Odróżnić okular kupiony z Alliexpres od polskiej dystrybucji

Sklepy, giełdy, okazje, porady, pierwszy teleskop...

PostKrzysztof_P | 24 Paź 2020, 19:11

Witajcie.

Pozostanie odsprzedać cicho "gniota" na giełdzie z wpisem kupiony niedawno w Delcie , ale zgubiłem paragon przy przeprowadzce. :D Wiem na pewno że kiedyś Firma ORION USA miała własną i bardziej wymagającą kontrolę jakości na rynek amerykański zanim towar trafił do dystrybucji.SW były to słabsze wyroby i dlatego były skierowane do brandowania SW na rynek europejski.Jak jest aktualnie to mało o tym wiemy , na pewno wiem że sprzedawany masowo produkowany sprzęt jest słabszy optycznie niż droższy renomowanych firm typu Vixen , itp.Niska powtarzalność jakości optycznej.Teleskopowa Optyczna Loteriada.Nie będę się rozpisywał jakie są wyniki po badaniach optyki w masówce , gdyż idzie ręce załamać w stosunku do ręcznie figuryzowanych luster.Zresztą ceny są wyznacznikiem jakości , choć i tu nie mamy do końca pewności jak np. nie zlecimy przebadania jakości optyki danego instrumentu.Np. w partaczeniu optyki specjalizuje się pewna renomowana Firma z U.K.Mam tego żywe dowody po zleceniu badania paru luster , nawet oni zaczęli wypuszczać buble i stosować różne praktyki aby utrzymać się tylko na rynku.Dlatego wolę m.in. ich używki sprzed lat , pewnej jakości optyki jak działał tam bardzo dobry optyk i wszystko było jak trza.Nie liczył bym zbytnio na to iż za stosunkowo niską kwotę , kupimy wysokiej jakości optycznej dany instrument produkowany masowo.No chyba że mamy farta i trafimy ten jeden na 10 instrumentów z faktycznie dobrym ogólnym wypadkowym finalnym wynikiem.Szczerze to im mniej czasem wiemy tym lepiej śpimy.Masowy poziom jest przeciętny i w sumie chyba większości użytkowników w zupełności wystarcza.Pamiętam te czasy kiedy Teleskop kosztował majątek a rocznie wychodziło parę czy paręnaście egzemplarzy np. SCT 14" made in USA z produkowaną indywidualnie w USA do każdego Teleskopu optyką.To se ne wrati.Dostępność sprzętu astro zdecydowanie wzrosła , natomiast jego jakość porażająco spadła.Polecam dla przykładu pooglądać jak będzie kiedyś okazja np. Księżyc czy Planety Newtonem starszym Firmy Vixen 200/1000mm a masowym Newtonem jakimś chińczykiem 200/1000mm a przekonacie się sami.Nie wspominając już o użytych materiałach , plastikach , tworzywach plastiko czy metalo podobnych.To samo tyczy się montaży , większość chińskich wyrobów to tańsze klony renomowanych firm Japan.Konstrukcje i projekty powielone w tańszym masowym wykonaniu , na tańszych materiałach z mniejszą wytrzymałością i zarazem mniejszą ceną zakupu , mniejszą żywotnością jak i w niższym wizualnie wykonaniu.Była kiedyś Firma "Soligor" bardzo zresztą dobra , też przepadła , montaże starsze EQ3 Soligora miały metalowe blokady opasowania wysuwu nóg , aktualnie montaże chińskie klony mają plastikowe , które często pękają po mocniejszym dokręceniu śrub i często mamy takowe z takimi uszkodzeniami z drugiej ręki z naszych giełd.To taki chyba popularny przykład , często nam się idzie z nim spotkać.Wielu mi zarzuca że jadę po sprzętach i czasem nadaję publicznie , ale stwierdzam po prostu fakty , uproszczone konstrukcje optyki z poprzycinaną aperturą , itp.Takie sprawy wyprowadzają mnie z równowagi , jestem z natury perfekcjonistą z małą tolerancją na rażące w wyrobie uproszczenia , itp. :wink:

Jaki z tego wniosek? Nie jest tak żle , sprzęty ogólnie cieszą i dają dużo frajdy swoim użytkownikom podczas nocnych sesji obserwacyjnych i tak pozostaje nam trzymać , inaczej nie kupimy naszego wymarzonego instrumentu.Spoglądajmy więc w niebo jak jest ku temu okazja i specjalnie nie zachodżmy w głowę co może być , czy też co by było , gdyby było inaczej. :D

Pozdrawiam Krzysztof. :wink:
Ostatnio edytowany przez Krzysztof_P, 24 Paź 2020, 20:49, edytowano w sumie 1 raz
Obserwatorium Roll-Off: Refraktory APO i ED , SCT-ki , MAKI , Newtony , SolarMax60 II i inne sprzęciki.
Serdecznie Zapraszamy.

"Cóż piękniejszego nad niebo , które nas otacza".

Pozdrawiam Krzysztof P. z Krakowa.
Awatar użytkownika
Administrator Forum
 
Posty: 7913
Rejestracja: 06 Sie 2006, 12:03
Miejscowość: Kraków

 

Postlulu | 24 Paź 2020, 20:46

Andrzej.Ch63 napisał(a):Jak rozumie , czyli jak kupię jakiegoś gniota bez jakiejkolwiek kontroli bo taką chińczyk olewa bo jest monopolistą , to pozostanie nam co ? .


