Sky Safari 5 na androida połowę taniej.

Sklepy, giełdy, okazje, porady, pierwszy teleskop...

Postbronek | 16 Sie 2016, 14:17

Witam.

Darmowa reklama dla Sky Safari 5. :D
Jest czasowo połowę tańszy (na androida).

Pozdrawiam.
Romek.

P.S. Wiem, wiem, że to nie sprzęt.
T: Sumerian Optics Altair 350/1600, Celestron SCT 203/2032 EdgeHD, WO Megrez 102/714 ED, WO GT81.
M: Sky-Watcher AZ-EQ6
 
Posty: 124
Rejestracja: 20 Cze 2016, 20:58
Miejscowość: Atlantyda

 

Post•Fish3r• | 20 Sie 2016, 13:04

Czy opłaca się kupić sky safari w wersji najtańszej czy może mobilne stellarium ? (https://play.google.com/store/apps/deta ... rium&hl=pl)

Cenowo wypadałoby podobnie... Jeśli ktoś używa obydwu to może się wypowiedzieć?
 
Posty: 1120
Rejestracja: 15 Lip 2012, 13:40

PostOrzech | 21 Sie 2016, 00:10

Używałem obu (Sky Safari w wersji 4) i powiem tak. Warto jest mieć je oba. Jeżeli miałbym wybrać jeden to brałbym Sky Safari - dużo więcej obiektów i możliwości. Przy czym po zakupie wersji najtańszej i zobaczeniu u kolegi co potrafi wersja droższa, szybko zakupiłem wersję droższą. Również na promocji. Widzę jest za 34,99 - warto, bo płacimy raz a możemy instalować na wielu urządzeniach, nawet po odinstalowaniu czy zmianie urządzenia.
16" made by Piotrek K
ED100
Xcell 5, 7, APM XWA 13, Lunt 20
ESy 8,8, 30
UHC 2" OIII 2", H-beta 2"
Nikon EX 10x50,
Awatar użytkownika
 
Posty: 2002
Rejestracja: 21 Paź 2013, 17:11
Miejscowość: Olkusz

 

Postanatol1 | 21 Sie 2016, 08:26

Czy któryś z tych programów albo jakiś inny (na Androida) pokazuje aktualną pozycję WCP na Jowiszu?
ATM 10" F/6,6, ATM 67/800(PZO), ATM 6" F/10, ScopeTech 80 F/15, SW120/600, bino SW i kilka par okularów, SkyMaster 15x70, Optal 7x35, BPC5 8x30, BPC2 12x40, Tento 12x40, Zeiss 6x24, monokular MN2 8x30.
Awatar użytkownika
 
Posty: 996
Rejestracja: 04 Mar 2012, 16:00
Miejscowość: Krotoszyn

 

Postkurp | 21 Sie 2016, 08:57

WCP na Jowiszu jest zjawiskiem atmosferycznym i w dłuższej perspektywie czasu chyba nie da się dokładnie przewidzieć jej położenia.
Ja lubię patrzeć w Kosmos.
Krzysiek " kurp "

ED 100 SW Stigma 20x80 DO Silver 10x50 Carl Zeiss 10x50 Vixen 7x50 Olympus DPSi 8x40
Małe wiaderko orciaków i lantanów LV Vixena Maxvision 28 Nagler 9
Awatar użytkownika
 
Posty: 1584
Rejestracja: 13 Sty 2013, 23:23
Miejscowość: Ławy

 

Post•Fish3r• | 21 Sie 2016, 10:00

Zakupilem wersje za 7 zeta. Mam do dyspozycji messiera i caldwela, gwiazd bodajze 120tys. Bardzo mało opcji w ustawieniach z tego co widzę wersja plus ma b.podobnie. Za 7 zł ujdzie aczkolwiek wersja plus za 35zl czyli z 50%zniżka to uważam o wiele za dużo. No chyba ze ktos wybitnie potrzebuje na komórkę czy tablet. Mnie SS niczym nie zachwycił
 
Posty: 1120
Rejestracja: 15 Lip 2012, 13:40

PostOrzech | 22 Sie 2016, 00:24

No nie wiem, w wersji 4 Plus którą mam, jest 2.5 mln gwiazd (do 12 mag) i ok 32 000 DSów (do 15 mag) w tym całe katalogi Messiera, NGC i Caldwella. Korzystam i stykają spokojnie do teleskopu 13" (o DSy chodzi). Do tego asteroidy, komety, satelity. Opcji też jest sporo (orbity Planet, pobliskich Gwiazd, mapy Marsa, Księżyca, tworzenie swoich list obserwacyjnych, itp, itd). Widzę, że w wersji 5 jest podobnie. Zgodzę się, że w wersji podstawowej jest cienko ale że w wersji plus także to się nie zgodzę.

anatol1 napisał(a):Czy któryś z tych programów albo jakiś inny (na Androida) pokazuje aktualną pozycję WCP na Jowiszu?


