* Zaloguj się   * Zarejestruj się

Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 58 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna

Gdzie najczęściej kupujesz sprzęt astro?
Astrokrak 23%  23%  [ 13 ]
Delta Optical 16%  16%  [ 9 ]
Teleskopy.pl 34%  34%  [ 19 ]
Astroclassic 0%  0%  [ 0 ]
Uniwersał 0%  0%  [ 0 ]
Ogłoszenia na forach 20%  20%  [ 11 ]
Serwisy aukcyjne 4%  4%  [ 2 ]
Inne 4%  4%  [ 2 ]
Razem głosów : 56
 Temat postu: Gdzie kupujemy sprzęt astro?
PostWysłany: Śro Lut 14, 2007 7:13 pm 

Miejscowość: Wa-wa
Znalazłem ostatnio na naszym zaprzyjaźnionym Astro-Forum w dziale "Sprzęt astronomiczny" taką oto ankietę dotyczącą popularności sklepów astro w naszym kraju. I tak mnie jakoś naszło żeby dla porównania zamieścić podobną tutaj. Nie żebym podejrzewał jakąś manipulację ze strony twórców tamtej ankiety, nic podobnego! :lol: :lol: :lol: Interesuje mnie tylko wiarygodność takich ankiet lub jak kto woli - różnice w preferencjach użytkowników poszczególnych forów.

Pytanie jest takie samo, ale skróciłem nieco dostępne opcje. Proszę o masowy udział! To dla dobra nauki :idea:

Mizar

Temat postu:
PostWysłany: Śro Lut 14, 2007 7:44 pm 

Miejscowość: małopolska
Ankieta nie będzie miarodajna, gdyż można zaznaczyć tylko jedna opcję 8)

Temat postu:
PostWysłany: Śro Lut 14, 2007 9:26 pm 

Miejscowość: znikam
Dosc czesto kupje z ogloszen na forach . Ta metode moge polecac tylko wtedy gdy samemu potrafimy sprzet od podstaw zdiagnozowac i naprawic.
Z okularami to nic nie zrobimy , chyba ze sa zle szkielka poukladane.

http://zbig.fora.pl/

Temat postu:
PostWysłany: Wto Kwi 10, 2007 8:59 am 
Awatar użytkownika

Miejscowość: Wrocław / Zielona Góra
Ja kupuje w DeltaOptical i Astrokraku :)

Profil E-mail  

Temat postu:
PostWysłany: Nie Maj 06, 2007 12:55 pm 

Po tak długim czasie myślę że czas by już było Panowie administratorzy podsumować ankietę :!:
Mam kilka przemyśleń po tygodniu obcowania z budzącą się do życia przyrodą gór Świętokrzyskich.
Jak widać wiedza optyczna, astronomiczna i ogromne doświadczenie obserwacyjne pozwoliło Panu Januszowi z niszowej firemki po 10 latach wytężonej pracy zająć na rynku zasłużoną, wysoka pozycję.
Myślę że tu miało miejsce połączenie pasji życiowej z pracą zawodową co przyniosło widoczne efekty.
Widzę też znaczny rozwój Delty, Panowie, zatrudnijcie zawodowego astronoma i optyka projektanta jednocześnie to dogonicie Astrokrakusa, choć nie będzie to łatwy wyścig z jego ogromnym potencjałem wiedzy i pomysłów na astronomię.
Trzecie miejsce Fotoclassic nie wymaga chyba komentarza, chłopcy z firmy organizują pokazy i prezentują sprzęt na zlotach czyli podążają sprawdzoną drogą przetartą przez obozy obserwacyjne Astrokraka.
Może to nie oryginalny ale zapewne skuteczny sposób na promocję astronomii i dotarcie do coraz większej rzeszy Klientów. (przy okazji pozdrowienia dla miłego Pana ze stoiska targowego od starszego pana z wnuczkiem)
Widzę też spore zainteresowanie sprzętem z rynku wtórnego i serwisów giełdowych, biorę to za zdrowy objaw rozwoju polskiego rynku astronomicznego. Na koniec moich przemyśleń pozostaje smutna refleksja nad zamykającym ligę Uniwersałem, byłem ich Klientem na 9 cm Newtona z pryzmatem lornetkowym zamiast lusterka wtórnego zamocowanym na szprychach rowerowych prawie 20 lat temu.
Niestety stwierdzam z perspektywy tych lat że Bracia zatrzymali się w momencie startu marnując swoją rynkową szansę nadal oferując ludziom oklejone na żółto Optisany 114 jako model 120 i Yukony z zeszlifowanym napisem pod swoją pseudo marką. To przykre ale tak kończą zwykle kombinatorzy i nieudacznicy bo dzisiejszy, rozwinięty rynek konsumencki jest coraz bardziej świadomy swoich potrzeb i nie pozwoli sobą już tak jak kiedyś za pomocą mediów łatwo manipulować.

