Teleskopy StellaMira (FLO)

PostJSC | 01 Lut 2020, 10:02

Nowa marka teleskopów pojawiała się w Wielkiej Brytanii. Raczej dla zasobnej w kasę klienteli, lubiącej optyczne perełki.
Dla mnie najciekawszy jest oczywiście ten ostatni. Specjalną nowością to te teleskopy jednak nie są, bo już od pewnego czasu oferuje je LongPeng, ale teraz mogą być one łatwiejsze (i pewniejsze!) w zakupie.
Najlepiej wkleję co oni sami piszą. FLO to sklep w UK https://www.firstlightoptics.com/
Szkoda tylko,że mamy akurat ten Brexit...
Dzisiaj jest dobry dzień

Po latach obserwacji rynku, miesiącach dyskusji, planowania i przygotowań, dzisiaj uruchomiliśmy własną markę teleskopów refraktorowych! „StellaMira”.

Zamiast podążać za tłumem, dla tych wszystkich najważniejszych pierwszych teleskopów wybraliśmy dwa trojaczki i dublet z LongPerng na Tajwanie. Teleskopy wyprodukowane na Tajwanie kosztują nieco więcej niż większość podobnych chińskich modeli, ale wprowadzamy nową markę, więc chcieliśmy czegoś wyjątkowego.

Większy z dwóch trojaków StellaMira, StellaMira 104mm ED2 Triplet f / 6.25 APO , został pokazany na Międzynarodowej Wystawie Astronomicznej w listopadzie ubiegłego roku. Jest to również teleskop, który wybraliśmy dla naszego Obserwatorium IKI w obiekcie Pixel Skies w Castilléjar w Hiszpanii.

Teleskopy StellaMira (FLO): stellamira_104_ed2_triplet_1.jpg


Mniejszy StellaMira 85mm ED2 Triplet f / 6.6 APO jest już dostępny w magazynie i można go kupić.

Teleskopy StellaMira (FLO): StellaMira_85_ED2_triplet_telescope_1.jpg


Oba teleskopy trypletowe mają nie jeden, ale „dwa” szklane elementy ED. Jeden FPL53 i drugi FPL51. Trzeci element jest również imponujący, wykonany ze szkła lantanu. Wynikowa korekcja kolorów jest znakomita!

Trzeci teleskop to klasyczny dublet 80 mm f10. StellaMira 80mm ED f / 10 . Zawiera także element FPL53 ED i szklany lantan, który wraz z długim współczynnikiem ogniskowej zapewnia naprawdę wyjątkową wydajność astronomowi wizualnemu.

Teleskopy StellaMira (FLO): stellamira_80mm_f10_classic_ed_telescope_1.jpg


Wszystkie trzy teleskopy są wyposażone w wytrzymałe dwuobiegowe wyciagi LongPerng Rack & Pinion z napędem hybrydowym z dokładnym ogniskowaniem 1:10.

Historia tworzenia teleskopów przez LongPerng jest imponująca, ale ponieważ StellaMira jest marką FLO, dokładamy wszelkich starań, aby każdy teleskop działał z pełnym potencjałem. Mając to na uwadze, każdy z nich, w tym dublety ED, przed wysyłką jest testowany w Es Reid w Wielkiej Brytanii. Rzeczywiście chcę powiedzieć szczere publiczne T H A N K - Y O U do Es za pomoc w wyborze i testowaniu teleskopów. Jego wkład i wsparcie na różnych etapach projektu były nieocenione

Steve
Refraktory: TS 102/1122 ED, Vixen 80/1200, SW 80/400, SkyLux 70/700
Newton: SW 200/1000
Mak: Bresser 100/1400
Awatar użytkownika
 
Posty: 2943
Rejestracja: 20 Mar 2015, 13:19
Miejscowość: Słupsk

 

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 47 gości

AstroChat

Wejdź na chat