Korzystam, po zaznaczeniu w opcjach o prędkości światła, właśnie na SS plus i zawsze dobrze pokazuje WCP jak i "taniec" księżyców galileuszowych wokół Jowisza.
16" made by Piotrek K
ED100
Xcell 5, 7, APM XWA 13, Lunt 20
ESy 8,8, 30
UHC 2" OIII 2", H-beta 2"
Nikon EX 10x50,
Awatar użytkownika
 
Posty: 2002
Rejestracja: 21 Paź 2013, 17:11
Miejscowość: Olkusz

 

Postbronek | 22 Sie 2016, 00:38

Wersji podstawowej nie opłaca się kupować. Takie jest przynajmniej moje zdanie. Plus natomiast i Pro nie mają sobie równych na tablecie i telefonie. Stellarium to nie to samo co Stellarium na pececie... niestety...

35zł to tak strasznie dużo? Nawet litra za to nie kupisz... :-)
T: Sumerian Optics Altair 350/1600, Celestron SCT 203/2032 EdgeHD, WO Megrez 102/714 ED, WO GT81.
M: Sky-Watcher AZ-EQ6
 
Posty: 124
Rejestracja: 20 Cze 2016, 20:58
Miejscowość: Atlantyda

 

Postchavez1976 | 22 Sie 2016, 16:03

bronek napisał(a):Wersji podstawowej nie opłaca się kupować. Takie jest przynajmniej moje zdanie. Plus natomiast i Pro nie mają sobie równych na tablecie i telefonie. Stellarium to nie to samo co Stellarium na pececie... niestety...

35zł to tak strasznie dużo? Nawet litra za to nie kupisz... :-)

Cześć,
Tutaj są wymienione różnice pomiędzy poszczególnymi wersjami SkySafari 5.
Przetestowałem kilka różnych map "mobilnych" - zarówno na androida oraz ios - jednak zgodnie z opinią Przedmówcy, aktualna SS Plus oraz Pro są bezkonkurencyjne.
Niezła jest jeszcze apka StarWalk (również płatna) lecz jednak ustępuje. Stellarium mobilne w ogóle jest kiepskie.

Wersja podstawowa SS to wydatek w błoto ponieważ niewiele się różni od darmowych aplikacji. Ponadto często jest w promocji... darmowa :roll:
Podstawowa przydatność wyższych wersji SS5 to możliwość intuicyjnego tworzenia list obserwacyjnych (z wyświetlaniem wskazanych obiektów na mapie zbiorczo i pojedynczo oraz z historią obserwacji!) a także powiadomienia o zdarzeniach na niebie. Ta druga funkcjonalność dostępna dopiero od wersji SS5 jest super! Przypomina o obserwacjach za każdym razem jak się coś dzieje bez uruchamiania apki, np. o przelotach ISS, Iridium, wschodzie planet. Dodałbym jeszcze jako opcjonalną zaletę sterowanie teleskopem - zarówno dla montaży goto a chyba przede wszystkim dla DSC (czyli push to, kapitalne dla wielkich dobsonów). Ponadto alignacja zarówno DSC jak i goto w paralityku jest o niebo wygodniejsza smartfonem niż pilotem synscan.
Ciekawa jest także opcja wpisania posiadanego sprzętu: od parametrów telepa, po okulary, barlowy, lornetki, szukacze, matryce. Aplikacja pokazuje dokładnie zasięg instrumentu na mapie, dając pogląd jak się ma obszar do stosowanych powiększeń i widocznych gwiazd a także kadru na matrycy.
W nowej wersji mamy też całe grupy Abella, Hicksona i gromady kuliste w M31 nie wspominając o katalogach DS obecnych w poprzednich wydaniach.
Jest dużo opcji latania po orbicie różnych obiektów US i DS. Z tego akurat rzadko korzystam i raczej w kategorii ciekawostki. Jeśli kogoś to interesuje, to może przydać się dodatkowa wizualizacja całej galaktyki Drogi Mlecznej - z naniesionymi DS - dostępna tylko w wersji Pro.

