Baader MaxBright Binoviewer

PostRak-photo | 10 Maj 2017, 17:34

Chciałem kupić te nasadkę bino. Docelowo maila współpracować z okularami TeleVue 8-24mm. W droższym zestawie jest specjalny okular do korekcji. W sklepie polecono mi powiększenie 1.7 jako najlepsze do SCT. Podobno okular działa jak barlow.

Teraz moje pytanie czy nie lepiej kupić barlow 2x ale TeleVue zamiasta firmowego baadera? Czy tez zaufać producentowi ze takowa nasadka bedzie najlepsza do tego bino?
 
Posty: 20
Rejestracja: 28 Lut 2017, 18:26

 

PostSebastian Ś. | 10 Maj 2017, 18:14

Trochę off top, ale czy można ją gdzieś kupić teraz nową? Kiedyś miałem taki temat viewtopic.php?p=394047#p394047 i wtedy już nie była w sprzedaży.

Z tego co wiem bino w SCT i Mak ostrzy bez Barlowa.
Nie korzystam aktywnie z tego forum, więc odpowiedź na PW może zająć mi kilka dni.
 
Posty: 2379
Rejestracja: 02 Wrz 2016, 17:11

PostRoba | 11 Maj 2017, 09:27

Jeżeli planujesz lub masz taki zestaw okularów jak piszesz, to barlow jest tu zupełnie zbędny.
 
Posty: 171
Rejestracja: 13 Sie 2008, 09:05

 

PostRak-photo | 11 Maj 2017, 10:15

Po kolei. Można kupić baadera w Niemczech. Nie chce wydawać 5tys zł na nasadkę bo dopiero zaczynam i nie wiem oglądanie czego bardziej bedzie mnie podniecało. Pomyślałem wiec o jakieś do 2.5 tys zł.

Planuje dopiero nasadkę Bino ale zastanawiam sie tez nad WO bo np w astrokraku kosztuje mniej. Nie mam jeszcze okularów uniwersalnych (dopiero je wybrałem po przeczytaniu testów na astronoce) i wolałem najpierw sie zapytać ponieważ klienci piszą w opiniują ze soczewka korygująca strasznie pogarsza wizje.
Swoją droga szkoda ze nie ma żadnych testów Bino nasadek.
 
Posty: 20
Rejestracja: 28 Lut 2017, 18:26

 

PostKrzysztof_P | 11 Maj 2017, 10:42

Witam.

Osobiście Polecam nasadki DENKMEIER , Bardzo Dobre Sprzęty z dużymi pryzmatami i przelotami , sprzedałem takie dwie , które były przez nas używane i nowi właściciele są zadowoleni z zakupu. Na CN w USA pojawiają się częściej niż w Europie i można je tam nabyć w korzystnych cenach.

Pozdrawiam Krzysztof. :wink:
Obserwatorium Roll-Off: Refraktory APO i ED , SCT-ki , MAKI , Newtony , SolarMax60 II i inne sprzęciki.
Serdecznie Zapraszamy.

"Cóż piękniejszego nad niebo , które nas otacza".

Pozdrawiam Krzysztof P. z Krakowa.
Awatar użytkownika
Administrator Forum
 
Posty: 7917
Rejestracja: 06 Sie 2006, 12:03
Miejscowość: Kraków

 

PostJanusz_P. | 12 Maj 2017, 20:18

Tyle że nawet e okazyjne ceny Denkamyera to jakieś 3x cena już nieprodukowanego MaxBright Binoviewer :arrow: :mrgreen:
Sam mam Denka i używam teraz w przenośnym SCT 6" z Power Switch to sprzęt docelowy do planet, kulek i Księżyca :arrow: :idea: 8)
Astropozdrówko Janusz P.

Fujinon 10x50, SCT 6 podręczny, SCT-14" HyperStar, EQ-6, Coronado 60, EOS-6D-mod i takie tam szkiełka do niego od 8 do 4000 mm plus lasery RGB do 2 W :-)
Awatar użytkownika
Założyciel i Patron Forum
 
Posty: 18278
Rejestracja: 12 Kwi 2005, 19:17
Miejscowość: 15 km na południe od Krakowa

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości

AstroChat

Wejdź na chat