pierwszy teleskop

Posttogrod | 04 Lis 2007, 20:59

WITAM SERDECZNIE
wreszcie moge pozwoilć sobie na kupno teleskopu, na początku miałła to być synta sk1309 lub sk13065 jednak udalo mi się "zwiększyć" ;) budżet i rozważam sk1501 lub sk15070 katalogowe różnice sa mi znane, zdaje sobie sprawe że mniejsza ogniskowa na tym samym montażu będzie bardziej stabilna.MOje pytanie dotyczy praktycznych różnic w użytkowaniu i jakości dawanych obrazów, mam zamiar podpiąć do niego cyfrową lustrzanke choć będe prowadził tez obserwacjie wizualne planet i dalszych obiektów, wiem że synta 8'' jest okej ale nienadaje się do astrofotografii? niewiem z czego to wynika czy z braku możliwości zamocowania aparatu czy możliwości śledzenia obiektu, PROSZE O WYROZUMIAłOśC ale jestem zupełnie zielony w tej dziedzinie, DZIęKUJE Z GóRY ZA WSZELKIE PODPOWIEDZI, chętnie się zrewanżuje i podziele wiedzą na temat lustrzanek i aparatów cyfrowych.
 
Posty: 2
Rejestracja: 04 Lis 2007, 19:41
Miejscowość: łódź

PostHellraiser | 04 Lis 2007, 22:20

czesc
mi sie wydaje że synta 8" też jest ok do astrofotografi ale trzeba dokupić montaż paralaktyczny i napęd i odpowiednie złonczki do aparatu
ale pamiętaj że to MI sie wydaje :)
Awatar użytkownika
 
Posty: 152
Rejestracja: 27 Sie 2007, 17:56
Miejscowość: Wlck

 

Posttogrod | 05 Lis 2007, 10:36

DZIęKUJE ZA POMOC przebijam się dalej przez ta materie, przyznam że sprawia mi to dużo radości POZDRAWIAM
 
Posty: 2
Rejestracja: 04 Lis 2007, 19:41
Miejscowość: łódź

Użytkownicy przeglądający to forum: dj_ oraz 6 gości

AstroChat

Wejdź na chat