Lornetka Sakura 20-180x100

PostLeo | 23 Lip 2008, 00:43

Co myślićie o przydatności tejże lornetki a właściwie to lornety bo ma obiektywy o średnicy 100 mm do celów astronomicznych?
teoretycznie małe powiększenie byłoby do wertowania nieba a przez to 180x to nawet Księżyc by się dało pooglądać.
Cena jest zadziwiająco niska, no i Allegro. To razem może sugerować że jest to jednak totalny bubel niewarty kupna?
oto link do aukcji: http://www.allegro.pl/item398030448_lor ... znie_.html
Awatar użytkownika
 
Posty: 153
Rejestracja: 02 Cze 2007, 12:34
Miejscowość: Piaseczno

 

Postwaldixs | 23 Lip 2008, 00:59

średnica soczewki wyjściowej: 100mm
waga: 2,0kg

z taka wagą to moze ma 70-80mm obiektyw ale nie 100m...nieżle frajerski jest też tekst o "średnicy soczewki wyjściowej" a 180 x razy to moze wytrzyma fokus jeśli bedzie delikatnie używany

chłopie tym to można w piecu napalić
Lornetki:
Komz 4x20, Komz 6x24, Pentax Papilio 8,5x21,
Canon 15x50, APM 100 APO SD-45 st.
 
Posty: 826
Rejestracja: 25 Lis 2006, 12:23

PostCytryn | 23 Lip 2008, 01:01

A może lepiej w ogóle nie patrzeć na takie strony? Ale interesujące jest to, że owa lornetka ma powiększenie 180x :shock: jeszcze nie widziałem takie lornetki, a co dopiero trzymać w rękach :wink: Co tanie to drogie, 200 zł przy takich osiągach jest raczej nie zadziwiająca tylko podejrzana (a nawet prawie upewnia w przekonaniu o jakości)...
 
Posty: 79
Rejestracja: 22 Lut 2007, 13:27
Miejscowość: Kraków

PostJanusz_P. | 23 Lip 2008, 08:55

Proszę się nie obrazić ale to wabik dla frajerów myślących portfelem zamiast zwojami mózgowymi a sprzedawca jest jawnym oszustem, takie oferty powinna ścigać prokuratura i to z urzędu :twisted:
Astropozdrówko Janusz P.

Fujinon 10x50, SCT 6 podręczny, SCT-14" HyperStar, EQ-6, Coronado 60, EOS-6D-mod i takie tam szkiełka do niego od 8 do 4000 mm plus lasery RGB do 2 W :-)
Awatar użytkownika
Założyciel i Patron Forum
 
Posty: 18278
Rejestracja: 12 Kwi 2005, 19:17
Miejscowość: 15 km na południe od Krakowa

PostKrzysztof_K | 23 Lip 2008, 09:06

Cyt.: " *wszystkie parametry są to dane podawane przez producenta "

No i potem.... "czego się Pan czepiasz, przecież to są dane producenta" :wink:
Pomijając już sprawę jakości optyki i nie tylko optyki, to wprawdzie brak tu jakiegoś punktu odniesienia, ale na 100 mm to mi te soczewki nie wyglądają. Może to jest liczone razem z oprawą ? :roll:
Awatar użytkownika
 
Posty: 326
Rejestracja: 29 Lip 2005, 13:36
Miejscowość: Elbląg

PostJanusz_P. | 23 Lip 2008, 09:26

Kiedyś gnojki (poważny człowiek by tego nie zrobił) podawały średnicę obiektywu, potem jakiś cwaniaczek wpadł na pomysł żeby być lepszym w ofercie aby podać średnicę obudowy, potem podawali już średnicę zewnętrzną dekli a obecnie to już chyba grubość futerału podają jako średnicę obiektywu tak więc ten sprzęt ma szkiełka około 70-80 w palstkokowej obudowie i koszmarnego plasticzanego Zooma z powerem gdzieś 12-36x a nie do 180 jak oszust bezczelnie podaje :twisted:
Tą ukcje i podobne należy zgłaszać pracownikom Allegro jako niezgodną z polskim prawem i żądać ich usunięcia.
Jeśli nie podejmiemy wspólnej batalii z oszustami to już przegraliśmy w walcę z prawa do uczciwych zakupów :roll:
Astropozdrówko Janusz P.

