Meade - LXD-75 10" - pytania...

Postcharon | 03 Kwi 2006, 08:59

Witam Wszystkich :)

Mam do Was pytanie dotyczące teleskopu Meade - LXD-75 10"... Zastanawiam się nad kupnem tego sprzętu, a z racji tego, iż nigdzie nie znalazłem opinii na jego temat, chciałbym się poradzić Was, czy to będzie dobry zakup... Moja przygoda z astronomia zaczęła się dobrych naście lat temu, więc laikiem nie jestem :wink: Obecnie miałem 3 letnia przerwę w temacie, lecz postanowiłem powrócić do mojej pasji :) Teleskop ma być uniwersalny... Nie nastawiam się na astrofotografię... Musi być też w miarę mobilny, bo niestety zmuszony będę z nim podróżować :wink: Czy wybrany przeze mnie model spełnia te warunki i czy jakość jest adekwatna do ceny :?: Jeżeli macie inne propozycje w tym przedziale cenowym, to czekam na sugestie :wink: Z góry dzięki za ewentualne odpowiedzi i rady :)
Pozdrawiam

charon
 
Posty: 1
Rejestracja: 03 Kwi 2006, 08:27

Postmisiekc | 03 Kwi 2006, 15:49

Spory wątek na temat tego teleskopu można znaleźć np. na [url=http://www.cloudynights.com/ubbthreads/showflat.php?Cat=&Board=cat&Number=717284&Forum=,,f61,,&Words=SN-10&Searchpage=1&Limit=25&Main=703876&Search=true&where=bodysub&Name=&daterange=0&newerval=&newertype=&olderval=&oldertype=&bodyprev=#Post703876]forum
Cloudy Nights[/url]. Ten teleskop ze względu na swoją swiatłosiłę (f/4) nadaje się przede wszystkim do oglądania galaktyk gromad i mgławic. Montaż LXD75 powinien zapewnić dostateczną stabilność przy obserwacjach wizualnych. Najgorzej, moim zdaniem, może być z przenośnością, ale to akurat kwestia bardzo subiektywna. Nie tak dawno miałem podobne dylematy i wtedy wybrałem nieco droższy model LXD-75 8" SCT m. in. ze względu na przenośność. Poki co jestem w miarę zadowolony.[/url]
 
Posty: 414
Rejestracja: 29 Lip 2005, 00:50
Miejscowość: Kraków

Użytkownicy przeglądający to forum: Andrzej.Ch63 oraz 41 gości

AstroChat

Wejdź na chat