Temat postu:
PostWysłany: Nie Maj 06, 2007 1:15 pm 
Awatar użytkownika

Dostałem teleskop z pieczątką Astrokraka i tam bede kupowal osprzęt i literature :D

Profil E-mail  

Temat postu:
PostWysłany: Śro Wrz 05, 2007 9:54 pm 
Site Admin
Awatar użytkownika

Miejscowość: Kraków
ja teleskop i lornetkę kupiłem w DO, ale akcesoria już w Astrokraku (jakoś nie wyczaiłem wcześniej, że on w Krakowie jest ^^) i generalnie jak czegoś szukam teraz to patrzę najpierw czy tam nie mają, bo odpada mi wysyłka ;)

Profil E-mail  

Temat postu:
PostWysłany: Pon Gru 31, 2007 7:04 pm 
Awatar użytkownika

Miejscowość: Warszawa
Pomimo tego, że mieszkam w Warszawie swojego Newtona LightBridge 12" kupiłem w Astrokraku i nie żałuję.
Sądzę, że w AstroKraku przydałby się większy wybór dużych lornetek (80-100 mm) do obserwacji astro.

Pozdrawiam,

Temat postu:
PostWysłany: Sob Sty 26, 2008 12:38 pm 
Awatar użytkownika

Miejscowość: 15 km na południe od Krakowa
Zgadzam się z Tobą całkowicie ale jest problem bo duże lornety są wygodne dopiero z kątowymi pryzmatami a te są już dość drogie i ściąga się je na indywidualne zamówienia.
Staramy się mieć w swojej ofercie towar co najmnie ze średniej półeczki jakościowej który spełni oczekiwania naszych Klientów a chińskie "masówki" proste 80 i 100mm z plastikowymi częściami uginających się koszmarnie mostków okularowych niestety tego wymogu nie spełniają i dlatego nie ma ich w naszej obecnej ofercie :roll:

Fujinon 10x50, MT-800, Santel 180/1800, SCT-14" HyperStar, EQ-6, Coronado 60, EOS-350D-mod i takie tam szkiełka do niego od 8 do 4000 mm plus lasery RGB do 1 W :-)

Profil E-mail  

Temat postu:
PostWysłany: Wto Kwi 22, 2008 7:02 pm 
Awatar użytkownika

Jako, że jest to temat 'Gdzie kupujecie sprzęt astro' mam pewne pytanie do kolegow i kolezanek Krakowian :) Gdzie w Krakowie organizowane są giełdy, na ktorych mozna dorwac m.in. stare dobre lornetki? Wiem, ze kiedys byla niedzielna gielda starosci pod Hala Targowa, ale czy dalej istnieje i czy warto sie na nia wybrac? Gdzie jeszcze są takie miejsca?

Temat postu:
PostWysłany: Sob Maj 17, 2008 11:30 am 
Awatar użytkownika

Miejscowość: 15 km na południe od Krakowa
Giełda staroci pod Halą Targową nadal w niedzielę egzystuje ale raczej nie kupisz tam wartościowej lornetki, stare meble, maszyny do szycia czy starą maselnicę do ubijania masła to owszem ale raczej nie starą optykę której tam jest jak na lekarstwo :roll:
Kiedyś przed laty dużo rosyjskiej optyki było na bazarze na Tandecie ale to też już zamierzchła historia a teraz handluje się tam głownie chińszczyzną i odzieżą z Wietnamu :roll:

Fujinon 10x50, MT-800, Santel 180/1800, SCT-14" HyperStar, EQ-6, Coronado 60, EOS-350D-mod i takie tam szkiełka do niego od 8 do 4000 mm plus lasery RGB do 1 W :-)

Profil E-mail  

Temat postu: Re: Gdzie kupujemy sprzęt astro?
PostWysłany: Pią Sty 09, 2009 4:18 pm 
Awatar użytkownika

Miejscowość: Europa Zachodnia
http://www.astrozakupy.pl/

byłem unich w tarnobrzegu, widziałem rozmawiałem kupiłem :)

Profil E-mail  

PostWysłany: Sob Kwi 18, 2009 12:03 pm 
Awatar użytkownika

Miejscowość: Rydułtowy
Kupuję gdzie popadnie, najczęsciej na naszym forum. Astrokrak i DO budzą moje zaufanie i ich oferty przeglądam najczęściej. Rzeczywiście w Astrokraku trochę mało lornetek - przydałaby się większa oferta np. 10x50, 15x70 (niekoniecznie z górnej półki).

