chciałbym kupić teleskop :lol:

PostJaLe | 13 Sie 2007, 16:10

Wiesz co coś zmieniasz moje słowa, bo jak odchodziłem to mówiłem że mnie nie zachwyca, wiec może mnie z kimś innym mylisz to raz, a po drugie Ty chyba jesteś w tym teleskopie zakochany, czy przerodzi się to w miłość ?
Zobaczymy za dwa lata ;)
Awatar użytkownika
 
Posty: 7070
Rejestracja: 09 Wrz 2005, 21:13
Miejscowość: małopolska

PostJontek | 13 Sie 2007, 16:19

milosc moze nie, a wie pan ze ciemno bylo wiec nikog nie widzialem, ktto akurat podchodzil. No ale jesli to pan mowil to od jednej osoby to uslyszalem co do niego podchodzila, nawet nie wiem czy nie podchodzil pan po tym panu od taurusa co akurat powiedzial ze fajnie widac. Tak wiec zdania bylo podzielone. A co by pan mowil jakby mial pan daewoo i ktos mowil panu ze to szmelc, a przeciez jezdzi i nie psuje sie? kazdy broni swego. I szczerze mowiac dla mnie ten obraz byl ostry bo mialem porowananie z innymi telepami, moze sama M57 nie byla tak okazala jak w innch no ale to nie ta klasa wielkosci lustra glownego. Trzeba bylo przyjsc na M31. Moze by pan zmienil zdanie, ja wytrwam z nim choc przez rok i znowu sie tam zjawie to moze bedzie lepiej i z innymi okularkami. Znowu powiem co inni mowili, mowili ze teleskop daje gwiazdy ostre, punktowe. No ale jak narazie z obecnych na zlocie nie chce sie wypowiedziec czy to na plus czy to na minus jak pan.
WO Megrez 110, SW 8", EQ6, Atik 314L
Awatar użytkownika
 
Posty: 749
Rejestracja: 11 Gru 2006, 18:27
Miejscowość: Leeds

Postsaywiehu | 13 Sie 2007, 16:51

Jontek, spoko- nikt tu cię przecież nie obraża. W każdym razie, jak dla mnie, nie można mówić o porównywaniu obrazów z teleskopów 150 i 200 mm. Miałem w rękach z 10 150-tek i żadna nie dawała zbliżonego obrazu do najgorszej dwusetki, przez jaką dane mi było popatrzeć. Równie dobrze można stwierdzić, że moja 114/900 daje takie same obrazy jak twój telep (też różnica "tylko" 50 mm), co - ciągnąc analogie dalej - dałoby równanie:

114=200, więc po co przepłacać.


:mrgreen:

P.S. A moja 114 pochodzi z USA, to wyrób Astro Physics z jednostkowo testowaną optyką z certyfikatem, więc uważaj, uważaj ;)
saywiehu
 

PostJanusz_P. | 15 Sie 2007, 12:32

Robisz podstawowy błąd w rozumowaniu, cena nie jest zaletą tylko parametrem, w dodatku wtórnym bo ceną się nie obserwuje tylko teleskopem a jeśli chcesz obserwować teleskopem wysokiej jakości czyli z dobrym kontrastem i na sztywnym montażu to musisz zaakceptować też jego cenę adekwatną do jego jakości 8)
W sumie twoja postawa i podejście i tak nie ma większego znaczenia bo jest to sprzęt przez większość zaklasyfikowany jako popularny z niskiej półki jakościowej na chwiejnym montażyku i z bardzo kiepskimi akcesoriami czyli nie ma się tu czym absolutnie zachwycać :roll:
Pisz może na przyszłość wiecej o wynikach przeprowdzonych nim obserwacji niż o nim samym bo twoją opinię już poznaliśmy i dalsza dyskusja na ten temat traci wszelki sens 8)
Astropozdrówko Janusz P.

Fujinon 10x50, SCT 6 podręczny, SCT-14" HyperStar, EQ-6, Coronado 60, EOS-6D-mod i takie tam szkiełka do niego od 8 do 4000 mm plus lasery RGB do 2 W :-)
Awatar użytkownika
Założyciel i Patron Forum
 
Posty: 18278
Rejestracja: 12 Kwi 2005, 19:17
Miejscowość: 15 km na południe od Krakowa

Użytkownicy przeglądający to forum: dj_ oraz 5 gości

AstroChat

Wejdź na chat