* Zaloguj się   * Zarejestruj się

Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3 posty(ów) ] 
 Temat postu: Kolimator przydatny w astrofoto
PostWysłany: Pią Maj 19, 2017 2:27 pm 

Miejscowość: Bydgoszcz
Witam.
Od jakiegoś czasu bawię się w astrofotografię 6" newtonem na eq5. Do tej pory kolimowałem teleskop podstawową metodą Hamala ale nie jestem pewien, czy mam dobrze ustawione LW i offset. Ustawienie LG "na podkładke" też wydaje mi się liche.
Czy w cenie do 200zł kupię kolimator, który pozwoli mi upewnić się, że wszystkie elementy tej układanki się zgadzają? Myślałem nad zwykłym kolimatorem optycznym, ale ponoć laserowy ma więcej zastosowań w aspektach astrofoto.

Profil E-mail  

Temat postu: Kolimator przydatny w astrofoto
PostWysłany: Sob Maj 20, 2017 9:20 am 
Awatar użytkownika

Polecam Howie Glatter. Grubo ponad założony poziom cenowy ale wraz z "dodatkami" sprawia że można sprawdzić niemalże wszystko w porównaniu do zwykłego punktowego laserka którym zrobisz/sprawdzisz tak naprawdę niewiele...

Profil E-mail  

Temat postu: Re: Kolimator przydatny w astrofoto
PostWysłany: Sob Maj 20, 2017 10:00 pm 

Miejscowość: Bydgoszcz
Minęło trochę czasu od napisania tematu i zrozumiałem już, że pudełko od kliszy lub kolimator optyczny jest potrzebny zawsze, kiedy chce się grzebać w ustawieniach LW i pająka. Pozostaje mi wyszkolić się w jego użytkowaniu. Rozumiem też chyba że prawidłowość kolimacji będzie widoczna na flacie (?), koniecznie muszę to jutro sprawdzić.
Kolimator holograficzny jest niestety poza moimi możliwościami finansowymi, chociaż przynam że chciałbym go mieć ;)

Profil E-mail  

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 32 gości