Profil E-mail  

PostWysłany: Wto Sie 25, 2009 6:12 pm 
Awatar użytkownika

Miejscowość: Oleszyce
Ja w sumie kupuje tylko w Astrokraku, pierwszy teleskop kupiłem właśnie u Pana Janusza i tak kontynuuje tradycje. DO mnie trochę zniechęciło po tym jak mi pewien pan z obsługi telefonicznej zaproponował obejmy fi=250mm do rury o fi=200mm, i żebym sobie jakieś kołki drewniane upchał :lol: :roll:

Orion Optics UK CT8-mod, EQ6, TS-OAG, Meade DSI, QHY9, obserwatorium

Profil E-mail  

PostWysłany: Pon Sie 31, 2009 9:47 am 

Miejscowość: Stalowa Wola
Swój pierwszy teleskop kupiłem w Astrokraku. Teleskop jest super. Polecam Astrokrak - bardzo miła i profesjonalna obsługa. A co do ankiety to ja kupuję w Astrokraku.

Profil E-mail  

PostWysłany: Wto Wrz 01, 2009 9:56 pm 
Awatar użytkownika

Miejscowość: Kwidzyn
Ja kupiłam pierwszy teleskop w teleskopy.net

PostWysłany: Wto Paź 20, 2009 3:45 pm 
Awatar użytkownika

Miejscowość: ok. Tarnowa
Czy macie jakieś doświadczenia ze sklepem: http://www.astronomics.com ??

Są tam teraz ogromne obniżki na sky watchery i teleskopy meade nawet do 300$ co bardzo kusi

PostWysłany: Sob Gru 12, 2009 12:17 am 
Awatar użytkownika

Miejscowość: WARSZAWA
Niestety nie wszystko w Polsce można kupić (np. Lumicon, UO itp). Dlatego czasem jedynym sposobem jest zakup bezpośrednio u producenta. Jeśli nie ma możliwości przesłania zakupionego przedmiotu do Polski.

ATM 16", ES 30 mm, LVW13mm, UO HD 6mm, filtr Lumicon UHC 1.25", szukacz ES 8x50, Autokolimator CATSEYE INFINITY XLKTM 2", EOS 60D + Sonnar 2.8/200, Takumar SMC 1.4/50, Astrowalker, P220 Sig Sauer 9mm itd.
-----------------------------

Profil E-mail  

PostWysłany: Pią Kwi 02, 2010 4:47 pm 
Awatar użytkownika

Miejscowość: Niedaleko Wrocławia
Ja swój pierwszy czyli 76/700 kupiłem na Allegro i oddałem w 5 dni :D a drugi to Synta 8" kupiona w DO w Katowicach :mrgreen:

Profil E-mail  

PostWysłany: Pią Kwi 02, 2010 8:41 pm 
Awatar użytkownika

Miejscowość: Warszawa
Ostatnio zakupiłem używaną DSI III Pro poprzez Cloudy Nights http://www.cloudynights.com/classifieds/ Przesyłka $40 + $10 ubezpieczenia. Całość płatna PayPalem.
Jak ktoś szuka taniego Celestrona lub kamerki amerykańskiego producenta to tam warto uderzyć.

Profil E-mail  

PostWysłany: Wto Sie 24, 2010 10:19 am 

Miejscowość: Mazańcowice k/Bielska-Białej
Ja swojego Oriona kupiłem w Astrokraku.

Profil E-mail  

PostWysłany: Sob Gru 11, 2010 6:17 pm 

Ja Będę kupował Astro-partnerze i Astrokraku.

Profil E-mail  

PostWysłany: Pon Sty 17, 2011 4:42 pm 

Miejscowość: Kraków/Krosno
Na razie wszystko kupuje z drugiej ręki z ogłoszeń na forum :)

Profil E-mail  

PostWysłany: Nie Lut 13, 2011 10:57 pm 
Awatar użytkownika

Moje zakupy? Tylko w Astrokraku, z gwarantowaną wiedzą i konkretnym ukierunkowaniem co kupić, po co to kupować, do czego ma to służyć i czego się można po tym zakupie spodziewać. Przynajmniej wiem, że nie wyrzucę pieniędzy w przysłowiowe błoto bo na fachowej wiedzy pana Janusza można polegać.

12" maleństwo na Dobsonie, Soligor MT-800, Orion 80ED APO, C40D, Nikon 12x50, 3,5-13 LVW i kilka większego kalibru, Barlow x2 2" i GSO x5 1,25", szare i kolorowe szkiełka, trochę różnego złomu i ciągle coś przybywa do kompletu.

Profil E-mail  

PostWysłany: Sob Maj 21, 2011 2:41 pm 

Miejscowość: Wrocław
super_novy napisał(a):
Moje astrozakupy? Tylko w Astrokraku, z gwarantowaną wiedzą i konkretnym ukierunkowaniem co kupić, po co to kupować, do czego ma to służyć i czego się można po tym zakupie spodziewać. Przynajmniej wiem, że nie wyrzucę pieniędzy w przysłowiowe błoto.

ja rónwież kupuje w Astrokraku, i polecam

Profil E-mail  

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 58 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Grzesiek202, Orzech, slawekk95 oraz 35 gości