tuba optyczna do teleskopu meade lx 80 254mm/2500mm

Postgregor221 | 20 Sie 2017, 17:52

Witam Wszystkich Fotumowiczow.Mam pewne pytanie odnosnie zakupu tuby optycznej do teleskopu Meade lx 80 254/2500.Mam okazje kupic ja od pewnej Niemki za sume 600 Euro.Probowalem negociowac do 500 Euro ale nie chciala opuscic ceny.Tuba jest bez lunetki celowniczej ale na zdjeciu widac jakis chwytak prawdopodobnie do niej.Stan plyty korekcyjnej widocznej na zdjeciach bardzo dobry bez rys z blyszczaca niebieska powloka antyrefleksyjna.Tuba ma szyne do zamontowania na statywie z zaciskiem.W zwiazku z tym chcialbym Was czy tuba warta jest tych pieniedzy.Z powazaniem Grzegorz Wojciechowski.
 
Posty: 44
Rejestracja: 18 Sie 2017, 15:13

 

PostJanusz_P. | 21 Sie 2017, 07:24

Jeśli pod płytą korekcyjną optyka lustrzana nie jest uszczerbiona ani zagrzybiona czyli czysta to zdecydowanie warto tylko uważaj na zagranicznych oszustów bo cena jest co najmniej podejrzanie niska :arrow: :roll: :oops:
Astropozdrówko Janusz P.

Fujinon 10x50, SCT 6 podręczny, SCT-14" HyperStar, EQ-6, Coronado 60, EOS-6D-mod i takie tam szkiełka do niego od 8 do 4000 mm plus lasery RGB do 2 W :-)
Awatar użytkownika
Założyciel i Patron Forum
 
Posty: 18278
Rejestracja: 12 Kwi 2005, 19:17
Miejscowość: 15 km na południe od Krakowa

Postgregor221 | 23 Sie 2017, 15:55

Tak sie zastanawiam czy nie lepiej byloby kupic caly teleskop newtona meade 12 cali lightbridge lub sky watcher newtona 305mm/1500mm synta pyrex za te same pieniadze w koncu wieksze lustro posiada czy ten schmidt-cassagrain jest rzeczywiscie duzo lepszym systemem pod katem jakosci uzyskiwanych w nim obrazow ze wart jest az tyle.Jesli tak to kupuje ta tube, odbior osobisty w Berlinie. Tylko statyw musze sie postarac z montazem.Mam statyw z montazem paralaktycznym do refraktora bresser 70mm i ogniskowej 700mm ale obawiam sie ze moze nie wytrzymac ciezaru tuby i odwaznikow,razem okolo 25kg.Pozdrawiam Grzegorz Wojciechowski.
 
Posty: 44
Rejestracja: 18 Sie 2017, 15:13

 

Postwiechu | 23 Sie 2017, 19:52

To zależy co i gdzie chcesz obserwować. Pod b. ciemne niebo do galaktyk i mgławic N 12" będzie zdecydowanie lepszy. Ale do gromad, czy ogólnie gwiazd, niektórych mgławiczek planetarnych i planet zdecydowanie brałbym tego Meade.
Mam statyw z montazem paralaktycznym do refraktora bresser 70mm i ogniskowej 700mm ale obawiam sie ze moze nie wytrzymac ciezaru tuby i odwaznikow,razem okolo 25kg.

Boże, zapomnij, że masz ten montaż Skyla i kup co najmniej HEQ5, znacznie lepiej - EQ6, a najlepiej - poszukaj monta widłowego Meade, stworzonego do tych SCków.
 
Posty: 601
Rejestracja: 27 Wrz 2015, 23:22

 

Postgregor221 | 29 Paź 2017, 16:52

Witam.Dziekuje za odpowiedzi w moim poscie tube kupilem.Pisalem ze w miejscu lunetki celowniczej jest jakis chwytak.Jak sie okazuje jest to TELRAD reflex sight by Steve Kufeld to urzadzenie po wlaczeniu nie dziala pomimo wymiany dwoch zdegradowanych baterii.Co to takiego? i jak mozna to ewentualnie naprawic.Tuba stan luster idealny plyta korekcyjna bez rys i przebarwien w powloce antyrefleksyjnej widac ze lezalo to kilka lat nieuzywane bo wlasciciel zmarl.Dalem ogloszenie odnosnie checi zakupu szukacza meade 8x50 w miejsce tego Telrada.Grzegorz
 
Posty: 44
Rejestracja: 18 Sie 2017, 15:13

 

Postwiechu | 29 Paź 2017, 17:31

Gratulacje. Tego Telrada sobie podaruj, zamówienie normalnego szukacza 8x50 przy tak dużej betoniarce jest krokiem we właściwą stronę.

Przy okazji chciałbym poprawić mój poprzedni post, bez sensu chlapnąłem:
Pod b. ciemne niebo do galaktyk i mgławic N 12" będzie zdecydowanie lepszy.

Zamiast "zdecydowanie" winno być "nieco".
 
Posty: 601
Rejestracja: 27 Wrz 2015, 23:22

 

PostKrzysztof_P | 29 Paź 2017, 20:09

Witajcie.

Pan Grzegorz przyjedzie do mnie po Świętach z zakupionym teleskopem do Krakowa , oglądnę go i jak trzeba będzie coś poprawić to zrobię to Panu Grzegorzowi na miejscu.Tak ustaliliśmy dzisiaj telefonicznie jak i doradziłem zakup szukacza kątowego gdyż prosty jest mało wygodny w SCT oraz oryginalny do SCT MEADE niebieski jest trudno dostępny na naszych giełdach.

Pozdrawiam Krzysztof. :wink:
Obserwatorium Roll-Off: Refraktory APO i ED , SCT-ki , MAKI , Newtony , SolarMax60 II i inne sprzęciki.
Serdecznie Zapraszamy.

"Cóż piękniejszego nad niebo , które nas otacza".

Pozdrawiam Krzysztof P. z Krakowa.
Awatar użytkownika
Administrator Forum
 
Posty: 7886
Rejestracja: 06 Sie 2006, 12:03
Miejscowość: Kraków

 

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 9 gości

AstroChat

Wejdź na chat