Dobra wola Chińczyka bo ochrona kupującego i arbitraż sporów ze strony Aliexpress to kompletna fikcja. Dlatego nie warto kupować w jakichś dziwacznych sklepikach oferujących najniższą cenę w połączeniu z nazwą sklepu typu "shop3435456r5465"... Takim nie zależy na wizerunku więc nie mają powodu uznawać roszczeń.
pozdrowienia Łukasz
Mapa Księżyca: https://astrostrona.pl/narzedzia-i-pomo ... -ksiezyca/
Awatar użytkownika
Kierownik techniczny
 
Posty: 3008
Rejestracja: 07 Wrz 2019, 23:18
Miejscowość: spod Krakowa

PostWoj2007 | 26 Paź 2020, 01:11

Krzysztof_P napisał(a):Np. w partaczeniu optyki specjalizuje się pewna renomowana Firma z U.K.Mam tego żywe dowody po zleceniu badania paru luster , nawet oni zaczęli wypuszczać buble i stosować różne praktyki aby utrzymać się tylko na rynku.

Pozdrawiam Krzysztof. :wink:


Krzysztof nie denerwuj mnie : )))
Grunt, że moje lustro z UK mimo średnich wyników daje bardzo dobre obrazy ;)

Co do tematu, polecam artykuł poniżej, warto też poszukać jak wysyłki "darmowe" z Ali omijają międzynarodową konwencję pocztową i wykorzystują fakt, że nasza poczta paczki przychodzące do kraju musi dostarczyć na własny koszt :

https://www.money.pl/podatki/miliony-za ... 2321a.html
Pozdrawiam, Wojtek

ATM 355/1720mm; 250/1200 mm; Mak 150/1800mm.
Awatar użytkownika
 
Posty: 298
Rejestracja: 04 Lut 2015, 15:56

 

PostArcturus23 | 26 Paź 2020, 09:10

Wątpię, by staniały koszty przesyłek w Polsce, gdyby nikt z Aliexpress itp.nie zamawiał. To jest kapitalizm, liczy się tylko jak największy zysk. Kto pracował lub pracuje w korpo, ten wie, jak to dokładnie wygląda.

Poza tym Poczta Polska w 2017 roku podpisała umowę z Pocztą Chińską na dostarczanie paczek z AE. Również paczki z AE przekazywane przez Sinotrans (0045) są dostarczane przez Pocztex, który z tego co wiem , ma za to płacone przez Sinotrans. I poczta Polska i Sinotrans mają oddziały w Komornikach, gdzie paczka jest przepakowywana i nadawana jako Pocztex48.

Ciekawi mnie w takim razie, ile tych paczek Poczta Polska faktycznie za darmo dostarcza ? Czy to nie tylko takie gadanie, dla gadania. W obecnych czasach nikt nic za darmo nie będzie robił. Nie mając w tym zysku.

Od 2021 roku każda paczka z Aliexpress będzie już opodatkowana. Już aż tak ogromnej różnicy w cenach nie będzie, choć dalej będzie taniej niż w Polsce.
 
Posty: 35
Rejestracja: 30 Cze 2007, 14:34

PostKrzysztof_P | 26 Paź 2020, 10:57

Woj2007 napisał(a):
Krzysztof_P napisał(a):Np. w partaczeniu optyki specjalizuje się pewna renomowana Firma z U.K.Mam tego żywe dowody po zleceniu badania paru luster , nawet oni zaczęli wypuszczać buble i stosować różne praktyki aby utrzymać się tylko na rynku.

Pozdrawiam Krzysztof. :wink:


Krzysztof nie denerwuj mnie : )))
Grunt, że moje lustro z UK mimo średnich wyników daje bardzo dobre obrazy ;)

Co do tematu, polecam artykuł poniżej, warto też poszukać jak wysyłki "darmowe" z Ali omijają międzynarodową konwencję pocztową i wykorzystują fakt, że nasza poczta paczki przychodzące do kraju musi dostarczyć na własny koszt :

https://www.money.pl/podatki/miliony-za ... 2321a.html


Oczywiście Wojciechu , zmieniamy temat.Grunt to dobre i satysfakcjonujące obrazy , pomimo że wiemy co w trawie piszczy. :D :wink:
Obserwatorium Roll-Off: Refraktory APO i ED , SCT-ki , MAKI , Newtony , SolarMax60 II i inne sprzęciki.
Serdecznie Zapraszamy.

"Cóż piękniejszego nad niebo , które nas otacza".

Pozdrawiam Krzysztof P. z Krakowa.
Awatar użytkownika
Administrator Forum
 
Posty: 7913
Rejestracja: 06 Sie 2006, 12:03
Miejscowość: Kraków

 

Postjerzej | 26 Paź 2020, 12:56

Arcturus23 napisał(a):Wątpię, by staniały koszty przesyłek w Polsce, gdyby nikt z Aliexpress itp.nie zamawiał. To jest kapitalizm, liczy się tylko jak największy zysk. Kto pracował lub pracuje w korpo, ten wie, jak to dokładnie wygląda.


Jak dla mnie to jest skutek patologicznego systemu finansowego który powoduje że w Europie nie opłaca się produkować i robi większość dóbr w Chinach. Chińczycy za te drukowane euro i dolary wykupują całe gałęzie przemysłu a nawet europejskie porty. No i nie maja problemu z dopłacaniem do swoich produktów i transportu.
Przeciętny uzytkownik zaś cieszy się że kupił tanio.
Jeśli nie jest to podciananie gałęzi na ktorej siedzimy to co to jest?
Tv76
Nikon 8x32 SE.
Vixen SG 2.1x42
 
Posty: 202
Rejestracja: 23 Mar 2015, 21:59
Miejscowość: Warszawa

 

Postwitos | 26 Paź 2020, 13:11

lulu napisał(a):
Andrzej.Ch63 napisał(a):Jak rozumie , czyli jak kupię jakiegoś gniota bez jakiejkolwiek kontroli bo taką chińczyk olewa bo jest monopolistą , to pozostanie nam co ? .