Polecam SS w wersji Plus. Wersję Pro różni tylko ta mapa galaktyki, dodatkowe miliony gwiazd i DS nieosiągalne w wizualu oraz lepszej jakości zdjęcia DS oraz tekstury przestrzennych obiektów: Księżyca, Marsa, itd (nawet najświeższe tekstury Plutona). Sądzę, że na co dzień rzadko się to przyda. Taka wersja snobistyczna :lol:

Aby być obiektywnym, na koniec nieco o ujawnionych na szybko wadach nowego SS5:
- źle importują się ustawienia aplikacji zapisane z SS4, np. znika całe wyposażenie, lokalizacje, itp. wrrrrrr :twisted: Musiałem to wpisywać od nowa. Na szczęście listy obserwacyjne zaimportowały się dobrze wraz z całą historią obserwacji;
- nadal nie działa czerwona klawiatura androidowa pomimo takiej nowej opcji do wyboru (być może dlatego, że apkę odpaliłem na starym androidzie 4.4). Na ipadzie od zawsze wszystko było red;
- ustawianie interwału czasu (rok, miesiąc, h, m, s) do przesunięcia mapy jest w mojej ocenie krokiem wstecz (poprzednio wybór jednostek czasu był cały na ekranie, teraz jest rozwijana lista wyboru).
Nie wiem jak z importem do starszego SS na IOS. W wersji SS4 z tego co pamiętam, przenoszenie pomiędzy systemami nie działało. Obecnie mamy przerzucanie danych za pośrednictwem lokalnego pliku ustawień/list a także przez google drive.

To chyba wszystko.

Do obserwacji wizualnych apka w wersji Plus jest w mojej ocenie lepsza od wszystkiego co widziałem!!! Także komputerowego Stellarium.
Gdy nie przeszkadza ekran laptopa (np. do szybkiego wycelowania kamery i kalibracji guidera) - lepiej się sprawdza Cartes du ciel z prostą mapą i panelem eqascom, wiadomo.
Wtedy lepiej w ogóle pozbyć się pilota synscan i srajfon też nie jest przydatny.
Pozdrawiam, Amadeusz

Columbus 13", TSAPO906, BM152s, PST, HEQ5mod, SAM, 533MCP, 290MC, 6D
Awatar użytkownika
 
Posty: 1257
Rejestracja: 15 Gru 2012, 19:26
Miejscowość: Zabrze/Oświęcim

 

Post•Fish3r• | 22 Sie 2016, 16:47

Ten link kóry podałeś Chavez dot różnic..jest delikatnie mówiąc niewiele mówiący.
Pisząc pierwszego posta dotyczącego ustawień w SS sugerowałem się tym:
http://skysafariastronomy.com/support/manual/index.html

I z tego co widać jesli chodzi o same możliwości ustawień nieba - wersje SS sie niewiele różnią pod tym wględem. Kiepsko! nawet bardzo. A może jestem już za bardzo rozpaskudzony SkyChartem czy Starry Night'em ? - po prostu spodziewałem się czegoś więcej po tym sofcie. W dobie dzisiejszych wieloprocesorowych tabletów i komórek - kastrowanie tak bardzo możliwości ustawień programu robionych chyba pod... teletubisie ? jest dziwne.

Warto też zwrócić uwagę że SS jest softem amerykańskiej firmy. U nich te ceny są bardziej adekwatne do możliwości programu - u nas intuicyjnie od razu widzę, że program jest o wiele o wiele za drogi jak na to co soba reprezentuje. Ale to już inna kwestia.