Fujinon 10x50, SCT 6 podręczny, SCT-14" HyperStar, EQ-6, Coronado 60, EOS-6D-mod i takie tam szkiełka do niego od 8 do 4000 mm plus lasery RGB do 2 W :-)
Awatar użytkownika
Założyciel i Patron Forum
 
Posty: 18278
Rejestracja: 12 Kwi 2005, 19:17
Miejscowość: 15 km na południe od Krakowa

PostLeo | 23 Lip 2008, 10:59

OK, dzięki, za zaoszczędzenie dwóch stówek :)
Awatar użytkownika
 
Posty: 153
Rejestracja: 02 Cze 2007, 12:34
Miejscowość: Piaseczno

 

Postjanusz | 23 Lip 2008, 12:42

witam! ludzie jesli już chcecie kupować na Allegro to tylko od tych którzy handlują w Waszym mieście tak aby towar odebrać osobiście i go sprawdzić inaczej wcisną Wam knota a pieniądze nie wydacie tylko wyrzucicie
taka jest moja rada! Nieraz można coś porządnego kupić z wyprzedaży ja ostatnio kupiłęm całiem niezły
metalowy statyw do lornetki za 35 zeta. Pozdrawiam! Janusz
 
Posty: 127
Rejestracja: 29 Mar 2008, 10:36
Miejscowość: warszawa

PostYar | 05 Sie 2012, 11:47

Dlaczego niby ta lornetka jest zła? Czy ktoś miał ją w rękach i używał, czy po prostu macie potrzebę sobie słownie "poużywać"?

Rzeczywiście, obiektyw ma 85 mm - ale czy to mało?

Przymierzam się do zakupu lornetki, amatorsko i hobbystycznie. Zależy mi na dużym zoomie, niezłym obrazie i niskiej cenie. Nie jestem fanem tej czy innej firmy. Zastanawia mnie Wasza krytyka tanich lornetek z Allegro. Choć zresztą nawet wśród nich zapewne są lepsze i gorsze.
Ja rozumiem że coś może być lepsze i droższe a coś tanie i słabe, ale z drugiej strony nie lubię przepłacać za firmę czy za coś, czego nie wykorzystam.
Czy jakość wykonania i obrazu jest w tej lornecie aż tak niska?
 
Posty: 2
Rejestracja: 05 Sie 2012, 11:45

 

PostYar | 05 Sie 2012, 19:26

No dobra, po zbadaniu tematu skłaniam się do Bresser Saturn 20x60, ew. Celestron SkyMaster 15x70.
Dzięki, pozdrawiam.
 
Posty: 2
Rejestracja: 05 Sie 2012, 11:45

 

Postbolid25 | 05 Sie 2012, 21:25

Yar napisał(a):Dlaczego niby ta lornetka jest zła? Czy ktoś miał ją w rękach i używał, czy po prostu macie potrzebę sobie słownie "poużywać"?

Rzeczywiście, obiektyw ma 85 mm - ale czy to mało?

Przymierzam się do zakupu lornetki, amatorsko i hobbystycznie. Zależy mi na dużym zoomie, niezłym obrazie i niskiej cenie. Nie jestem fanem tej czy innej firmy. Zastanawia mnie Wasza krytyka tanich lornetek z Allegro. Choć zresztą nawet wśród nich zapewne są lepsze i gorsze.
Ja rozumiem że coś może być lepsze i droższe a coś tanie i słabe, ale z drugiej strony nie lubię przepłacać za firmę czy za coś, czego nie wykorzystam.
Czy jakość wykonania i obrazu jest w tej lornecie aż tak niska?
Kup ten badziew,wytestuj i podziel sie z nami wrażeniami,wtedy będziesz wiedział czy rzeczywiście jest taka zła.Mnie nie trzeba przekonywać że taki sprzęt to nabijanie ludzi w butelke,a lornetke która ma na obudowie parametry niezgodne z rzeczywistością to jedynie pier... o ziemie.
ATM Columbus 20'', ATM AstroScope 14'', ATM AstroScope 9'', ATM Saturn 6'', Meade SCT 10'' mod, Intes Alter MN 56, Intes Alter M500, SW 100ED, Orion SkyScanner 4", Celestron C90,TS 25x100,SkyMaster Pro 20x80,TS 15x70, Zeiss, Nikon 10x50,Steiner 8x30
Awatar użytkownika
 
Posty: 2880
Rejestracja: 20 Paź 2006, 19:45
Miejscowość: Andrychów

 

