Explore Scientific MN-152/740 6"

Postkk | 08 Lip 2016, 01:35

zorg napisał(a):1. W jaki sposób zmierzono Strehl ratio ?

Szczerze powiem nie wnikałem, ale koledzy mają trochę odpowiedniego sprzętu. Ja oglądałem i konsultowałem tylko raporty. Najważniejsze dla mnie że widać różnicę, ale jak koniecznie chcesz to mogę zapytać.
zorg napisał(a):2. Czy lusterko wymieniłeś na ten sam rozmiar czy mniejsze/większe?.

Lustro wtórne zostało wymienione na rozmiar zbliżony do oryginalnego, a dokładniej rzecz biorąc 50mm. Nie potrzebuje większego póki co.
zorg napisał(a):3. W jakim okularze dostrzegłeś mgławicę M16 i czy używałeś filtra ?

Nie pamiętałem więc spojrzałem właśnie jeszcze raz bo akurat mam rozstawiony. Nieszczęśliwie mam mleko teraz w tamtej strefie ale:
Delos 17.3mm bez filtra - na granicy mojej dostrzegalności bez adaptacji (do tej źrenicy chyba i tak by niewiele zmieniła)
z filtrem UHC-S już łatwiej ją wyłowić
z OIII staje się oczywista.
zorg napisał(a): Odnośnie spajków na gwiazdkach to wygląda jakby te największe pochodziły od wyciągu lub jakiegoś wystającego wewnątrz elementu. Inne źródła mniejszych spajków to klipsy trzymające LG, mikrosoczewki na przetworniku, fazki na krawędzi LG i LW itp.

Może się temu jeszcze kiedyś przyjrzę ale póki co wydaje mi się że te mini spajki maleją wraz z wychładzaniem więc stawiałbym mimo wszystko na razie na korektor i te śrubeczki :)
76mm szukacz i dziurki od klucza
Awatar użytkownika
 
Posty: 1159
Rejestracja: 08 Gru 2014, 21:16

 

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 10 gości

AstroChat

Wejdź na chat