Za 70/80zł w życiu nie polecę nikomu tego softu na komórke - chyba na głowę upadli, chyba że ktoś wybitnie potrzebuje na mobilne urządzenia. Ale wtedy cena nawet 300zł nie może być przeszkodą. Za 35zł - jak kto woli - ja się nie skuszę.



ps. Czy w swojej wersji PLUS posiadacie folder SkySafari xx /Observing Lists ?
NIby w tej wersji też można importować listy ale...ja tego katalogu nie widzę ..chodzi oczywiście o to :http://www.asemonline.org/members-pages/steve-boerner-s-page/skysafari-skylists

SD Card Import & Export

If you're using SkySafari for Android, you can import and export observing lists to SkySafari using your SD card. To do this, connect your Android device with a USB cable to a computer. Then mount your Android's SD card on your computer, so it appears as a disk. Look for a SkySafari, SkySafari Plus, or SkySafari Pro folder on the root (top level) of your SD card, depending on which version of SkySafari you own. Then locate the Observing Lists folder within this folder. For example, if you own SkySafari Pro, your observing lists are stored in the following directory on your SD card:

<top level of SD card>/SkySafari Pro/Observing Lists/

To export an observing list (.skylist) file from SkySafari, copy it out of this folder on your SD card to your computer's desktop. You can also rename or delete observing lists directly on your SD card. Changes should be reflected immediately in SkySafari's Custom Observing Lists section.

To import an observing list (.skylist) file, drag and drop it from your computer into this folder. If everything works correctly, your observing list will then appear in SkySafari's Custom Observing Lists section. You can select and display objects in the new observing list, just like any other.

If your observing list doesn't appear in SkySafari, make sure it's a valid SkySafari observing list file, and that its name ends with ".skylist". If all else fails, you can email your observing list to Simulation Curriculum technical support, and we can try to debug it for you.
 
Posty: 1120
Rejestracja: 15 Lip 2012, 13:40

Postbronek | 22 Sie 2016, 20:45

•Fish3r• napisał(a):1.W dobie dzisiejszych wieloprocesorowych tabletów i komórek - kastrowanie tak bardzo możliwości ustawień programu robionych chyba pod... teletubisie ? jest dziwne.

2.ps. Czy w swojej wersji PLUS posiadacie folder SkySafari xx /Observing Lists ?


Ad1. Jak widzisz, każdy ma swoje potrzeby. Ja sobie cenię SkySafari bardziej niż Stellarium (mowa o wersji na pc). Wcale nie uważam, że jest wykastrowany. Wprost przeciwnie. Myślę, że to rasowy buhaj. (Trzeba jednak wziąć poprawkę na to, że jestem początkujący i jeszcze wszystkiego nie widziałem.) A tablet dla mnie jest poręczniejszy niż laptop.

Ad2. Tak, mam katalog /Observing Lists

Pozdrawiam,
Romek (od dziś Teletubiś) :D

P.S. Posiadacze montażu Celestrona mają Sky Portal, który podczas sterowania montażem zamienia się w chyba pełnoprawne Sky Safari.
Ostatnio edytowany przez bronek 22 Sie 2016, 20:56, edytowano w sumie 2 razy
T: Sumerian Optics Altair 350/1600, Celestron SCT 203/2032 EdgeHD, WO Megrez 102/714 ED, WO GT81.
M: Sky-Watcher AZ-EQ6
 
Posty: 124
Rejestracja: 20 Cze 2016, 20:58
Miejscowość: Atlantyda

 

Postchavez1976 | 22 Sie 2016, 20:48

Działa czerwona klawiatura. Musiałem przeinstalować apkę.
W związku z powyższym dedykowana androidowa "OmegaCentauri GB" stała się zbędna.
Ustawienia i listy obserwacyjne z folderu zaczytały się same.
Pozdrawiam wszystkich teletubisiów :P
Pozdrawiam, Amadeusz

Columbus 13", TSAPO906, BM152s, PST, HEQ5mod, SAM, 533MCP, 290MC, 6D
Awatar użytkownika
 
Posty: 1257
Rejestracja: 15 Gru 2012, 19:26
Miejscowość: Zabrze/Oświęcim

 

Post•Fish3r• | 22 Sie 2016, 20:59

bronek napisał(a):Ad2. Tak, mam katalog /Observing Lists


Rozumiem że normalnie w kat. głownym androida skysafari 5/Observing list ? Nie mam tego a wynika z przytoczonego cytatu że powinno być. Dodanie katalogu sztucznie także nic nie daje.
I jak się tu człowiek nie ma wkurzać skoro nawet manuala własnego zrobić nie umieją ? : )
 
