Pokrowiec na zamówienie - gdzie kupić? Oprócz Delta- Optical

Postzdzichu | 31 Sie 2016, 22:52

Swego czasu kupiłem w Delcie torbę na zamówienie. W ciągu 2 tygodni była u mnie. Zamówiłem pokrowiec o podstawie 100x20 i wysokości 25 cm. Otrzymałem 100x25 i wysokości 20cm. Przyznam, że wtedy nie zwróciłem na to uwagi i dopiero jak chciałem zamówić kolejną, pomierzyłem i okazało się, że coś było nie tak. No ale skoro wtedy mi to nie przeszkadzało więc nie robiłem z tego problemu, nie oczekiwałem zwrotu pieniędzy, ani żadnego rabatu. Ale pomyślałem, że jak zamówię kolejną to poproszę o wykonanie poza kolejnością czy we w miarę szybkim terminie. I to był błąd. Zamówienie jest w toku. Minął miesiąc. Moja wymiana maili i telefonów - a to niedługo będzie, a to ostatecznie na czwartek, który już dawno minął, a to brak odpowiedzi.

Chyba dziecko co szyje torby dla Delty jak się dowiedziało, że ktoś ośmielił się zarzucić mu pomyłkę, zacięło się w sobie o powiedziało: "a teraz to niech sobie poczeka, nie będę mu robił szybko, następnym razem zmięknie, ja mu pokaże!". No cóż to tylko takie moje luźne wytłumaczenie zaistniałej sytuacji.

Poczekam jeszcze kilka dni i jak nie będzie odzewu trzeba będzie zamówić gdzie indziej.

Znalazłem torby na zamówienie dla wędkarzy
http://karp-bagmax.istore.pl/pl/torby-transportowe-sztywne-z-kieszenia
i na instrumenty muzyczne - ta na samym dole podłużna wygląda na typową pod teleskop
http://www.prusakowski.hg.pl/custom/wczesniejsze-realizacje/
tu ciekawie wyglądają użyte materiały
http://www.canto.pl/custom/zamowienie/
choć nie ma podanych orientacyjnych cen

Mam pytanie do kolegów i koleżanek. Czy ktoś z Was zamawiał w którejś z tych firm? A może znacie jakąś inna którą możecie polecić?

W torbie Delty brakowało mi sztywnego dna, ale nie będę mówi, że była zła. Jest OK. Zresztą wiedziałem, że nie będzie sztywna. Chodzi mi tylko o to, że czasami przestaje mnie bawić robienie zakupów u małych dzieci. Może przyszedł czas, żeby zamówić gdzie indziej.
Ostatnio edytowany przez zdzichu, 01 Wrz 2016, 07:23, edytowano w sumie 1 raz
Awatar użytkownika
 
Posty: 41
Rejestracja: 14 Sie 2015, 23:10
Miejscowość: Mielec

 

Postlynx79 | 01 Wrz 2016, 07:21

Ja czekałem od ciebie dużo dłużej.
Też zamówiłem w Delcie pokrowiec nietypowy "na wymiar".
Zamówienie złożyłem w marcu. Otrzymałem we wrześniu, bo ktoś zapomniał mnie poinformować, że jest gotowy...
Maile szły, kontakt był, ale nikomu nie chciało się zajrzeć do magazynu. Dopiero po "szczerej" rozmowie telefonicznej sprawa drgnęła.
Lornetka: Nikon Action EX 10x50 CF
Awatar użytkownika
 
Posty: 114
Rejestracja: 08 Paź 2010, 21:09

 

Postzdzichu | 01 Wrz 2016, 07:57

...a ja uważałem się do tej pory za cierpliwego człowieka.
Szacun lynx.
Widzę, że gdzieś tak koło grudnia powinienem tak nieśmiało napisać pierwszego maila z przypomnieniem się ... i to takiego krótkiego i delikatnego. :?
OK. Chyba taka branża. To ja jednak następnym razem zaryzykuje w instrumentach muzycznych.
Awatar użytkownika
 