Dobra wola Chińczyka bo ochrona kupującego i arbitraż sporów ze strony Aliexpress to kompletna fikcja. Dlatego nie warto kupować w jakichś dziwacznych sklepikach oferujących najniższą cenę w połączeniu z nazwą sklepu typu "shop3435456r5465"... Takim nie zależy na wizerunku więc nie mają powodu uznawać roszczeń.



Możesz mi rozwinąć Twój wpis ,, Dobra wola Chińczyka bo ochrona kupującego i arbitraż sporów ze strony Aliexpress to kompletna fikcja ", podaj przykłady. Kupiłem kilkadziesiąt jak nie więcej różnych przedmiotów na Aliexpress. Założyłem nie jeden spór i nigdy nie miałem problemów z odzyskaniem pieniędzy !!!!!!!!!!
witos
 

Postforem | 26 Paź 2020, 13:32

Wcześniej tam nie kupowałem, ale od czasów pandemii w ramach wsparcia narodu chińskiego zrobiłem kilkanaście zamówień z ali, nie tylko astro. Również pod koronę, bo nasi sprzedawcy nie robią nic innego jak przerzucają towar z aliexpress na polski rynek z narzutem 200%-300% dla siebie. Przyszedł pełnowartościowy towar dobrej jakości, bez najmniejszych problemów, w deklarowanym czasie lub wcześniej. Raz odmówiłem zamówienie astro filtrów dzień po złożeniu - bez dyskusji sprzedawca zgodził się na anulowanie i zwrócił dzień później kasę, bo nie nadał jeszcze przesyłki. Za drugim razem zamówiłem filtry z okazji tego tygodnia ze zniżkami miesiąc czy dwa temu. Majfriend przeprosił, że dostał więcej zamówień niż miał towaru, a nowa partia dotrze za "tydzień lub później". I czy chcę czekać, żeby dostać w tej cenie zniżkowej czy zwrot kasy, poprosiłem o zwrot kasy - następnego dnia był. Nigdy do przesyłek nie zostało naliczone cło czy inne podatki. Polecam zakupy na aliexpress.
1x0,25", srga 8x32, hd 10x50, se 12x50, zuraw
US: SCT 11" xlt, adv-vx, uniwersał 3.2, bino WO: 2x15, 2x20, 2x32, rk F/6,3
Mm: 4,6,9,15,32,40 Nos: 12,21,25,56,58a,80a
DS & g'n'g: GSO 12", mm: 30,22, xwa: 20,13,9. gso ed2x2"
Awatar użytkownika
 
Posty: 285
Rejestracja: 06 Maj 2018, 12:42
Miejscowość: Silesia Superior

PostArcturus23 | 26 Paź 2020, 14:29

jerzej napisał(a):
Arcturus23 napisał(a):Wątpię, by staniały koszty przesyłek w Polsce, gdyby nikt z Aliexpress itp.nie zamawiał. To jest kapitalizm, liczy się tylko jak największy zysk. Kto pracował lub pracuje w korpo, ten wie, jak to dokładnie wygląda.


Jak dla mnie to jest skutek patologicznego systemu finansowego który powoduje że w Europie nie opłaca się produkować i robi większość dóbr w Chinach. Chińczycy za te drukowane euro i dolary wykupują całe gałęzie przemysłu a nawet europejskie porty. No i nie maja problemu z dopłacaniem do swoich produktów i transportu.
Przeciętny uzytkownik zaś cieszy się że kupił tanio.
Jeśli nie jest to podciananie gałęzi na ktorej siedzimy to co to jest?


To nic innego, jak chęć zysku. Kapitalizm - zmowy cenowe ( np. paliwa), obniżanie jakości i gramatury produktów z jednoczesnym podnoszeniem cen, pseudo wolny rynek, giełda , wieczny dodruk pieniędzy (dolar amerykański), zaprzeczanie praw ekonomii itd. . Wiele firm zostało przeniesionych do Azji, tylko i wyłącznie ze względu chęci coraz większego zysku. Mimo, że w Europie mogły się spokojnie utrzymać.
Produkcja się opłaca, tylko zysk jest mniejszy prowadząc firmę w Polsce czy UE. Jakość, przestrzeganie praw pracowniczych, czy BHP to kosztuje.
W obecnym świecie muszą być ciągle coraz większe zyski, słupki muszą być coraz wyższe, analitycy muszą tak wyliczać, by pracownikowi dać jak najmniej. To wszystko bez jakiegokolwiek opamiętania.
Wystarczył pierwszy lepszy wirus i okazało się, w jak patologicznym świecie żyjemy.
Dla zwykły ludzi i służby zdrowia nagle brakło tak podstawowych rzeczy, jak maseczki czy fartuchy ochronne. A to tylko przykład jeden z wielu. Każda dziedzina gospodarki odczuła momentalnie ten kryzys (tak dużo rzeczy jest w Azji produkowanych).
I zgadzam się, w dłuższej perspektywie jest to podcinanie gałęzi, a wręcz niszczenie wszystkiego. Ale większość jest zachłanna i nikt nie patrzy w przyszłość.

Dlatego bardzo dobrze, że powstają takie portale jak Aliexpress. I można kupić choćby sprzęt astronomiczny dużo taniej niż w "cywilizowanym Zachodzie".
 
Posty: 35
Rejestracja: 30 Cze 2007, 14:34

Postlulu | 26 Paź 2020, 15:49

witos napisał(a):
lulu napisał(a):
Andrzej.Ch63 napisał(a):Jak rozumie , czyli jak kupię jakiegoś gniota bez jakiejkolwiek kontroli bo taką chińczyk olewa bo jest monopolistą , to pozostanie nam co ? .


Dobra wola Chińczyka bo ochrona kupującego i arbitraż sporów ze strony Aliexpress to kompletna fikcja. Dlatego nie warto kupować w jakichś dziwacznych sklepikach oferujących najniższą cenę w połączeniu z nazwą sklepu typu "shop3435456r5465"... Takim nie zależy na wizerunku więc nie mają powodu uznawać roszczeń.



