MT-800 czy vixen R200SS a może Meade - LXD 75 SN-8

Postpolar3016 | 04 Lut 2008, 20:22

Witam
Czy widzicie tutaj różnicę oprócz ceny. Chcę coś powiesić na EQ6. Ma się rozumieć do wizuala i focenia. Balkon odpada bo jasno jak szlag ale mam chatkę w górach koło Żywca. Ciemnica straszna gmina wyłącza oświetlenie ulic o 23.55. Oczywiście od samego Żywca i trochę z boku poświata od Bielska B jest ale mleczną widać często fantastycznie. Aparat 400D jest, laptop jest, doświadczenia brak :( ale ponieważ jestem tam co weekend wyciągam aparat na statyw i naświetlam.
Cena w zasadzie to drugorzędna sprawa bo jak się zawezmę to uzbieram. Proszę o jakies rady. Wcześniej miałem ochotę na edka 80 potem 120 i nie wiem czy nie powrócę do tematu jak mnie zrazicie do wychwalanego tutaj soligorka :wink:
 
Posty: 30
Rejestracja: 11 Lut 2007, 16:59

Postpolar3016 | 04 Lut 2008, 20:24

Sory za post po poście ale się zakręciłem. Tak na marginesie jak niepotrzebowałem to znalazłem kilka stron aukcyjnych ze sprzetem używanym min w usa jak teraz potrzeba nic nie mogę trafić
 
Posty: 30
Rejestracja: 11 Lut 2007, 16:59

Postsaywiehu | 04 Lut 2008, 23:16

Nie widziałem SN, ale mam w sumie dość podobną konstrukcję, Maka-Newtona (MN). Płyta korekcyjna daje bardzo plastyczne i efektowne obrazy, bez aberracji sferycznej i innych "takich". Myślę, na podstawie fotek, które są publikowane na forach, że taka płyta lepiej się zachowuje w takich telepach, niż korektor komy, stosowany w Newtonach. Ale daje też poważną wadę- bardzo wpływa na ciężar telepa- to jednak nie jeden, tylko dwa kawały szkła. Do MN 8" zaleca się EQ6 jako minimum... do wizuala 8)
Dlatego do astrofoto chyba jednak nie odkrywałbym Ameryki, tylko brałbym MT-800 :wink: Albo (ale dużo droższego) Maka-Newtona 7" Intesa - znajdziesz na www.apm-de.com , z przeznaczeniem do gromad, podwójnych i planet, z dużymi możliwościami wydłużania ogniskowej Barlowami, czy Powermatami. Tym sprzętem spoko rozdzielisz i Antaresa, uzyskasz tarcze księżyców galileuszowych z zarysami formacji.
saywiehu
 

Postpolar3016 | 04 Lut 2008, 23:43

Nie działa ten link?
 
Posty: 30
Rejestracja: 11 Lut 2007, 16:59

Postsaywiehu | 04 Lut 2008, 23:49

Bo tak to jest, jak się wpisuje z pamięci, a nie wkleja ;)

http://www.apm-telescopes.com/produkt_u ... ction=show - tu od razu masz tuby optyczne Intesa. Ewentualnie, jeśli umiesz, możesz sam budować teleskop z zestawu optycznego:
http://www.apm-telescopes.com/produkt_u ... ction=show
saywiehu
 

Użytkownicy przeglądający to forum: anatol1 oraz 7 gości

AstroChat

Wejdź na chat