Posty: 41
Rejestracja: 14 Sie 2015, 23:10
Miejscowość: Mielec

 

Posttowerfox | 01 Wrz 2016, 10:32

Napisz do Zbyszka (zp53). Kiedyś chciałem kupić pokrowiec na 10", założyłem temat w dziale "kupię" i kolega Zbyszek podsunął mi na PW stronkę na której sam zamawia torby i pokrowce na swoje astrograty. Niestety, ale adresu strony już nie mam, bo gdzieś mi się zapodział, ale z tego co pisał Zbyszek można zamówić coś z gotowych "wzorów" lub pod konkretny wymiar :wink:
Awatar użytkownika
 
Posty: 846
Rejestracja: 26 Cze 2014, 19:55
Miejscowość: Zgorzelec

 

PostPstrykaczkosmosu | 01 Wrz 2016, 16:59

Ja mam pokrowiec z Delty, za bardzo nie liczyłem wymiarów, na samą tubę, jest jeszcze sporo luzu, który wypełniam folią bąbelkową. Ale jak chcesz dokładne wymiary to odradzam, przesyłka szła ponad tydzień, zamówienie na początku lipca, odbiór 12 lipca. Do tego raz miało być, a pan w punkcie odbioru stwierdził, że jeszcze nie ma. Swego czasu był w teleskopach.pl, pan w Chorzowie na miejscu, nawet pozwolił przymierzyć na teleskop z ekspozycji. Torba była solidna i porządnie wykonana, już jej nie mam niestety.
http://teleskopy.pl/index.php?cPath=32_144, może któraś z tych?
Awatar użytkownika
 
Posty: 811
Rejestracja: 27 Sie 2013, 11:05

 

Postzdzichu | 01 Wrz 2016, 17:23

Napisałem do kolegi zp53. Mam nadzieję, że nie będzie miał nic przeciwko, że zacytuję fragment prywatnej wiadomości, którą od niego otrzymałem.
http://karp-bagmax.istore.pl/
Bardzo solidnie i dokładnie pod wymiary, w miarę tanio i szybko.

Znaczy się to ta sama strona, którą sam znalazłem. Hmmm
Awatar użytkownika
 
Posty: 41
Rejestracja: 14 Sie 2015, 23:10
Miejscowość: Mielec

 

Posttowerfox | 02 Wrz 2016, 00:03

Dokładnie o tą stronę mi chodziło. Nie otwierałem tych stron, które podlinkowałeś. Gdybym to zrobił, nie musiałbyś pisać do Zbyszka :mrgreen: Sam planuję tam zamówić pokrowiec na statyw na próbę, żeby sprawdzić jak to wygląda jakościowo.
Awatar użytkownika
 
Posty: 846
Rejestracja: 26 Cze 2014, 19:55
Miejscowość: Zgorzelec

 

Postzdzichu | 02 Wrz 2016, 02:02

To gdybyś go już miał to opisz wrażenia. Nawet nie mam na myśli poważnej recenzji tylko Twoje wrażenia, spostrzeżenia, uwagi. Bo jakoś tak wstępnie mnie bardziej przekonuje strona z pokrowcami na instrumenty muzyczne, ale kto wie.
Awatar użytkownika
 
Posty: 41
Rejestracja: 14 Sie 2015, 23:10
Miejscowość: Mielec

 

Posttowerfox | 02 Wrz 2016, 07:18

Nie ma problemu, z tym, że trochę to zajmie. Teraz nie mam wolnych funduszy na takie zakupy.
Awatar użytkownika
 
Posty: 846
Rejestracja: 26 Cze 2014, 19:55
Miejscowość: Zgorzelec

 