Możesz mi rozwinąć Twój wpis ,, Dobra wola Chińczyka bo ochrona kupującego i arbitraż sporów ze strony Aliexpress to kompletna fikcja ", podaj przykłady. Kupiłem kilkadziesiąt jak nie więcej różnych przedmiotów na Aliexpress. Założyłem nie jeden spór i nigdy nie miałem problemów z odzyskaniem pieniędzy !!!!!!!!!!


Co tu rozwijać? Jeżeli Chińczyk chce - odda bez gadania. Jeżeli nie chce, każe Ci odesłać produkt na Twój koszt, który często przewyższa cenę samego produktu. I na tym kończy się dyskusja, bo propozycja wysunięta przez Ali w ramach "arbitrażu" to z reguły jakieś nędzne grosze, zaś od momentu gdy platforma włącza się w spór, możliwość dyskutowania z jej propozycjami i decyzjami nie istnieje (wbrew zapewnieniom). Więc jeśli kupujesz w dużych markowych sklepach możesz nigdy nie natknąć się na takie sytuacje. Ale jak kupisz w sklepiku który nie dba o markę, nie masz na niego ŻADNEGO bata.
pozdrowienia Łukasz
Mapa Księżyca: https://astrostrona.pl/narzedzia-i-pomo ... -ksiezyca/
Awatar użytkownika
Kierownik techniczny
 
Posty: 3008
Rejestracja: 07 Wrz 2019, 23:18
Miejscowość: spod Krakowa

Postlulu | 26 Paź 2020, 15:55

Arcturus23 napisał(a):To nic innego, jak chęć zysku. Kapitalizm - zmowy cenowe ( np. paliwa), obniżanie jakości i gramatury produktów z jednoczesnym podnoszeniem cen, pseudo wolny rynek, giełda , wieczny dodruk pieniędzy (dolar amerykański), zaprzeczanie praw ekonomii itd. . Wiele firm zostało przeniesionych do Azji, tylko i wyłącznie ze względu chęci coraz większego zysku. Mimo, że w Europie mogły się spokojnie utrzymać.
Produkcja się opłaca, tylko zysk jest mniejszy prowadząc firmę w Polsce czy UE. Jakość, przestrzeganie praw pracowniczych, czy BHP to kosztuje.
W obecnym świecie muszą być ciągle coraz większe zyski, słupki muszą być coraz wyższe, analitycy muszą tak wyliczać, by pracownikowi dać jak najmniej. To wszystko bez jakiegokolwiek opamiętania.
Wystarczył pierwszy lepszy wirus i okazało się, w jak patologicznym świecie żyjemy.
Dla zwykły ludzi i służby zdrowia nagle brakło tak podstawowych rzeczy, jak maseczki czy fartuchy ochronne. A to tylko przykład jeden z wielu. Każda dziedzina gospodarki odczuła momentalnie ten kryzys (tak dużo rzeczy jest w Azji produkowanych).
I zgadzam się, w dłuższej perspektywie jest to podcinanie gałęzi, a wręcz niszczenie wszystkiego. Ale większość jest zachłanna i nikt nie patrzy w przyszłość.

Dlatego bardzo dobrze, że powstają takie portale jak Aliexpress. I można kupić choćby sprzęt astronomiczny dużo taniej niż w "cywilizowanym Zachodzie".


Mam wrażenie, że nie czytasz ze zrozumieniem tego co sam piszesz. Skoro droższy Zachód jest cywilizowany tylko w cudzysłowie, to co powiesz o Chinach, w których praca jest tańsza tylko ze względu na nieprawdopodobny wyzysk ludzi pozbawianych elementarnych praw człowieka i praw pracowniczych? Ten zły kapitalizm który tak krytykujesz, w Chinach, przy wsparciu władz centralnych, przybiera najbardziej zdziczałe i bezwzględne formy. Takimi metodami chińskim firmom udaje się konkurować z tym zgniłym Zachodem, niszczyć jego infrastrukturę, gospodarkę i zasoby. Uważasz, że to dobrze? Dla kogo?
pozdrowienia Łukasz
Mapa Księżyca: https://astrostrona.pl/narzedzia-i-pomo ... -ksiezyca/
Awatar użytkownika
Kierownik techniczny
 
Posty: 3008
Rejestracja: 07 Wrz 2019, 23:18
Miejscowość: spod Krakowa

Postkurp | 26 Paź 2020, 16:30

Jest duża różnica w jakości towaru made in China produkowanym dla renomowanych firm, których przedstawiciele pilnują na miejscu technologii i kontroli jakości a czystą Chińską produkcją niby tego samego towaru. Ostatnio padły nam wałki w prawie nowej maszynie znanego producenta ale jak zobaczyliśmy chińskie łożyska to... ręce nam opadły. Na pewno były tanie.
Ja lubię patrzeć w Kosmos.
Krzysiek " kurp "

ED 100 SW Stigma 20x80 DO Silver 10x50 Carl Zeiss 10x50 Vixen 7x50 Olympus DPSi 8x40
Małe wiaderko orciaków i lantanów LV Vixena Maxvision 28 Nagler 9
Awatar użytkownika
 
Posty: 1584
Rejestracja: 13 Sty 2013, 23:23
Miejscowość: Ławy

 