Posty: 1120
Rejestracja: 15 Lip 2012, 13:40

Postchavez1976 | 22 Sie 2016, 21:22

•Fish3r• napisał(a):
bronek napisał(a):Ad2. Tak, mam katalog /Observing Lists


Rozumiem że normalnie w kat. głownym androida skysafari 5/Observing list ? Nie mam tego a wynika z przytoczonego cytatu że powinno być. Dodanie katalogu sztucznie także nic nie daje.
I jak się tu człowiek nie ma wkurzać skoro nawet manuala własnego zrobić nie umieją ? : )

W trzecim zestawieniu, które Ci powyżej podlinkowałem jest wyraźnie, że wersja Basic nie posiada custom observing lists.
Z tego co piszą to nawet nie ma trybu nocnego bo to demówka.
Właśnie dlatego warto wydać 34 złocisze i starczy na lata.
Pozdrawiam, Amadeusz

Columbus 13", TSAPO906, BM152s, PST, HEQ5mod, SAM, 533MCP, 290MC, 6D
Awatar użytkownika
 
Posty: 1257
Rejestracja: 15 Gru 2012, 19:26
Miejscowość: Zabrze/Oświęcim

 

Postbronek | 22 Sie 2016, 21:32

•Fish3r• napisał(a):I jak się tu człowiek nie ma wkurzać skoro nawet manuala własnego zrobić nie umieją ? : )


Fish3r, nie wkurzaj się, bo Ci żyłka pęknie.
Manual masz tu: http://skysafariastronomy.com/support/m ... nual.shtml
Niestety w języku barbarzyńskim ale radzisz sobie, jak myślę...
A tu jak byk... "Observing Lists - plan and record an evening's observations; only in SkySafari Plus and Pro."

Pozdrawiam.
T: Sumerian Optics Altair 350/1600, Celestron SCT 203/2032 EdgeHD, WO Megrez 102/714 ED, WO GT81.
M: Sky-Watcher AZ-EQ6
 
Posty: 124
Rejestracja: 20 Cze 2016, 20:58
Miejscowość: Atlantyda

 

Post•Fish3r• | 23 Sie 2016, 01:41

bronek napisał(a):A tu jak byk... "Observing Lists - plan and record an evening's observations; only in SkySafari Plus and Pro."

Ty piszesz o planowaniu i zapisywaniu obserwacji a ja pisze o imporcie gotowych skylistów. Nie chodzi też o custom observing list.

Pisze wyraźnie że import skylist jest możliwy w wersji podstawowej w manualu który sam podlinkowałeś.

If you're using SkySafari for Android, you can import and export observing lists to SkySafari using your SD card. To do this, connect your Android device with a USB cable to a computer. Then mount your Android's SD card on your computer, so it appears as a disk. Look for a SkySafari, SkySafari Plus, or SkySafari Pro folder on the root (top level) of your SD card, depending on which version of SkySafari you own. Then locate the Observing Lists folder within this folder. For example, if you own SkySafari Pro, your observing lists are stored in the following directory on your SD card:


Czerwony ekran jest takze w wersji podstawowej - jak pisałem jeśli chodzi o opcje ogólne to nie ma duzej róznicy z wersjami pro i plus -właściwie kosmetyczne.

Zresztą ok nie zalezy mi...to była tylko próba jak to wygląda "enginowo".
 
Posty: 1120
Rejestracja: 15 Lip 2012, 13:40

Postbronek | 23 Sie 2016, 10:21

Masz rację. W import & export piszą coś innego. Może starsze wersje podstawki miały tą opcję. Chłopaki napisały instrukcje, wrzuciły na luz, rozłożyły leżaki a ty kombinuj... Jednak w co najmniej dwóch innych miejscach "stoi" , że podstawowa wersja nie obsługuje list.

Pozdrawiam,
Romek.

