Proszę o pomoc w podłączeniu LXD75 do komputera.

PostSliwczak | 05 Gru 2009, 19:20

Witam,
Posiadam od niedawna Teleskop Bresser MESSIER R-152S - LXD75 GoTo próbuję go podłączyć do komputera i mam z tym spory problem.
Ponieważ jak się dowiedziałem kabel łączący teleskop z komputerem to kabel transmisyjny RS-232 z końcówką DB-9 o odpowiednim przeplocie RX-TX. Program nadal mi pokazuję bardzo dziwny komunikat:
Read timeout oraz coś o terminacji linii.
Proszę o pomoc może ktoś już to podłączał lub konfigurował PW
Z góry dziękuję.

p.s.
A i na pewno w komputerze mam odpowiedzi port com wybrany i w programie jest taki sam :)
 
Posty: 2
Rejestracja: 02 Paź 2009, 16:26

 

Postwechciu | 11 Gru 2016, 18:07

Primo:
Witam jako Świeżak i życzę wszystkim czystego nieba gdy tylko potrzeba ;)
Podłączę się pod stary post, żeby nie robić śmietnika.
Secundo:
Od jakiegoś czasu mam LXD75 i próbuję go zgadać z laptopem. Przeszukiwałem już forum i mało na temat jest, a jak jest coś to albo nic nie rozumiem, albo dotyczy etapów do których jeszcze nie doszedłem.

Na początek:
- podpinam pilota ETX AUTOSTAR do montażu i do komputera przez przejściówkę (tą otrzymałem od sprzedającego razem z montażem - ponoć to działało)
- przy podpinaniu kabelka wyświetlacz do goto przygasa ale naciskanie klawiszy strzałek uruchamia silniki
- przejściówka widoczna jest (w menadżerze urządzeń) jako USB-SERIAL CH340 (COM3)

Co dalej?
- jakieś sterowniki
- jakieś programy
SW 150/750; R80/400; R-C 6"; OAG StarGuider; HEQ5; EQ3-2 ; Canon EOS 450Dmod ; bresser hd deep sky & guider ; ASI 120 mini; filtry 2" UHC; IR-block; filtry 1,25" UHC, UV/IR cut, księżycowy; sterowanie ASTROBERRY
 
Posty: 31
Rejestracja: 11 Gru 2016, 15:13
Miejscowość: Śrem

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 64 gości

AstroChat

Wejdź na chat