PostArcturus23 | 26 Paź 2020, 16:34

lulu napisał(a):
Arcturus23 napisał(a):To nic innego, jak chęć zysku. Kapitalizm - zmowy cenowe ( np. paliwa), obniżanie jakości i gramatury produktów z jednoczesnym podnoszeniem cen, pseudo wolny rynek, giełda , wieczny dodruk pieniędzy (dolar amerykański), zaprzeczanie praw ekonomii itd. . Wiele firm zostało przeniesionych do Azji, tylko i wyłącznie ze względu chęci coraz większego zysku. Mimo, że w Europie mogły się spokojnie utrzymać.
Produkcja się opłaca, tylko zysk jest mniejszy prowadząc firmę w Polsce czy UE. Jakość, przestrzeganie praw pracowniczych, czy BHP to kosztuje.
W obecnym świecie muszą być ciągle coraz większe zyski, słupki muszą być coraz wyższe, analitycy muszą tak wyliczać, by pracownikowi dać jak najmniej. To wszystko bez jakiegokolwiek opamiętania.
Wystarczył pierwszy lepszy wirus i okazało się, w jak patologicznym świecie żyjemy.
Dla zwykły ludzi i służby zdrowia nagle brakło tak podstawowych rzeczy, jak maseczki czy fartuchy ochronne. A to tylko przykład jeden z wielu. Każda dziedzina gospodarki odczuła momentalnie ten kryzys (tak dużo rzeczy jest w Azji produkowanych).
I zgadzam się, w dłuższej perspektywie jest to podcinanie gałęzi, a wręcz niszczenie wszystkiego. Ale większość jest zachłanna i nikt nie patrzy w przyszłość.

Dlatego bardzo dobrze, że powstają takie portale jak Aliexpress. I można kupić choćby sprzęt astronomiczny dużo taniej niż w "cywilizowanym Zachodzie".


Mam wrażenie, że nie czytasz ze zrozumieniem tego co sam piszesz. Skoro droższy Zachód jest cywilizowany tylko w cudzysłowie, to co powiesz o Chinach, w których praca jest tańsza tylko ze względu na nieprawdopodobny wyzysk ludzi pozbawianych elementarnych praw człowieka i praw pracowniczych? Ten zły kapitalizm który tak krytykujesz, w Chinach, przy wsparciu władz centralnych, przybiera najbardziej zdziczałe i bezwzględne formy. Takimi metodami chińskim firmom udaje się konkurować z tym zgniłym Zachodem, niszczyć jego infrastrukturę, gospodarkę i zasoby. Uważasz, że to dobrze? Dla kogo?


Wydaje mi się, że to jednak Ty nie zrozumiałeś, tego co pisze. Dałem cudzysłów by podkreślić to, że tzw. Zachód pokazuje się , że jest cywilizowany, a niestety w wielu aspektach, które zresztą wymieniłem, nie jest. O Chinach nie pisałem, bo jak tam jest, wie większość osób. Mimo, że się tam trochę zmieniło. Chińczycy to wykorzystali, być może są mądrzejsi niż świat Zachodu. A być może popełnia te same błędy. Za krótko u nich to jest, by to oceniać. A z tego co można wyczytać w necie, raczej Chiny nie chełpią się prawami pracowniczymi, bhp itd. Ni szczycą się przestrzeganiem praw człowieka itp. A Zachód tak.
Chiny niszczą Zachód ? A to nie Zachód w imię coraz wyższych zysków sam się niszczy ? To nie korporacje z chęci astronomicznych zysków, same się powoli niszczą i przegrywają z Chinami ? Zastanów się.
 
Posty: 35
Rejestracja: 30 Cze 2007, 14:34

Postwitos | 26 Paź 2020, 17:00

lulu napisał(a):
witos napisał(a):
lulu napisał(a):
Andrzej.Ch63 napisał(a):Jak rozumie , czyli jak kupię jakiegoś gniota bez jakiejkolwiek kontroli bo taką chińczyk olewa bo jest monopolistą , to pozostanie nam co ? .


Dobra wola Chińczyka bo ochrona kupującego i arbitraż sporów ze strony Aliexpress to kompletna fikcja. Dlatego nie warto kupować w jakichś dziwacznych sklepikach oferujących najniższą cenę w połączeniu z nazwą sklepu typu "shop3435456r5465"... Takim nie zależy na wizerunku więc nie mają powodu uznawać roszczeń.



Możesz mi rozwinąć Twój wpis ,, Dobra wola Chińczyka bo ochrona kupującego i arbitraż sporów ze strony Aliexpress to kompletna fikcja ", podaj przykłady. Kupiłem kilkadziesiąt jak nie więcej różnych przedmiotów na Aliexpress. Założyłem nie jeden spór i nigdy nie miałem problemów z odzyskaniem pieniędzy !!!!!!!!!!


Co tu rozwijać? Jeżeli Chińczyk chce - odda bez gadania. Jeżeli nie chce, każe Ci odesłać produkt na Twój koszt, który często przewyższa cenę samego produktu. I na tym kończy się dyskusja, bo propozycja wysunięta przez Ali w ramach "arbitrażu" to z reguły jakieś nędzne grosze, zaś od momentu gdy platforma włącza się w spór, możliwość dyskutowania z jej propozycjami i decyzjami nie istnieje (wbrew zapewnieniom). Więc jeśli kupujesz w dużych markowych sklepach możesz nigdy nie natknąć się na takie sytuacje. Ale jak kupisz w sklepiku który nie dba o markę, nie masz na niego ŻADNEGO bata.


Lulu nie przesadzaj :) :D :lol: czy Ty masz jakiś sklep na allegro i boisz się utraty klientów :P , bo mam takie wrażenie że chcesz zniechęcić ludzi do robienia zakupów na platformie Aliexpress :( . Nie bójcie się robić zakupów na Aliexpress.

Oto kompletny poradnik jak kupować na Aliexpress :

https://natty.pl/jak-kupowac-na-aliexpress/
witos
 

Postlulu | 26 Paź 2020, 17:23

witos napisał(a):Lulu nie przesadzaj :) :D :lol: czy Ty masz jakiś sklep na allegro i boisz się utraty klientów :P , bo mam takie wrażenie że chcesz zniechęcić ludzi do robienia zakupów na platformie Aliexpress :( . Nie bójcie się robić zakupów na Aliexpress.

