pozdrowienia od nowicjusza

Poststsmok | 12 Lut 2006, 19:17

Pozdrawiam wszystkich jestem nowy ....
Wreszcie mam swój własny wymarzony, przez rok czasu wybrany w Astrokraku teleskop Star Max 127mm EQ.
Do tego okularki 1,25 Antares : 32,25,15,10,orto 6mm i barlow 2x,oraz filtr księżycowy ND 13%. Czekam jeszcze na napęd w dwóch osiach M3 i filtr mgławicowy Antares alp .
Sprzęt ten nabyłem w Listopadzie 2005 roku i od tego czasu wykorzystując jako tako pogodę udało mi się zobaczyć czerwonego Marsa (zamglony z ciemnym pasem w środku),Wenus (sierp żółty do niebieskiego) Jowisz poranny z dwoma pasami Saturn z przerwą Casiniego i dwa ściemnione szerokie pasy na planecie,
(to był najlepszy dzień z moich obserwacji poza miastem). Widziałem oczywiście m42,m31, żłobek w Raku oraz Plejady . Do DS-w myślę że trochę pomoże mi filtr mgławicowy jak również pogoda( bo teraz ciagle marnie ) Księżyc to wdzięczny obiekt więc nie opisuję. Boję się montażu który przydzie czy będzie pasował do mojego EQ3 ,czy sobie poradzę chociaż według Astrokraka ma być wszystko ok!.
Moje dotychczasowe doświadczenia astronomiczne są niewielkie mam kamerę cyfrową mini tv Sony 30 z opcją aparatu foto ale fotografowanie- astro to chyba później. Czekam że może ktoś coś mi poradzi lub podpowie odnośnie mego sprzętu. Pozdrowienia dla wszystkich miłośników czystego nieba.
 
Posty: 3
Rejestracja: 12 Lut 2006, 13:49
Miejscowość: woj. podlaskie

 

PostDominik Woś | 13 Lut 2006, 00:37

No i pięknie. Masz już dość dobry, mobilny teleskop i rozumiem, że motoryzujesz montaż (aby mieć automatyczne prowadzenie). Masz też już jak widzę całkiem spory zasób okularów astronomicznych. Nic tylko czekać na pogodę i ją wykorzystywać.

Pomyśl o grzałce aby ci się płyta korekcyjna nie rosiła.

A i witamy na forum. :wink: Tu jest wiele osób, które gdybyś potrzebował pospieszą z pomocą i dobrą radą.

Pozdrawiam,
Dominik
Pozdrawiam,
Dominik
 
Posty: 4399
Rejestracja: 26 Lip 2005, 22:05
Miejscowość: Łomianki /k Warszawy

Poststsmok | 13 Lut 2006, 14:18

Zrobiłem z karimaty zraszacz który otula cały teleskop przed mrozem i wystaje na tyle żeby spełniać rolę zraszacza.Teraz czekam na elektryczne prowadzenie z Astrokraka. Pozdrawiam
 
Posty: 3
Rejestracja: 12 Lut 2006, 13:49
Miejscowość: woj. podlaskie

 

PostJanusz_P. | 13 Lut 2006, 19:32

stsmok napisał(a):Zrobiłem z karimaty zraszacz który otula cały teleskop przed mrozem i wystaje na tyle żeby spełniać rolę zraszacza.Teraz czekam na elektryczne prowadzenie z Astrokraka. Pozdrawiam


Zapewne chodzi Ci od odrośnik lub odraszacz bo zraszacz to służy zwykle do podlewania trawników :lol:
Astropozdrówko Janusz P.

Fujinon 10x50, SCT 6 podręczny, SCT-14" HyperStar, EQ-6, Coronado 60, EOS-6D-mod i takie tam szkiełka do niego od 8 do 4000 mm plus lasery RGB do 2 W :-)
Awatar użytkownika
Założyciel i Patron Forum
 
Posty: 18278
Rejestracja: 12 Kwi 2005, 19:17
Miejscowość: 15 km na południe od Krakowa

Poststsmok | 13 Lut 2006, 23:39

Ale dałem plamę ale nowicjuszowi chyba wolno. Przy okazji zapytam czy swoim sprzętem + filtr alp mgławicowy będę mógł podziwiać DS-y? Bo rok temu na mazurach z jachtu przy ciemnym niebie korzystając z lornetki Braker 10x60 z rubinowymi powłokami m31 wyglądała ślicznie i okazale niż obecnie w moim teleskopie w okularze 25mm.Ale wówczas było lato iAndromeda była nisko. pozdrawiam!
 
Posty: 3
Rejestracja: 12 Lut 2006, 13:49
Miejscowość: woj. podlaskie

 

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 47 gości

AstroChat

Wejdź na chat