* Zaloguj się   * Zarejestruj się

Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2 posty(ów) ] 
 Temat postu: Cykliczny "skok" montażu
PostWysłany: Wto Mar 24, 2020 10:45 pm 

Witam.
Posiadam teleskop SW 150/750 osadzony na montażu EQ5 oraz refraktor SW 80/400 z kamerką Datyson T7 Mono do guidingu. Ostatnio podczas fotografowania z guidingiem zauważyłem, że co około 6 minut nagle ucieka mi oś deklinacji, niestety na tyle, że na zdjęciu widać cienką kreskę i na końcu powtórzoną gwiazdę.
Jaki może być powód występowania takiego skoku? Dodam, że wcześniej miałem luz na większym kole zębatym w silniku osi deklinacji, który udało mi się zniwelować.
Pozdrawiam
Arekh99.

Wysłane z mojego WAS-LX1 przy użyciu Tapatalka

Profil E-mail  

Temat postu: Re: Cykliczny
PostWysłany: Wto Mar 24, 2020 11:56 pm 

Miejscowość: Łomianki /k Warszawy
Arekh99 napisał(a):
Witam.
Posiadam teleskop SW 150/750 osadzony na montażu EQ5 oraz refraktor SW 80/400 z kamerką Datyson T7 Mono do guidingu. Ostatnio podczas fotografowania z guidingiem zauważyłem, że co około 6 minut nagle ucieka mi oś deklinacji, niestety na tyle, że na zdjęciu widać cienką kreskę i na końcu powtórzoną gwiazdę.
Jaki może być powód występowania takiego skoku? Dodam, że wcześniej miałem luz na większym kole zębatym w silniku osi deklinacji, który udało mi się zniwelować.
Pozdrawiam
Arekh99.

Wysłane z mojego WAS-LX1 przy użyciu Tapatalka

Najprawdopodobniej za mocno skasowałeś luz, oś lekko się blokuje, korekty nawarstwiają i w pewnym momencie, ta nawarstwiona korekta zostaje uwolniona, czego wynikiem jest tak zwany "strzał" guidowania.

Pozdrawiam,
Dominik

Pozdrawiam,
Dominik

Profil E-mail  

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 41 gości