Oto kompletny poradnik jak kupować na Aliexpress :

https://natty.pl/jak-kupowac-na-aliexpress/


Piszę na podstawie własnych doświadczeń. Reklamacja w markowym sklepie svbony została uznana bez gadania. O uznaniu reklamacji w jakimś sklepie o nieznanej nazwie nikt nawet nie próbował rozmawiać, a arbitraż ali okazał się fikcją. Nie oceniam tu niczego więc nie ma tu miejsca na przesadę - piszę z czym się sam zetknąłem. I nie chodzi tu o bardziej lub mniej renomowany towar, bo te same okulary svbony czy celestron można kupić zarówno w renomowanym jak i nikomu nieznanym sklepie - ważne w jakim sklepie się kupuje. Odradzam zakupy w małych, nieznanych sklepach które nie pracują na żadną markę bo nawet jej nie mają, posługując się nazwami typu "shop43543543543423".
pozdrowienia Łukasz
Mapa Księżyca: https://astrostrona.pl/narzedzia-i-pomo ... -ksiezyca/
Awatar użytkownika
Kierownik techniczny
 
Posty: 3008
Rejestracja: 07 Wrz 2019, 23:18
Miejscowość: spod Krakowa

Postlulu | 26 Paź 2020, 17:29

Arcturus23 napisał(a):Wydaje mi się, że to jednak Ty nie zrozumiałeś, tego co pisze. Dałem cudzysłów by podkreślić to, że tzw. Zachód pokazuje się , że jest cywilizowany, a niestety w wielu aspektach, które zresztą wymieniłem, nie jest. O Chinach nie pisałem, bo jak tam jest, wie większość osób. Mimo, że się tam trochę zmieniło. Chińczycy to wykorzystali, być może są mądrzejsi niż świat Zachodu. A być może popełnia te same błędy. Za krótko u nich to jest, by to oceniać. A z tego co można wyczytać w necie, raczej Chiny nie chełpią się prawami pracowniczymi, bhp itd. Ni szczycą się przestrzeganiem praw człowieka itp. A Zachód tak.
Chiny niszczą Zachód ? A to nie Zachód w imię coraz wyższych zysków sam się niszczy ? To nie korporacje z chęci astronomicznych zysków, same się powoli niszczą i przegrywają z Chinami ? Zastanów się.


Doskonale Cię zrozumiałem. Twierdzisz że Zachód tylko z pozoru jest cywilizowany, a tak na prawdę jest zdegenerowanym zachłannym kapitalistą podobnym do tego w Chinach. Rozumiesz, że korzystając z tej niższej ceny finansujesz system, w którym łamane są prawa człowieka? To jest powód do radości?
pozdrowienia Łukasz
Mapa Księżyca: https://astrostrona.pl/narzedzia-i-pomo ... -ksiezyca/
Awatar użytkownika
Kierownik techniczny
 
Posty: 3008
Rejestracja: 07 Wrz 2019, 23:18
Miejscowość: spod Krakowa

PostArcturus23 | 26 Paź 2020, 18:06

lulu napisał(a):
Arcturus23 napisał(a):Wydaje mi się, że to jednak Ty nie zrozumiałeś, tego co pisze. Dałem cudzysłów by podkreślić to, że tzw. Zachód pokazuje się , że jest cywilizowany, a niestety w wielu aspektach, które zresztą wymieniłem, nie jest. O Chinach nie pisałem, bo jak tam jest, wie większość osób. Mimo, że się tam trochę zmieniło. Chińczycy to wykorzystali, być może są mądrzejsi niż świat Zachodu. A być może popełnia te same błędy. Za krótko u nich to jest, by to oceniać. A z tego co można wyczytać w necie, raczej Chiny nie chełpią się prawami pracowniczymi, bhp itd. Ni szczycą się przestrzeganiem praw człowieka itp. A Zachód tak.
Chiny niszczą Zachód ? A to nie Zachód w imię coraz wyższych zysków sam się niszczy ? To nie korporacje z chęci astronomicznych zysków, same się powoli niszczą i przegrywają z Chinami ? Zastanów się.


Doskonale Cię zrozumiałem. Twierdzisz że Zachód tylko z pozoru jest cywilizowany, a tak na prawdę jest zdegenerowanym zachłannym kapitalistą podobnym do tego w Chinach. Rozumiesz, że korzystając z tej niższej ceny finansujesz system, w którym łamane są prawa człowieka? To jest powód do radości?


Nie, nie zrozumiałeś. Nie ja stworzyłem świat, w którym większość produktów produkowanych jest w Chinach z chęci zysku dużych firm. I nie jestem radosny z tego powodu. Praktycznie wszystko jest z Chin i podziękować można za to kapitalistom.

Czy kupując ten sam towar (wyprodukowany w Chinach) w polskim sklepie, nie finansujesz tego systemu ? Z Twojego rozumowania wynika, że nie. Tylko i wyłącznie jeśli kupię go w Chinach, to ten zły, okrutny kraj jest finansowany. Za to Ty, jak kupisz towar wyprodukowany w Chinach, ale w polskim sklepie, nie finansujesz Chin i możesz spać spokojnie. Gratulacje !

