QHY178M - pytanie

Sprzęt, obróbka, dyskusje, porady

Postjgoluch | 20 Lip 2017, 21:25

Cześć,

Mam opcję zakupu kamerki opisanej jako QHY178M (dostępna na chińskich portalach (ali)).
Swego czasu oglądając ten model w internecie (zdjęcia, choć trudno do nich dotrzeć) natrafiłem na pewien problem/zagwozdkę.
Otóż oferowana kamera ma "dość dziwny" układ wtyków z tyłu obudowy - to znaczy tak mi się wydaje.

Poniżej prezentuje zdjęcia sprzedawanej kamery:
Image
Image
Image

Na sąsiednim forum znalazłem recenzję tytułowej kamery i... tylny układ wtyczek wygląda zupełnie inaczej.

Image

Wobec powyższych, zacząłem się zastanawiać nad oryginalnością sprzedawanej kamery.
Czy ktoś z Was mógłby mi pomóc potwierdzić/zaprzeczyć, że jest to podróbka?
Sam nie mogę dotrzeć do innych zdjęć z "tyłu" kamery.

Proszę was o pomoc w rozstrzygnięciu tej kwestii.
Awatar użytkownika
 
Posty: 174
Rejestracja: 31 Maj 2016, 12:18
Miejscowość: Warszawa

PostJanusz_P. | 22 Lip 2017, 09:21

Na Ali masz w większości kopie i podróbki znanych wyrobów ale taniej, jeśli to akceptujesz to w czym masz problem :arrow: :?: :mrgreen:
Astropozdrówko Janusz P.

Fujinon 10x50, SCT 6 podręczny, SCT-14" HyperStar, EQ-6, Coronado 60, EOS-6D-mod i takie tam szkiełka do niego od 8 do 4000 mm plus lasery RGB do 2 W :-)
Awatar użytkownika
Założyciel i Patron Forum
 
Posty: 18278
Rejestracja: 12 Kwi 2005, 19:17
Miejscowość: 15 km na południe od Krakowa

Postmakower | 22 Lip 2017, 22:14

Janusz_P. napisał(a):Na Ali masz w większości kopie i podróbki znanych wyrobów ale taniej, jeśli to akceptujesz to w czym masz problem :arrow: :?: :mrgreen:


Według mnie kamera jest sprawna i kupowałbym ja w ciemno. No może po kontakcie z producentem. Kupowałem w ali radio globalne tecsun. Cena prawie 50% mniej niż u dystrybutora w Polsce. Działa doskonale a mało kto wie jak fajnym urządzeniem może być radio globalne. W Europie nikt tego nie robi.
Problemem chińczyków jest brak centrów dystrybucji w Europie. To wydłuża termin dostawy i sposób realizacji gwarancji. Ostatnio po otwarciu złotego szlaku kolejowego Pekin- Łódź rząd nie wyraził zgody na wykupienie przez chińczyków terenów w Łodzi na własność do budowy centrum dystrybucji handlu internetowego. Wylano za to wiadra pomyj na rząd ale po prawdzie to z takim centrum padnie u nas tysiące sklepów internetowych z astronomicznymi na czele.
 
Posty: 756
Rejestracja: 04 Sty 2012, 02:22

 

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości

AstroChat

Wejdź na chat