SynScan WiFi - dziwne zachowanie

Problemy, czyszczenie, regulacja, naprawa, instrukcje, oprogramowanie etc.

PostWoj2007 | 19 Mar 2019, 01:36

Dobry wieczór,

Dwa miesiące temu kupiłem do montażu SkyWatcher AZ SynScan moduł WiFi, z możliwością sterowania smartfonem. Byłem zachwycony, rewelacja, dzięki połączeniu z GPS i położeniem telefonu montaż zaczął naprowadzać o wiele dokładniej niż z pomocą tego klasycznego analogowego "pilota" z guziczkami i wąskim pomarańczowym wyświetlaczem.

Ku memu zdumieniu, od wczoraj po regulacji na dwie najjaśniejsze gwiazdy (Two-star align) naprowadzanie zrobiło się totalnie z czapy. Ustawiam np. według Procyona i Regulusa, lub wg Syriusza i Caph, lub Marsa i Syriusza. Po czym wprowadzam np. Księżyc go-to i montaż leci 20 stopni poniżej horyzontu. Ustawiam M42 i leci gdzieś w sufit. Jakby totalnie zgłupiał. Zupełnie ustawia w innym kierunku niż wskazane obiekty.

Podpiąłem eksperymentalnie analogowy "pilot" i on ustawia pozycję w miarę obok szukanych obiektów, czyli tak jak zawsze miałem; lekko mało dokładnie, ale mniej więcej ustawia.

Kostkę wi-fi odpinałem/przypinałem, zainstalowałem aplikację Synscan na nowo, zainstalowałem na innym urządzeniu, ale nic nie pomogło. Program jakby uznał, że jestem gdzieś na równiku :)

O co chodzi? Czy ktoś z Was miał podobną przypadłość?

Dzięki za wszelkie info.
Pozdrawiam, Wojtek

ATM 355/1720mm; 250/1200 mm; Mak 150/1800mm.
Awatar użytkownika
 
Posty: 298
Rejestracja: 04 Lut 2015, 15:56

 

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 10 gości

AstroChat

Wejdź na chat