LVW czy Pentax

Postastrofan | 07 Lis 2016, 13:45

Witam. Dzieki wszystkim za wpisy.
Nie moge tego na 100% potwierdzic ale na stronie Ricoh/Pentax seria Pentax xw zostala uszczuplona o kolejne ogniskowe. W sprzedazy pozostaja 7, 10, 14 I 20mm. Pisali tez o tym na cloudynights. Pytalem w moim sklepie I powiedzieli ze dealerzy maja zapasy ale na jak dlugo :evil:? . Trza sie spieszyc z zakupem krotkich ogniskowych. Pozdrawiam.
 
Posty: 534
Rejestracja: 30 Cze 2007, 03:21
Miejscowość: Starogard Gdański

PostKrzysztof_P | 07 Lis 2016, 14:04

Cześć.

Wszystko się zgadza , jak skończą się zapasy to cena używek na zachodnich giełdach też skoczy automatycznie do góry jak i w Europie a teraz można jeszcze śmiało trafić te szkiełka w dobrych cenach.

Pozdrawiam Krzysiek. :wink:
Obserwatorium Roll-Off: Refraktory APO i ED , SCT-ki , MAKI , Newtony , SolarMax60 II i inne sprzęciki.
Serdecznie Zapraszamy.

"Cóż piękniejszego nad niebo , które nas otacza".

Pozdrawiam Krzysztof P. z Krakowa.
Awatar użytkownika
Administrator Forum
 
Posty: 7914
Rejestracja: 06 Sie 2006, 12:03
Miejscowość: Kraków

 

Posttomeczz | 08 Lis 2016, 09:21

chavez1976 napisał(a):Tomku, to nie ja nazwałem licznych użytkowników ES ubogimi tylko dlatego, że dla samego znaczka na obudowie nie chcą płacić 2x więcej :P
Temat patentów zostaw producentom. Nie słyszałem o sporze między Naglerem i Explore Scientific o prawa autorskie.
Optycznie jedne i drugie są docelowymi okularami dla wszystkich chętnych, którzy doceniają wysoką jakość, duże pole i którym ER na poziomie 14mm nie przeszkadza.



hej,

jak by wczytać się inaczej w kontekst mojego posta to nie nazwałem użytkowników ES ubogimi. Bynajmniej nie mialem tego na myśli, a to że ES24mm82* to wersja ethos dla ubogich.
Jeśli ktoś inaczej odczytał moje przesłanie, a mógł bo mało precyzyjnie się wyraziłem - to ja tego nie miałem na myśli, przepraszam!


Temat patentów oczywiście można zostawić producentom. Niech tam się łoją cenami podkradaniem pomysłów itp ile wejdzie. Ostatecznie zyska konsument bo cena będzie niższa i produkt bardziej dostępny. Patent/pomysł 1:1 nie został skradziony.
Na zagranicznych forach temat był szerzej omawiany, może coś bardziej klient świadomy jest etyki biznesu produktów które kupuje, tym bardziej że te fora amerykańskie, Al Nagler tez z Ameryki a ES to bezduszna firma z bliskiego wschodu.
Co niektórzy Amerykanie wykazują patriotyzm gospodarczy i choć ES100* równie dobry, aby troche cięższy - i tak kupią Ethosy - dla własnej zasady.
Cóż piękniejsze niż niebo, które jest nad nami.
 
Posty: 516
Rejestracja: 30 Mar 2013, 18:48

 

Postchavez1976 | 08 Lis 2016, 13:55

tomeczz napisał(a):Temat patentów oczywiście można zostawić producentom. Niech tam się łoją cenami podkradaniem pomysłów itp ile wejdzie. Ostatecznie zyska konsument bo cena będzie niższa i produkt bardziej dostępny. Patent/pomysł 1:1 nie został skradziony.
Na zagranicznych forach temat był szerzej omawiany, może coś bardziej klient świadomy jest etyki biznesu produktów które kupuje, tym bardziej że te fora amerykańskie, Al Nagler tez z Ameryki a ES to bezduszna firma z bliskiego wschodu.
Co niektórzy Amerykanie wykazują patriotyzm gospodarczy i choć ES100* równie dobry, aby troche cięższy - i tak kupią Ethosy - dla własnej zasady.

Tomku. Faktycznie, mogłeś mieć na myśli ES24/82 jako okular "bardzo dobry o niewygórowanej cenie" dlatego proponuję nie klasyfikować nigdy "zamożności" użytkowników. To naprawdę nie o to chodzi. Ktoś ma same Ethosy (bo taki sobie dał priorytet) a drugi ktoś ma kilkanaście filtrów mgławicowych o wielokrotnie większej wartości od tych okularów. Ktoś inny wydaje na astrofoto (nie potrzebując żadnego okularu) lub kilka dużych telepów. Ktoś inny się z czasem dorobi i skompletuje co trzeba więc posiadanie Ethosów czy odpowiedników, nie jest niczego wyznacznikiem, który okular "dla ubogiego".
Odnośnie wyboru ES konta TV, użytkując też akcesoria Telewujka nie poczuwam się do żadnego patriotyzmu względem Ameryki a tym bardziej globalnych korporacji natomiast widzę, że w porównaniach okularów czysto merytorycznych się zgadzamy.
Półka Pentaxów, starszych już LVW, Delosy, Naglery, Ethosy, czy ES100 i nawet ES82, japońskie, amerykańskie i chińskie też, to będą już bardzo dobre jakościowo okulary do szybkich telepów. Zależnie kto jakie ER lub AFOV preferuje a także jaką kto ma wrażliwość na każdą z wad :D Niech każdy decyduje, czy (dla pewności) idzie w najdroższe szkiełka, czy wybiera optimum a resztę wydaje na równie cenne akcesoria. Do tego tylko zmierzała moja uwaga :D
Pozdrawiam, Amadeusz

Columbus 13", TSAPO906, BM152s, PST, HEQ5mod, SAM, 533MCP, 290MC, 6D
Awatar użytkownika
 
Posty: 1257
Rejestracja: 15 Gru 2012, 19:26
Miejscowość: Zabrze/Oświęcim

 

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości

AstroChat

Wejdź na chat