Postaltanka | 05 Sie 2012, 22:28

Coś tak luźno w związku z tematem. Chodzi mi o ogólną złą opinię co do kupowania na Allegro. Jakieś 6 - 7 lat temu nie wytrzymałem już pokusy i kupiłem okulary 3D Elsa Revelator (oprócz astronomii jestem też wielkim fanem 3D w grach). To była wówczas bomba nie do dostania w żaden inny sensowny sposób. No więc proszę sobie wyobrazić, że może być sytuacja, kiedy towar jest oferowany w podejrzanie niskiej cenie. A było to tak, że oryginalny, niemiecki producent sprzedawał je po około 1500 zł. i zbankrutował. Know-how i nazwę firmy i produktu kupili chińczycy i wznowili produkcję. I proszę sobie wyobrazić, że zapłaciłem na Allegro razem z wysyłką 130 zł. I wszystko działało zgodnie z oczekiwaniami. No więc nie żebym bezkrytycznie zachwalał Allegro, ale my tu w UE żyjemy już na takim poziomie drożyzny, że się to w pale nie mieści! Japonia, USA, Korea płd., kraje w Ameryce płd.... Wszędzie prawie wszystko jest już tańsze niż np. w Anglii czy Niemczech. I z astro też już zaczynamy o tym słyszeć. Zapewne więc rzadko, ale może się zdarzyć, że jest dobry towar w niskiej cenie. Oczywiście osobiście nie zaryzykowałbym takiego zakupu. Coś za bardzo okazyjny a ja zbyt biedny. Wygląda to na szwindel. Ja też zresztą tylko raz kupiłem na Allegro coś w dziwnie niskiej cenie. Raz się udało, ale drugi raz bym nie próbował. Przychylam się do opinii, że jak już tam kupować to tylko jak jest możliwość osobistego obejrzenia towaru. Pozdrowienia.
 
Posty: 291
Rejestracja: 28 Lip 2009, 01:10

 

Postfreak78 | 07 Sie 2012, 08:56

Witam, lornetka "przybliżająca" 180 razy? Byzyduraaa... Myślę że przydałby się mały FAQ dotyczący lornetek, czemu nie kupować takich modeli, niekoniecznie na allegro...
Refraktor ATM PZO 66/800, ATM 5-elementowy okular 1,25 cala 26 mm 70 stopni, GSO Plossl 9mm, GSO Plossl 6 mm, Barlow TPL 2x Long profile, mikroskop JUNNAT-2P :) Krótki szybki refraktor ATM 80/310 :)
 
Posty: 150
Rejestracja: 07 Cze 2012, 12:35
Miejscowość: Łobez

 

Posttoomkoo | 07 Sie 2012, 17:09

freak78 napisał(a):Witam, lornetka "przybliżająca" 180 razy? Byzyduraaa... Myślę że przydałby się mały FAQ dotyczący lornetek, czemu nie kupować takich modeli, niekoniecznie na allegro...

Witam,na ebay są te same oferty firmy sakura,a cena smiesznie niska jak na brytyjskie realia,miałem okazję popatrzeć przez to COś,dla dzieci jako Gift może sie przydac,o dziwo sprzedaje się,na ludzi nie znajacych się Marketing działa,wabik 180 razy zoom działa
http://www.ebay.co.uk/itm/LARGE-SAKURA- ... 33775e17cf

http://www.ebay.co.uk/itm/Sakura-Binocu ... 3f18bfe591
Refraktor 110 wlasnej roboty ,TeleVue 4x PowerMate 2,Swarovski El 10x50 Swarovision,Nikon SE 10x42,Nikon 8x30E II
Awatar użytkownika
 
Posty: 173
Rejestracja: 22 Lis 2011, 04:33

 