Popatrz na maski, to chyba najlepszy przykład. Na początku był problem i "janusze biznesu" nasprowadzali maseczek i chcieli po 200-300 zł za 100 sztuk. Teoretycznie : Ty kupując je za 200 zł, nie wspomagasz komunistów i kapitalistów w Chinach ? Wspomagasz. Ja zamówię te same maseczki za 40-50 zł. Wspomagam ? Tak.
Aż się nagle okazało, że każdy z Nas może sam sobie uszyć maseczkę (nie wnikam w to, czy one pomagają, czy nie). Horrendalne ceny maseczek u polskich "januszy biznesu" spadły i można było poczytać, jak źli są na to "janusze biznesu".

p.s. Chiny się zmieniają dzięki temu, co się u Nich dzieje. Coraz częściej ludzie walczą tam o swoje prawa, choć często za to dużo "płacą". W Korei Północnej to samo. Gdy turyści przyjeżdżają, Koreańczycy widzą, że można żyć inaczej. I powoli dzięki temu ich kraj się zmienia. Niestety skutkiem ubocznym jest to, że turysta zostawia kasę rządowi Korei i Chin. Ale, coś za coś...

Dobrego wieczoru !
 
Posty: 35
Rejestracja: 30 Cze 2007, 14:34

PostArcturus23 | 26 Paź 2020, 18:10

lulu napisał(a):
witos napisał(a):Lulu nie przesadzaj :) :D :lol: czy Ty masz jakiś sklep na allegro i boisz się utraty klientów :P , bo mam takie wrażenie że chcesz zniechęcić ludzi do robienia zakupów na platformie Aliexpress :( . Nie bójcie się robić zakupów na Aliexpress.

Oto kompletny poradnik jak kupować na Aliexpress :

https://natty.pl/jak-kupowac-na-aliexpress/


Piszę na podstawie własnych doświadczeń. Reklamacja w markowym sklepie svbony została uznana bez gadania. O uznaniu reklamacji w jakimś sklepie o nieznanej nazwie nikt nawet nie próbował rozmawiać, a arbitraż ali okazał się fikcją. Nie oceniam tu niczego więc nie ma tu miejsca na przesadę - piszę z czym się sam zetknąłem. I nie chodzi tu o bardziej lub mniej renomowany towar, bo te same okulary svbony czy celestron można kupić zarówno w renomowanym jak i nikomu nieznanym sklepie - ważne w jakim sklepie się kupuje. Odradzam zakupy w małych, nieznanych sklepach które nie pracują na żadną markę bo nawet jej nie mają, posługując się nazwami typu "shop43543543543423".


Zgadzam się. Jeśli kupować na AE, to w sklepach, które mają bardzo dobre opinie lub w markowym sklepie. W innym przypadku, często są problemy z uznawaniem reklamacji, zwrotem pieniędzy itp.
 
Posty: 35
Rejestracja: 30 Cze 2007, 14:34

Postlulu | 26 Paź 2020, 19:16

Arcturus23 napisał(a):
Nie, nie zrozumiałeś. Nie ja stworzyłem świat, w którym większość produktów produkowanych jest w Chinach z chęci zysku dużych firm. I nie jestem radosny z tego powodu. Praktycznie wszystko jest z Chin i podziękować można za to kapitalistom.

Czy kupując ten sam towar (wyprodukowany w Chinach) w polskim sklepie, nie finansujesz tego systemu ? Z Twojego rozumowania wynika, że nie. Tylko i wyłącznie jeśli kupię go w Chinach, to ten zły, okrutny kraj jest finansowany. Za to Ty, jak kupisz towar wyprodukowany w Chinach, ale w polskim sklepie, nie finansujesz Chin i możesz spać spokojnie. Gratulacje !


Nie Ty stworzyłeś, ale wspierasz, wychwalając istnienie Aliexpress i okazję do kupowania w Chinach z pominięciem lokalnych polskich biznesów. Masz bardzo naiwne spojrzenie na genezę procesu, który tak krytykujesz. To nie jest tak, że okulary Celestron albo teleskopy Bresser produkowane są w Chinach z chęci zysku. One są tam produkowane bo Chińczycy wykończyli te kiedyś amerykańskie firmy i po prostu je przejęli. Japończycy wybierali często inną drogę - harakiri, czyli po prostu znikali z rynku zamiast pozwalać się przejmować. Zarzucasz Zachodowi zachłanność, a sam zachwalasz możliwość zrobienia tanich zakupów na platformie, której celem jest dorżnięcie zachodnich gospodarek, bo pozwala ona nie tylko rozpowszechniać chińską produkcję co uderza w zachodnich producentów, ale także robić to z pominięciem całego zachodniego systemu dystrybucji - co uderza w dystrybutorów, rynek pracy i docelowo - zachodnie gospodarki.

I kto jest tutaj krótkowzrocznym, zachłannym i niecywilizowanym?
pozdrowienia Łukasz
Mapa Księżyca: https://astrostrona.pl/narzedzia-i-pomo ... -ksiezyca/
Awatar użytkownika
Kierownik techniczny
 
Posty: 3008
Rejestracja: 07 Wrz 2019, 23:18
Miejscowość: spod Krakowa

Postszuu | 26 Paź 2020, 20:28

lulu napisał(a):I kto jest tutaj krótkowzrocznym, zachłannym i niecywilizowanym?

zdecydowanie osoba kupująca w polskim sklepie wspierającym rodzimy reżim dobijający rodaków ostatnio już pod każdym względem :wink:
Awatar użytkownika
 
Posty: 803
Rejestracja: 22 Mar 2008, 17:51

PostArcturus23 | 26 Paź 2020, 20:49

lulu napisał(a):
Arcturus23 napisał(a):
Nie, nie zrozumiałeś. Nie ja stworzyłem świat, w którym większość produktów produkowanych jest w Chinach z chęci zysku dużych firm. I nie jestem radosny z tego powodu. Praktycznie wszystko jest z Chin i podziękować można za to kapitalistom.

Czy kupując ten sam towar (wyprodukowany w Chinach) w polskim sklepie, nie finansujesz tego systemu ? Z Twojego rozumowania wynika, że nie. Tylko i wyłącznie jeśli kupię go w Chinach, to ten zły, okrutny kraj jest finansowany. Za to Ty, jak kupisz towar wyprodukowany w Chinach, ale w polskim sklepie, nie finansujesz Chin i możesz spać spokojnie. Gratulacje !


