Statyw foto

PostMichaś | 18 Sie 2016, 20:14

Zastanawiam się jaki wybrać statyw do aparatu, mobilny. Będzie służył do astrofoto i fotografii w podczerwieni. Do fuji x-t1 z obiektywem 18-55.
Kompletnie nie mam pojęcia jak się za to zabrać. Zależałoby mi żeby zmieścił się w mniej więcej 400zł maks 500 jeżeli faktycznie warto będzie dopłacać. Głowica w cenie.
Michaś
 

PostKrzyCel | 19 Sie 2016, 09:10

Nie znalazłem ile waży twój aparat, ale po wyglądzie nie sądzę żeby razem z obiektywem przekraczał 1 kg :D Ja bym Ci polecił statywy Manfrotto jedne z najlepszych (jak nie najlepsze) na rynku z przystępną ceną. Sam mam statyw tej firmy który udźwig ma 1,5 kg tyle samo ile waży moja lustrzanka z obiektywem, ani razu mnie nie zawiódł (jest sztywny i lekki) więc szczerze polecam. A i jeszcze, do niektórych modeli dorzucają torbę :wink:
 
Posty: 111
Rejestracja: 29 Cze 2016, 21:53

 

PostBenedykt | 19 Sie 2016, 09:37

Michaś napisał(a):Zastanawiam się jaki wybrać statyw do aparatu, mobilny. Będzie służył do astrofoto i fotografii w podczerwieni. Do fuji x-t1 z obiektywem 18-55.
Kompletnie nie mam pojęcia jak się za to zabrać. Zależałoby mi żeby zmieścił się w mniej więcej 400zł maks 500 jeżeli faktycznie warto będzie dopłacać. Głowica w cenie.


W zeszłym roku stanąłem przed koniecznością zakupu statywu. Znajomy fotograf poradził mi tak: "Jeśli pieniądze nie grają roli, bierz Manfrotto. Bardzo dobre są statywy Benro. A jak chcesz mieć dobry statyw w bardzo dobrych pieniądzach, to kup Triopo".
Kupiłem zestaw Triopo C-258 z głowicą kulową KJ-2 -> http://www.triopo.pl/pl/zestawy/49-zestawy-serii-c
Powiem tak: nie mam mu nic do zarzucenia. Spisuje się bez zastrzeżeń, jest stabilny, jakość wykonania bez zastrzeżeń.
Pozdrawiam
Benedykt
------------------------------------------------------------------
Nikon Action EX 10x50 CF, ROW10x40
TAL 100R + statyw geo + montaż z prowadzeniem
PRONTO 66/392,60 mm na statywie z paralaktykiem od TALa
Awatar użytkownika
 
Posty: 850
Rejestracja: 29 Lip 2005, 08:41
Miejscowość: Małopolska

PostPstrykaczkosmosu | 21 Sie 2016, 07:09

Posiadam statyw firmy Slik, oprócz mobilności, dzięki niskiej wadze, jest stabilny i ma piekielnie dokładne prowadzenie głowicy. Cena może sugerować kiepską jakość, ale w tym przypadku teza, że tanie to byle co się nie sprawdza.
Awatar użytkownika
 
Posty: 811
Rejestracja: 27 Sie 2013, 11:05

 

Postwojt0000 | 21 Sie 2016, 08:22

Astrofoto ze statywu? Nie mam doświadczenia w temacie ale kiepsko to widzę, do astrofoto to chyba jakiś porządny montaż z prowadzeniem w obu osiach. Ze statywu to chyba tylko Księżyc i z obiektywem 18-55 też nie poszalejesz. Jak widać w stopce mam triopo i polecam bo ma dobry stosunek ceny do jakości ale jest to statyw powiedziałbym podstawowy. Do zdjęć krajobrazów, wnętrz, nocnych ujęć - jest pomocny wszędzie tam gdzie chcemy użyć wężyk i złożyć jakiś HDR albo przytrzymać czas naświetlania. Ale do astrofoto :-) z tego co czytałem to bardzo wymagający sport ;-)
DO Extreme 7x50 ED
SW 120/600+AZ4 _ GSO 10''
Bino MAXBRIGHT + 2x: ES 14mm, TV Panoptic 19mm; + ES 24mm 82*
CVM 2" _ ORION UB 2"
Awatar użytkownika
 
Posty: 531
Rejestracja: 01 Cze 2016, 15:16

 

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości

AstroChat

Wejdź na chat