, poza oczywiście Księżycem i planetkami.

P.S. Acha, wbrem pozorom różnica pomiędzy Syntą 1200 i 1000 dla montażu jest spora, więc Twoje szanse na sukces jeszcze bardziej maleją
Awatar użytkownika
 
Posty: 170
Rejestracja: 03 Sie 2005, 11:55

Postqbanos | 25 Sty 2006, 18:30

tomekL napisał(a):
qbanos, sory za szczerość ale takie rozwiązanie jest po prostu do bani. Oczywiście próbować można ale rezultat jest z góry do przewidzenia, czyli niechybnie zostaniesz sprowadzony na ziemię. Ta głowica nie pociągnie synty nawet 15sekund aby materiał nadawał się na foto, takie jest moje zdanie. To goliat, któremu nogi sie będą uginac pod ciężarem. Rozumiem, że koszty odgrywają to decydującą rolę ale trzeba było zacząć lepiej zbierać na EQ czy mu pokrewny montaż, bo jak mawiają biedny traci 2 razy. Oczywiście jest też pozytywna strona medalu, zdobędziesz doświadczenie, no i może ja nie mam racji i coś z tego będzie. Mam nadzieję, że będziesz pisał na forum o postępach w tych parcach, sam jestem niezmiernie ciekaw. Zwróć uwagę, że w Polsce jeszcze, mimo duże polpularności SkyLuxa, nie zaprezentował jakiś łądnych fotek z niego, poza oczywiście Księżycem i planetkami.

P.S. Acha, wbrem pozorom różnica pomiędzy Syntą 1200 i 1000 dla montażu jest spora, więc Twoje szanse na sukces jeszcze bardziej maleją


Dzieki za dodanie otuchy :lol: Ale i tak spróbuje, jak nic z tego nie wyjdzie to trudno. Moze chociaz bede mógł robić mozaiki księżyca bo na dobsonie to się nie da raczej. Zwróć tez uwagę jak dużo osób ma kompakty ale jakoś nikt nie robi setek fotek które sie poźniej stackuje żeby osiągnąć maksymalnie dobre wyniki. Poczekamy zobaczymy, nie omieszkam donieść o pierwszych efektach jeśli takowe będą. :D
qbanos
 

PosttomekL | 25 Sty 2006, 19:12

qbanos, znam Twoje fotki z tego kompakta i widzę Twój zapał, więc dlatego nie skerśliłem Twojego pomysłu zupełnie, tak jak z totkiem ;). Polecam zdjęcie

Image,

tyle że Twój montaż jest wyraźnie gorszy od tego ze zdjecia. Szczerze mówiąc ja po prostu bałbym się, że mi to wszystko walnie w glebę, prędzej czy później.
Awatar użytkownika
 
Posty: 170
Rejestracja: 03 Sie 2005, 11:55

Postqbanos | 25 Sty 2006, 19:58

Fuu co to takie zółte :D
Jak narazie to nie bardzo jak mam przymocować tube do monta bo nie mam obejm ani dove'a także do realizacji daleko.. Może zamiast Synty przydałby sie jakis jasniejszy obiektyw o powiedzmy 500mm ogniskowej :roll: Pożyjemy, zobaczymy - najpierw chcę obejrzeć zakrycie przez Saturna, wlaśnie wynosze teleskop na balkon (na dobsie oczywiście) :lol:
qbanos
 

PostDarek. M | 25 Sty 2006, 20:19

Mam mont Soligora, któremu zmieniłem nogi z aluminiowych na sztywne drewniane, co spowodowało wzrost sztywności jakieś 200-300% ale nie wieszam na nim dłuższych ogniskowych jak 200-300mm, wtedy focenie to czysta przyjemnośc a nie "hardkorostwo", oczywiście znajdą sie ludzie co focą tym montażem nawet obiektywami F= 800mm, czapki z głów dla nich ale to nie dlamnie :wink: :wink: :wink: Wole cieszyć się ze swojego hobby a nie tracić nerwy :wink: przy jednocześnie niewygórowanym budżecie :lol:
GG: 3537497
 
Posty: 432
Rejestracja: 29 Lip 2005, 01:45
Miejscowość: Goleniów

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 97 gości

AstroChat

Wejdź na chat