Nie Ty stworzyłeś, ale wspierasz, wychwalając istnienie Aliexpress i okazję do kupowania w Chinach z pominięciem lokalnych polskich biznesów. Masz bardzo naiwne spojrzenie na genezę procesu, który tak krytykujesz. To nie jest tak, że okulary Celestron albo teleskopy Bresser produkowane są w Chinach z chęci zysku. One są tam produkowane bo Chińczycy wykończyli te kiedyś amerykańskie firmy i po prostu je przejęli. Japończycy wybierali często inną drogę - harakiri, czyli po prostu znikali z rynku zamiast pozwalać się przejmować. Zarzucasz Zachodowi zachłanność, a sam zachwalasz możliwość zrobienia tanich zakupów na platformie, której celem jest dorżnięcie zachodnich gospodarek, bo pozwala ona nie tylko rozpowszechniać chińską produkcję co uderza w zachodnich producentów, ale także robić to z pominięciem całego zachodniego systemu dystrybucji - co uderza w dystrybutorów, rynek pracy i docelowo - zachodnie gospodarki.

I kto jest tutaj krótkowzrocznym, zachłannym i niecywilizowanym?


Dalej nie rozumiesz. Podałem Ci prosty przykład, czego nie zrozumiałeś ?
To ja jestem zachłanny kupując maseczki za 40-50 zł, czy Janusz biznesu sprzedając taki towar za 200-300 zł ??? Patrzę krótkowzrocznie i jestem niecywilizowany ? A firmy, które wykorzystują pracowników, robią zmowy cenowe, przenoszą firmy do Azji, tylko ze względu na coraz większy zysk nie są krótkowzroczne i zachłanne ?
Zachód sam się wykańcza przez zachłanność i chęć astronomicznych zysków. Przenoszą firmy do Azji, po to by zarabiać coraz więcej. Chiny się bogacą i wykupują firmy, które popełniły błędy i upadly. Naturalna kolej rzeczy. Chińczycy na tym zyskują, taki świat. To przecież kapitalizm, którego tak bardzo bronisz.
Również niskie zarobki pracowników powodują, to że wielu osób nie stać na zakup sprzętu np. astronomicznego w polskich sklepach, tylko kupują w Chinach lub na giełdach astronomicznych. A to też pokłosie kapitalizmu.
Ja na AE nie kupuje, bo na złość chce zrobić polskim firmom. Kupuje, bo jest tam 2 razy taniej. Nie 10 czy 20%, tylko często 2 razy taniej.
A ja jako konsument, mam możliwość kupować tu, tam i w innych miejscach.
Zachłannością nazywasz kupowanie , tam gdzie taniej ??? Ale już bronisz, tych którzy swoją zachłannością doprowadzili, do tego co jest. Mistrzostwo !

Firmy, które trzymają jakość i nie życzą sobie horrendalnych pieniędzy za swoje rzeczy, mają szansę przetrwać . Bo każdy chciałby mieć rzecz dobra, za rozsądne pieniądze.
Obarczanie zwykłych ludzi, że ktoś chce trochę zaoszczędzić i kupuje na AE, tym, że świat Zachodu upada, jest zabawne. To nie Kowalski do tego doprowadził, a same firmy(zarząd) do tego doprowadzają. Pracowałem 9 lat w kropo, wiem dokładnie jak to wygląda.

Broń dalej kapitalizmu, a on sam (korporacje) dąży do tego, by wszystko było z Chin. I wtedy też pewnie powiesz, że to wina moja, Kowalskiego i Bożeny spod 3.

Kończę rozmowę w tym temacie.
 
Posty: 35
Rejestracja: 30 Cze 2007, 14:34

Postszuu | 26 Paź 2020, 21:19

Arcturus23 napisał(a):Obarczanie zwykłych ludzi, że ktoś chce trochę zaoszczędzić i kupuje na AE, tym, że świat Zachodu upada, jest zabawne.

kupowanie na AE nie jest mniej "patriotyczne" niż kupowanie u polskiego importera, bo przecież i w jednym i w drugim wypadku "prowizja" zostaje w polskich rękach (a konkretnie w naszych własnych).
to, że jeden Polak drugiemu wydrze kasę i się wzbogaci na wyższej cenie w niczym Polski nie rozwija. liczba dóbr nie wzrosła a tylko kręcimy się w kółko rozdrabniając ochłapy.
Polska tak naprawdę wzbogaca się dopiero na tym przedsiębiorcy, który coś sprzedaje za granicę. może nawet lepiej gdyby wszyscy kupowali na AE bo wtedy firmy musiałyby ruszyć głową jak tu zarobić na globalnym rynku zamiast rżnąć rodaków?
Awatar użytkownika
 
Posty: 803
Rejestracja: 22 Mar 2008, 17:51

Postlulu | 27 Paź 2020, 00:37

Kupowanie w Chinach jest tańsze nie dlatego, że źli zachodni i polscy kapitaliści do spółki z polskim reżimem obdzierają klientów ze skóry, tylko dlatego że kapitaliści chińscy obdzierają ze skóry własnych pracowników. Zbijanie ceny taką metodą nie jest sposobem na uczciwą konkurencję. Taniej niż u zachodniego kapitalisty można kupić również kradzione fanty u pasera.
pozdrowienia Łukasz
Mapa Księżyca: https://astrostrona.pl/narzedzia-i-pomo ... -ksiezyca/
Awatar użytkownika
Kierownik techniczny
 
Posty: 3008
Rejestracja: 07 Wrz 2019, 23:18
Miejscowość: spod Krakowa

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 55 gości

AstroChat

Wejdź na chat