Postfreak78 | 08 Sie 2012, 14:20

Witam ponownie, dodam, ach te "rubynowe powłoky" przyciemniające obraz i wycinające sporo widma do tego... Fakt, akurat miałem niedawno w ręku lornetkę kumpla nie pamiętam jakiej firmy, z zoomem 10 - 30 x 60 i nie powiem, do terenu w dzień niczego sobie, normalne powłoki i powłoki na pryzmatach nawet, i dość solidnie zrobiona, z nieprzekłamanymi parametrami, no i taki power w terenie niczego sobie, dało sie odczuć, budynki, drzewa, niczego sobie, w max powerze bino nie powiem, działa na wyobraźnię... Przy 10 x widziałem jak przez rurę (pewnie winieta przysłon wewnętrznych wycinajacych stożek, i wina konstrukcji zoomu), małe pole widzenia, i lekka dystorsja beczkowata wylazła, lepiej było widać przy powiedzmy 15 x... Samo powiększenie też w zasadzie takie jak podane na obudowie, ponieważ porównywałem ze skyluxem, i maksymalne powiększenie lornetki nieco mniejsze niż skyluxa z okularem własnej roboty 20 mm, czyli wszystko grało, skylux 35 x a w lornetce nieco mniejszy obraz, czyli deklarowane 30 x pasuje... Ale lornetka przegrała ostroscią detali i jasnością obrazu ze skyluxem dość sromotnie (ciemny obraz, z racji winiety i zooma i związanych z tym duzych strat transmisji światła na wielu soczewkach), nawet przy kellnerze 10 mm skylux mając 70 x poweru nadal oferował lepszy obraz obiektów ziemskich (fakt, że sam skylux zdrowo ma poprawiona fabrykę i optykę)... i dlatego takich lornetek do astro nie poleca się, w dzień do budynków kominów i innych takich lornetki z zoomem są znośne, ale trzeba trafic na dobrze wykonany model, natomiast tutejsze 180 x a nawet 260 x z linku to ściema :)
Refraktor ATM PZO 66/800, ATM 5-elementowy okular 1,25 cala 26 mm 70 stopni, GSO Plossl 9mm, GSO Plossl 6 mm, Barlow TPL 2x Long profile, mikroskop JUNNAT-2P :) Krótki szybki refraktor ATM 80/310 :)
 
Posty: 150
Rejestracja: 07 Cze 2012, 12:35
Miejscowość: Łobez

 

PostNemo125 | 26 Lis 2019, 18:11

Taka sama lornetka tylko pod nazwą Bresser gościu na You Tube recenzuje i krytykuje w czambuł , zresztą jak i tutaj jest krytykowana, co mnie trochę dziwi ! Ja bym się tak nie sugerował tym co mówi autor tego filmiku , bo to co mówi jest raczej oczywiste i dotyczy każdego Zooma ! Oczywiście, że średnica obiektywów 10 cm , to chińska średnica , powiększenie pewnie też, ale lornetka ma obiektywy o średnicy 7 cm i nie jest to mało na pewno wystarczająco aby coś z dobrym skutkiem obserwować przy większych powiększeniach.
Żadna lornetka z zoomem , nie pokazuje zadowalającego czy super obrazu przy największych powiększeniach, jasność spada, obraz robi się mydlany a dotyczy to wszystkich lornetek z zoomem, także tych markowych, takie są prawa fizyki !
Mam porównanie, bo mam lornetkę zooma, który uchodzi za najlepszą w swej klasie Nikona 10x22x50 i też przy powiększeniu 10 obraz dobry , ale już od 15 da się zauważyć , że obraz ciemnieje i robi się trochę mydlany, tak więc trudno mieć pretensję do Chińczyka o coś, co jest normalne i występuje nawet w Nikonie !
Natomiast oglądałem testy tej lornetki a konkretnie Sakura 20x180x100, ale chyba to to samo, na You Tube i obraz był pomimo olbrzymiego powiększenia, które robi wrażenie całkiem zadowalający i ostry , dla porównania oglądałem też zooma Celestrona i moim zdaniem obraz wypadł gorzej , miał większą aberracje chromatyczną ! Tak sobie myślę, niech ta lornetka nawet do powiększenia 50 pokazuje dobry obraz , to i tak warta jest kasy 200 zł i zamówiłem , tak, że sprawdzę ją osobiście , tylko Sakurę , tak samo wygląda, chociaż liczę, że będzie lepsza od tego Bressera z filmiku, który tylko zresztą demonstrowany jest tylko z oglądu !
 
Posty: 18
Rejestracja: 27 Mar 2017, 16:14

 

PostSebastian Ś. | 26 Lis 2019, 18:34

Zacne wykopalisko z 2012 roku :mrgreen:

Obejrzałem chyba ten filmik o którym napisałeś i przy "obraz staję się na tyle gówniany" odpadłem :mrgreen: Co do lornetki to chyba lepiej wydać na Celestrona 15x70, chociaż mamy jedno dobre powiększenie. Napisz coś jak będziesz po obserwacjach już.
 
Posty: 2372
Rejestracja: 02 Wrz 2016, 17:11

PostNemo125 | 26 Lis 2019, 19:28

Sebastian Ś. napisał(a):Zacne wykopalisko z 2012 roku :mrgreen:

Obejrzałem chyba ten filmik o którym napisałeś i przy "obraz staję się na tyle gówniany" odpadłem :mrgreen: Co do lornetki to chyba lepiej wydać na Celestrona 15x70, chociaż mamy jedno dobre powiększenie. Napisz coś jak będziesz po obserwacjach już.

