Nasze dylematy sprzętowe.

Postendriu624 | 27 Wrz 2016, 11:55

Warstwa hydrofobowa ma strukturę włoskowatą, przez to powierzchnia styku wody jest minimalna, taką strukturę mają niektóre owady i liście roślin, Niestety, jaki wpływ ma taka powłoka na światło przechodzące,czy na takiej warstwie nie występuje rozproszenie światła,co może być raczej szkodliwe a nie zaletą.
Przydało by się tu nieco więcej informacji.
Np.lustra SW mają warstwy zabezpieczające z tlenku krzemu a nie z AL2O3 ,przez to powłoki są jak gdyby mleczne z powodu chropowatości powłok.
Ostatnio edytowany przez endriu624, 27 Wrz 2016, 12:04, edytowano w sumie 1 raz
SKYMAX 150 SW ; SKYMAX 127 SW ; Celestron 25x100 ; SkyGiude 15x70 ; OLIMPUS 8x40 DPS I
Nasadka bino lacerta
Awatar użytkownika
 
Posty: 4986
Rejestracja: 21 Sty 2009, 21:57
Miejscowość: Oświęcim

 

PostMaxx | 27 Wrz 2016, 12:02

Krzysztof_P napisał(a):"woda nie skrapla się na powierzchni tylko spływa swobodnie w postaci kropelek zgodnie z naszą Ziemską Grawitacją , bieżąca woda z kranu puszczona na tą warstwę doskonale z niej spływa nie pozostawiając po sobie śladów obecności.

Pozdrawiam Krzysiek.:)


Cześć Krzysiu. :)

Ja tu widzę spory potencjał np. w przemyśle samochodowym i nie tylko.
Samochody bez wycieraczek i zawsze czyste szyby :mrgreen:

A swoja drogą ciekawy patent - gratuluję i jestem ciekaw Twoich testów.

Pozdrawiam / Maxx
Proszę o usunięcie mojego konta z tego forum !!!
A że administracja robi sobie jaja i nie raczy usunąć mojego konta to olewam to forum po prostu bo szkoda mi czasu i nerwów na to !!!
Awatar użytkownika
 
Posty: 765
Rejestracja: 16 Cze 2012, 12:54

Postdominikrd | 27 Wrz 2016, 12:04

Maxx napisał(a):Ja tu widzę spory potencjał np. w przemyśle samochodowym i nie tylko.
Samochody bez wycieraczek i zawsze czyste szyby :mrgreen:


Zakłady cardetailing'owe już to robią. Nazywają to "niewidzialna wycieraczka" ;)
"Roztacza się przede mną niezbadany ocean prawdy." - Sir Isaac Newton
Awatar użytkownika
 
Posty: 432
Rejestracja: 11 Lut 2014, 13:05
Miejscowość: Radom

 

PostKrzysztof_P | 27 Wrz 2016, 12:36

Witam.

Nie widzę problemu ze sprawdzeniem na AGH , jak sprawa wygląda pod tym kątem , tak czy siak wsp.odb. nie jest wyssany z palca , została zakupiona nowa napylarka i wyższej jakości materiał-wkład specjalnie do tego procesu.
Są też dokumenty z placówki naukowej potwierdzającej wyżej wymienione parametry procesu , nic nie robimy na wariata , proces został opracowany specjalnie pod kątem m.in. budowy Całej Serii Telskopów Cassegraina Klasycznego najlepszego pod względem optycznym z Casegrainów jak i tym samym najtrudniejszego do wykonania ze względu na LW Hiperbola.
Optyka będzie posiadała Certyfikat ZYGO z DE jak i wykonanie całej reszty teleskopu i jego części w najwyższej technologii CNC , z wysokiej klasy materiałów i ogólnych wykończeń.

Pozdrawiam Krzysztof. :wink:
Obserwatorium Roll-Off: Refraktory APO i ED , SCT-ki , MAKI , Newtony , SolarMax60 II i inne sprzęciki.
Serdecznie Zapraszamy.

"Cóż piękniejszego nad niebo , które nas otacza".

Pozdrawiam Krzysztof P. z Krakowa.
Awatar użytkownika
Administrator Forum
 
Posty: 7918
Rejestracja: 06 Sie 2006, 12:03
Miejscowość: Kraków

 

PostKrzysztof_P | 27 Wrz 2016, 12:43

Witam.

Warstwa Hydrofobowa jest w etapie testów więc efekty końcowe wraz z wynikami analizy będą dostępne za jakiś czas.
Natomiast Nowe Powłoki są aktualne jak najbardziej.

Pozdrawiam Krzysztof. :wink:
Obserwatorium Roll-Off: Refraktory APO i ED , SCT-ki , MAKI , Newtony , SolarMax60 II i inne sprzęciki.
Serdecznie Zapraszamy.

"Cóż piękniejszego nad niebo , które nas otacza".

Pozdrawiam Krzysztof P. z Krakowa.
Awatar użytkownika
Administrator Forum
 
Posty: 7918
Rejestracja: 06 Sie 2006, 12:03
Miejscowość: Kraków

 

Postsston | 27 Wrz 2016, 15:14

Jestem zainteresowany.Tylko czy skraplajaca woda nie bedzie sciekala na LG? :(
Taurus(ek)13''.Es 30mm.TV Nagler 12mm. Tmb 7mm. Kit 25mm, Eos5D, 50d, 30/2.0, 50/1.8 .I inne szkielka.
Awatar użytkownika
 
Posty: 111
Rejestracja: 19 Lut 2015, 11:51
Miejscowość: Zamosc

 

PostKrzysztof_P | 27 Wrz 2016, 16:45

Cześć.

Nie rozumie ściekała na LG jak z LW nawet ścieknie na LG to potem przechylamy teleskop do pozycji poziomej i ścieka nam z LG poza celę.

Pozdrawiam Krzysztof. :wink:
Obserwatorium Roll-Off: Refraktory APO i ED , SCT-ki , MAKI , Newtony , SolarMax60 II i inne sprzęciki.
Serdecznie Zapraszamy.

"Cóż piękniejszego nad niebo , które nas otacza".

Pozdrawiam Krzysztof P. z Krakowa.
Awatar użytkownika
Administrator Forum
 
Posty: 7918
Rejestracja: 06 Sie 2006, 12:03
Miejscowość: Kraków

 

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości

AstroChat

Wejdź na chat