P.S. Mam ochotę sprawdzić te programy, które podałeś kilka postów wcześniej.
P.P.S. A widziałeś co StarryNightMen ma na tablecie na stronie głównej? He,he,he ... Sky Safari... tutaj: http://starrynighteducation.com/
Ostatnio edytowany przez bronek 23 Sie 2016, 13:59, edytowano w sumie 2 razy
T: Sumerian Optics Altair 350/1600, Celestron SCT 203/2032 EdgeHD, WO Megrez 102/714 ED, WO GT81.
M: Sky-Watcher AZ-EQ6
 
Posty: 124
Rejestracja: 20 Cze 2016, 20:58
Miejscowość: Atlantyda

 

PostOrzech | 23 Sie 2016, 11:56

chavez1976 napisał(a):Działa czerwona klawiatura. Musiałem przeinstalować apkę.
W związku z powyższym dedykowana androidowa "OmegaCentauri GB" stała się zbędna.
Ustawienia i listy obserwacyjne z folderu zaczytały się same.
Pozdrawiam wszystkich teletubisiów :P


Faktycznie, do tej pory korzystałem z OmegaCentauri a tu teraz czerwona klawiatura. Dobrze wiedzieć, bo jakoś mi to umknęło.
16" made by Piotrek K
ED100
Xcell 5, 7, APM XWA 13, Lunt 20
ESy 8,8, 30
UHC 2" OIII 2", H-beta 2"
Nikon EX 10x50,
Awatar użytkownika
 
Posty: 2002
Rejestracja: 21 Paź 2013, 17:11
Miejscowość: Olkusz

 

Post•Fish3r• | 23 Sie 2016, 12:52

bronek napisał(a):P.P.S. A widziałeś co StarryNightMan ma na tablecie na stronie głównej? He,he,he ... Sky Safari... tutaj: http://starrynighteducation.com/


Oczywiscie że wiem o tym ale co to zmienia. Kwestia leży gdzie indziej - w ogólnie okrojonych drastycznie wersjach tzw. mobilnych i jednoczesnie płatnych jak za zboże.
Ja akurat nigdy takiej mobilnej nie miałem no i stąd to zapewne rozczarowanie - musi minąć okres oswojenia się z tragedią : ))) i wtedy też sie już patrzy inaczej. Oczekiwałem po prostu więcej (takzę manual->co jest w wersjach wyższych). Obcując już 2-3 dzien z SS w wersji podstawowej stwierdzam że w sumie prosty jak budowa cepa - ale lepsze to dla kogoś niż kompletne nic - na pewno nie można powiedzieć że jest SS jest brzydkie. Myślę że końcowy wniosek dla mnie jest taki - że w przypadku np wersji plus w normalnej cenie czyli okolo 70zł - to zdecydowanie polecałbym najpierw zobaczenie tego na żywo a nie sugerowaniem się krótkim opisem. I chwała tobie za to że dałeś cynka o 50% zniżce - że ci sie chciało.
 
Posty: 1120
Rejestracja: 15 Lip 2012, 13:40

Postchavez1976 | 23 Sie 2016, 13:33

•Fish3r• napisał(a):
bronek napisał(a):P.P.S. A widziałeś co StarryNightMan ma na tablecie na stronie głównej? He,he,he ... Sky Safari... tutaj: http://starrynighteducation.com/

Oczywiscie że wiem o tym ale co to zmienia.

Starry Night to wielki kombajn. I kosztuje sporo kasy. Przymierzałem się do tego z ciekawości ale już wolałbym szarpnąć się na docelową kamerę DS z załączoną podstawową licencją MaximaDL.
Jeśli komuś żal na SkySafari Plus, to trudno mi sobie wyobrazić żeby używać ten komputerowy kombajn legalnie (wersji demo Starry Night nie było).
Wracając do SS5, podstawowa wersja wiele się nie różni od googlowskiego SkyMapa. Prosta mapa 3D gwiazdozbiorów poruszana żyroskopem. Okrojona z najcenniejszych funkcjonalności tzn. warta swojej ceny.
Dawno SkyMapa nie instalowałem ale nie pamiętam tam żadnych extra wodotrysków setupowych więc zastanawiam się, ile są warte porównania obu ww. aplikacji do SkySafari. Chyba, że chodzi o Cartes du Ciel jako "SkyChart" ale nawet ta mapa 2D do wizuala moim zdaniem jest niezbyt wygodna.

Pytanie też, co Ci jest na tym smartfonie potrzebne?