Są różne filmiki na You Tube z tą Sakurą , mniej lub bardziej udane, widać, ze ktoś zmienia zoom, ale nie chce mu się już korygować ostrości albo filmuje komórką ale jest kilka niezłych, ja mam Tego Nikona co mówiłem i jeszcze mam bardzo dobrą lornetkę delta optical Sky Guide 15 x 70, wypełniona azotem, obraz bardzo dobry, jasny o dużym polu, ale to jest tylko x 15, a na tych filmikach z Sakrą te zbliżenia robią wrażenie ! Zoom Celestron gorzej wypada na tych filmikach od tej Sakury , występują kolorowe obwódki ! :)
Ta moja delta optical bardzo dobra ale brakuje jej pawera, chce coś zdecydowanie mocniejszego, Nikon z kolei mała średnica obiektywów 50, daje znać , obraz powyżej x15 ciemnieje i rozmywa się delikatnie !
Tutaj sobie popatrz na ten filmik z Sakurą , na horyzoncie prawie nic nie widać , a prze tą lornetkę, budynki, okna i jakieś zbiorniki z napisami ! Przyjdzie lornetka osobiście przetestuję, 200 zł można dać !:)
https://www.youtube.com/watch?v=GTJD5qA7xdk&t=1s
 
Posty: 18
Rejestracja: 27 Mar 2017, 16:14

 

PostNemo125 | 28 Lis 2019, 00:41

Nemo125 napisał(a):
Sebastian Ś. napisał(a):Zacne wykopalisko z 2012 roku :mrgreen:

Obejrzałem chyba ten filmik o którym napisałeś i przy "obraz staję się na tyle gówniany" odpadłem :mrgreen: Co do lornetki to chyba lepiej wydać na Celestrona 15x70, chociaż mamy jedno dobre powiększenie. Napisz coś jak będziesz po obserwacjach już.

Są różne filmiki na You Tube z tą Sakurą , mniej lub bardziej udane, widać, ze ktoś zmienia zoom, ale nie chce mu się już korygować ostrości albo filmuje komórką ale jest kilka niezłych, ja mam Tego Nikona co mówiłem i jeszcze mam bardzo dobrą lornetkę delta optical Sky Guide 15 x 70, wypełniona azotem, obraz bardzo dobry, jasny o dużym polu, ale to jest tylko x 15, a na tych filmikach z Sakrą te zbliżenia robią wrażenie ! Zoom Celestron gorzej wypada na tych filmikach od tej Sakury , występują kolorowe obwódki ! :)
Ta moja delta optical bardzo dobra ale brakuje jej pawera, chce coś zdecydowanie mocniejszego, Nikon z kolei mała średnica obiektywów 50, daje znać , obraz powyżej x15 ciemnieje i rozmywa się delikatnie !
Tutaj sobie popatrz na ten filmik z Sakurą , na horyzoncie prawie nic nie widać , a prze tą lornetkę, budynki, okna i jakieś zbiorniki z napisami ! Przyjdzie lornetka osobiście przetestuję, 200 zł można dać !:)
https://www.youtube.com/watch?v=GTJD5qA7xdk&t=1s


Tutaj jeszcze dla porównania link do wspomnianego Celestrona zooma o podobnych parametrach- 20x100x70 ! Link do Sakury wyżej ! Moim zdaniem obraz w Sakurze zdecydowanie lepszy, w Celestronie mydlany i potężna aberracja ! :)

https://www.youtube.com/watch?v=j1fMSvTCikA

PS.Oj widzę, że chyba handlarzom sprzedającym sprzęt m.in Celestrony nie na rękę ten komentarz, bo zablokowano mi dodawanie komentarzy z IP, a ponieważ ja nie znoszę bolszewizmu, cwaniaków i cenzury, więc zamieszczam z innego !
 
Posty: 18
Rejestracja: 27 Mar 2017, 16:14

 

PostVroobel | 28 Lis 2019, 02:13

Nie schlebiaj sobie. Wystąpił wtedy jakiś błąd i ja również miałem bana z powodu IP na czarnej liście, choć korzystałem wtedy s sieci komórkowej, a nie z konkretnego IP. A pisałem jakby w innym wątku.

Pozdrawiam
Pozdrawiam,
Vroobel

* Altair 102EDT F/7 @ Opus Magnum ATM EQ Fork Mount / OnStep / Astroberry
* Altair 102ED F/11 & Vixen A80M + bino @ EQ5

https://www.astrobin.com/users/Vroobel/
Awatar użytkownika
 
Posty: 2324
Rejestracja: 27 Maj 2017, 11:49

 

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 76 gości

AstroChat

Wejdź na chat