Lornetka x100, wymienne obiektywy 1,25", produkty chińskie

PostJakub | 11 Mar 2018, 12:59

Dzień dobry wszystkim.

Szanowni Forumowicze,
zwracam się do Was z prośbą o pomoc w doborze lornetki astronomicznej. Chcę pomóc rodzinie (prośba od Teściowej, poproszonej przez jej krewnych :) ) w zakresie poszukiwania tańszych zamienników sprzętu na prezent, wchodzi w grę także sprowadzenie z Chin. Niestety nie znam się na kwestiach technicznych produktu, którego miałbym szukać oraz nie wiem o jego planowanym zastosowaniu - mogę dopytać w razie czego.

Krótka specyfikacja produktu, który krewni chcą kupić:
Lornetka astronomiczna - najlepiej apochromat lub klasy semi - APO
-apertura ok. 100mm (lub nie mniej niż 88)
-wymienne obiektywy w standardzie 1,25", najlepiej w z kitem x25, x32, x40, x66 w zestawie.
-dowolny typ odrośnika

Słyszałem o cenach w sklepach w Polsce zaczynających się od kwoty 3 000 zł.
Czy są dostępne na rynku międzynarodowym produkty/zamienniki nadal spełniające dużą część wymagań, ale tańsze? Sprowadzałem na swoje potrzeby różne rzeczy z Chin, stąd pomysł, że może i takie produkty są dostępne.

Uprzejmie proszę o Wasze sugestie, jak i o wyrozumiałość dla nowicjusza.
Kłaniam się, Jakub
 
Posty: 1
Rejestracja: 11 Mar 2018, 12:25

 

PostJanusz_P. | 11 Mar 2018, 20:42

Witaj Jakubie.

Nie bardzo wiem jak możesz pomóc rodzinie jak nie odróżniasz w lornecie obiektywów od okularów :wink: ale od czego jest forum, wszystkie te lornetki są teraz chińskie a ich cena zależy od jakości wykonania i wyposażenia więc nie warto szukać najtańszej bo zrobisz rodzinie niedźwiedzią przysługę, raczej trzeba poszukać najlepszej do danego budżetu aby osoba obdarowana miała z niej pożytek bo nie ma nic gorszego jak nieudany prezent :arrow: :shock: :oops:
Astropozdrówko Janusz P.

Fujinon 10x50, SCT 6 podręczny, SCT-14" HyperStar, EQ-6, Coronado 60, EOS-6D-mod i takie tam szkiełka do niego od 8 do 4000 mm plus lasery RGB do 2 W :-)
Awatar użytkownika
Założyciel i Patron Forum
 
Posty: 18278
Rejestracja: 12 Kwi 2005, 19:17
Miejscowość: 15 km na południe od Krakowa

PostKrzysztof_P | 11 Mar 2018, 23:07

To też prawda , warto nieraz dołożyć aby zakup był trafnym zakupem. :wink:
Obserwatorium Roll-Off: Refraktory APO i ED , SCT-ki , MAKI , Newtony , SolarMax60 II i inne sprzęciki.
Serdecznie Zapraszamy.

"Cóż piękniejszego nad niebo , które nas otacza".

Pozdrawiam Krzysztof P. z Krakowa.
Awatar użytkownika
Administrator Forum
 
Posty: 7918
Rejestracja: 06 Sie 2006, 12:03
Miejscowość: Kraków

 

Postzbyszek | 12 Mar 2018, 00:39

Lornetka 25x100 jest ciężka, wymaga statywu i montażu do niej . Lepiej aby miała okulary na stałe, mniej problemów z kolimacją . Dobrze by pod kątem np. 45 st. okulary do osi lornetki były .
Jak chcesz inne niż lornetkowe powiększenia to jakiś MAK 127 z nasadką bino bardziej zadowoli .
Zawsze możesz poprzez internet kupić sprzęt w Polsce i sprawdzić czy Ci pasuje, do 14 dni można oddać . Lornetki to śliski temat , łatwo by podwójny obraz dawały, by odblaski za duże były ..Rozważ może zakup Maka 127 , chyba wygodniejszy w obserwacjach, powiększenie większe można uzyskać, a lornetka to mniejsza , z mniejszym powiększeniem , aby z reki obserwować można max 10x.
 
Posty: 3014
Rejestracja: 28 Lip 2005, 23:00
Miejscowość: znikam

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości

AstroChat

Wejdź na chat