Postzdzichu | 24 Wrz 2016, 17:08

Miałem napisać wcześniej ...no ale jest teraz.
W środę wieczorem napisałem ten wątek, a w czwartek rano dostałem informację, że torba czeka w Delcie gotowa do wysyłki. W poniedziałek była u mnie. No cóż, ktoś się spóźnił jeden dzień i gdyby nie to, to ten godny politowania wątek by nie powstał. A nie chodziło mi o to że na torbę czekałem ponad miesiąc. To jest OK. Chodziło o to, że w pierwszej rozmowie telefonicznej dostałem informację, że pokrowiec będzie wykonany w ciągu tygodnia. Wow, super! Minęły dwa. Potem miał być na czwartek, potem ktoś nie odpowiedział na maila, potem na środę. Słabe. Z drugiej strony gdyby wszystko było na czas nadal myślałbym, że jeśli chodzi o pokrowiec na wymiar to tylko Delta. A tak to zakładając, że nasz teleskop nie poczuje się urażony, że będzie w torbie wędkarskiej czy muzycznej to można zamówić gdzie indziej. Nie obraziłem się na Delte optical i pewnie jeszcze nie raz coś u nich kupię, ale jeśli chodzi o pokrowiec na wymiar z całą pewnością kolejnym razem zaryzykuje u konkurencji.

A teraz o samym pokrowcu.
102 x 26 x 26 cm - cena 150zł + przesyłka 20zł = 170zł
Teraz moje modyfikacje (usztywnienie dna)- sklejka przycięta na wymiar,klej -20zł , lakier 10zł. Łącznie 200zł
Do sklejki przykleiłem oryginalne pianki jak na zdjęciu.
Torba ma zamek odsuwany do samego dna, ale i tak rogi przeszkadzają przy wyciąganiu. No dobra, katastrofy nie ma, ale wolałbym rozwiązanie jak na trzecim zdjęciu, gdzie zamek jest na całej górnej pokrywie. Tylko tam z kolei mocowanie uchwytu jest przyszyte zbyt blisko siebie (co zaznaczyłem). Ma to znaczenie bo jeśli ciężar nie będzie się dobrze rozkładać na środku wtedy ciężko będzie skorygować chwytając wyżej lub niżej. Idąc po schodach też chwytam za uszy wyżej (bliżej przodu) i przód torby jest wtedy uniesiony lekko do góry co pomaga.
Załączniki
Pokrowiec na zamówienie - gdzie kupić? Oprócz Delta- Optical: torba delta 1.jpg
Pokrowiec na zamówienie - gdzie kupić? Oprócz Delta- Optical: torba delta 2.jpg
Pokrowiec na zamówienie - gdzie kupić? Oprócz Delta- Optical: torba.jpg
Awatar użytkownika
 
Posty: 41
Rejestracja: 14 Sie 2015, 23:10
Miejscowość: Mielec

 

Postzdzichu | 06 Gru 2017, 22:27

A tak jeszcze informacyjnie
Kolega z sąsiedniego forum też szyje torby. Choć nie mam informacji od użytkowników co do jakości, terminowości itp., ale może kogoś zainteresuje
https://astropolis.pl/topic/61141-pokro ... rz%C4%99t/
Awatar użytkownika
 
Posty: 41
Rejestracja: 14 Sie 2015, 23:10
Miejscowość: Mielec

 

PostOrzech | 06 Gru 2017, 22:53

16" made by Piotrek K
ED100
Xcell 5, 7, APM XWA 13, Lunt 20
ESy 8,8, 30
UHC 2" OIII 2", H-beta 2"
Nikon EX 10x50,
Awatar użytkownika
 
Posty: 2002
Rejestracja: 21 Paź 2013, 17:11
Miejscowość: Olkusz

 

PostJanusz_P. | 07 Gru 2017, 08:48

Mareks to porządna firma, szybkie realizacje i porządna robota jak już słyszałem od odbiorców Jego pokrowców robionych na zamówienie :arrow: :idea:
Astropozdrówko Janusz P.

Fujinon 10x50, SCT 6 podręczny, SCT-14" HyperStar, EQ-6, Coronado 60, EOS-6D-mod i takie tam szkiełka do niego od 8 do 4000 mm plus lasery RGB do 2 W :-)
Awatar użytkownika
Założyciel i Patron Forum
 
Posty: 18278
Rejestracja: 12 Kwi 2005, 19:17
Miejscowość: 15 km na południe od Krakowa

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości

AstroChat

Wejdź na chat