Mnie jest potrzebna wygodna dokładna mapa ze wszystkimi potrzebnymi DS-ami (w tym ich dane i fotka), wyraźnymi gwiazdami do star hoppingu i plan obserwacji czyli właśnie custom observing list (z wyświetlaniem obiektów/obiektu na mapie). Mapa na tyle szczegółowa żeby nie było trzeba szukać w necie i drukować dodatkowych mapek. Doceniam również funkcję pamiętnika (historia obserwów z notatkami, mam wszystkie sesje z 3 ostatnich lat) jak również sterowanie telepem, np. na mega zaświetlonym niebie lub do znalezienia wyjątkowo trudnych obiektów przy dużym powiększeniu (za pomocą DSC).
Gdyby SS Plus kosztowała 200zł i nie miałbym kasy, to wziąłbym nawet "na raty 10x0%" bo to jest super przydatna aplikacja, warta takich pieniędzy. Obecnie najlepsza!
Autorzy dobrze wiedzą o popularności swojego dzieła dlatego wszystkie duże modyfikacje opatrzone są kolejną wersją, wymagająca zapłaty za program od nowa. Piekliłem się na to już wiele razy ale i tak warto. Na szczęście takie duże wersje pojawiają się raz na 2-3 lata a w pomiędzy czasie, przez cały czas jest support, aktualizacje i skrypty w postaci najpopularniejszych (medialnych) eventów.
W najnowszej wersji jest już na bieżąco ISS, Tiangong 1 i Iridiumy. Dotychczas było to w osobnej aplikacji Satellite Safari. Oczywiście można sobie ISS Detectora zainstalować za free bo też jest dobry ale tutaj jest wszystko w jednym kieszonkowym kombajnie.
Ponadto wszystkie deszcze meteorów są dostępne teraz na mapie w formie animacji. Podobnie komety.
Swego czasu pisałem wiele sugestii do producenta SS. W tej chwili jest już prawie wszystko czego bym chciał.
No może powiadomienia w systemie android mogłyby być ustawiane z większym wyprzedzeniem bo pojawianie się ich w momencie gdy satelita jest na horyzoncie, to nieco za późno. Fajne jest wskakiwanie z powiadomienia prosto na mapę.
Starałem się kilka postów powyżej napisać minirecenzję, przydatną osobom, które nie miały z apką SS nigdy do czynienia a którym by się to wszystko przydało.
Myślę, że znajdą się osoby zadowolone z kompleksowego kieszonkowego planetarium "nie-dla-totalnego-amatora". Ja na przykład nie lubię w terenie laptopa chociaż musiałem przyznać, że guiding w innej formie jest nieporozumieniem.
Lubię też Pocket Sky Atlas ale SkySafari jest po prostu szybsze i wygodniejsze. Noce są krótkie a sprzyjającej pogody jak na lekarstwo.
Pozdrawiam, Amadeusz

Columbus 13", TSAPO906, BM152s, PST, HEQ5mod, SAM, 533MCP, 290MC, 6D
Awatar użytkownika
 
Posty: 1257
Rejestracja: 15 Gru 2012, 19:26
Miejscowość: Zabrze/Oświęcim

 

Postbronek | 23 Sie 2016, 14:51

•Fish3r• napisał(a): I chwała tobie za to że dałeś cynka o 50% zniżce - że ci sie chciało.


Mówią: Trzymajmy się kupy bo do kupy nikt nie wejdzie. Po to jest forum. Je też tego nie kupiłem za 100% ceny. Dopiero teraz. Znam to już jakiś czas jako Sky Portal do Celestrona i bardzo mi spasowało.

Pozdrawiam,
Romek
T: Sumerian Optics Altair 350/1600, Celestron SCT 203/2032 EdgeHD, WO Megrez 102/714 ED, WO GT81.
M: Sky-Watcher AZ-EQ6
 
Posty: 124
Rejestracja: 20 Cze 2016, 20:58
Miejscowość: Atlantyda

 

Postchavez1976 | 23 Sie 2016, 15:30

Te promocje są bardzo często i warto dawać znać na forum. Jest nawet apka w sklepie Play do powiadomień o interesujących nas produktach.
Ja też do tej pory kupowałem aplikacje tylko z promocji bo po co dawać więcej.
Pozdrawiam, Amadeusz

Columbus 13", TSAPO906, BM152s, PST, HEQ5mod, SAM, 533MCP, 290MC, 6D
Awatar użytkownika
 
Posty: 1257
Rejestracja: 15 Gru 2012, 19:26
Miejscowość: Zabrze/Oświęcim

 

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 90 gości

AstroChat

Wejdź na chat