* Zaloguj się   * Zarejestruj się

Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 61 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3
 Temat postu: Re: Okulary do synty 10"
PostWysłany: Wto Lip 10, 2018 11:11 am 

Jak chłopaki jesteście tacy mądrzy, więc jakby co na tym ts 6mm piszę 58st więc to samo co tmb. W opisie 60 na pudełku 58 w rzeczywistości pewnie 50. Na razie chce mieć radość z obserwowania obiektów, a nie z porównywania czy ostrość 2% lepiej albo kontrast 1,3333%. Może ktoś chce kupić to tmb ode mnie, żebym nie musiał odsyłać?

Profil E-mail  

PostWysłany: Wto Lip 10, 2018 11:15 am 

Miejscowość: Kraków/Krosno
TS HR mają pole własne 58 stopni, porównaj sobie ze zwykłym plosslem to uwierzysz.

Profil E-mail  

PostWysłany: Wto Lip 10, 2018 11:35 am 
Awatar użytkownika

Miejscowość: Ławy
Cześć. Już ci pisałem, że trzeba było wziąć używkę ES-a 8,8 albo 6,7 mm 82* i miałbyś na początek jeden ale dobry okular. A tak idziesz w niepotrzebne koszty i nerwy.

Profil E-mail  

PostWysłany: Wto Lip 10, 2018 12:46 pm 
Awatar użytkownika

Cytuj:
Na plosilu widziałem dwa brązowe paski na jowiszu, na tym widzę to samo

Jeżeli ktoś wydaje taką opinię to mam obawy że w es-ach tez by zobaczył te dwa brązowe paski ;)
TS HR to w mojej opinii bardzo dobre okulary i mógłbym zaryzykować że za wyjątkiem pola niczym specjalnie nie ustępują takim es-om :) Ba nawet wydaje mi się że obraz w TS HR był ciut bielszy/jaśniejszy, bardziej kontrastowy. Ale może mi się tylko tak wydaje bo w końcu widać to samo ;)
A co do porównania z plosslem to nie wiem co to za plossl chyba TV :) Bo kitowych nie ma o ogniskowej 6mm chyba że jakiś tani GSO.
Ja ostatnio z ciekawości włożyłem do wyciągu plossla 10mm tego ze starszego kitowego zestawu (nie z napisem "super") i tylko w myślach powiedziałem "ło matko jedyna" ;)
Obraz masakra w porównaniu z esem. Pole maciupeńkie a do tego z fatalną korekcją. Z Jowisza tak od 50% pola robiło się dosłownie jajko :) A pamiętam jak kiedyś zachwycałem się M13 w takim plosslu w syncie 8" :) Doświadczenie zmienia człowieka ;) I pewnie za jakiś czas przyjdzie mi zrozumieć ludzi którzy po spojrzeniu w jakiegoś Naglera czy Ethosa sprzedają te cudowne es-y :)

Filtry: Polaryzacyjny BST 2" _ Orion UB 2"

Profil E-mail  

PostWysłany: Wto Lip 10, 2018 1:29 pm 
Awatar użytkownika

Es-a wcale nie polecałem z tego względu, że to jakiś "nadokular ", który pokaże niebiańskie widoki. Chodzi mi tylko o to, że do F5 jest to bardzo dobry, dobrze skorygowany okular o dużym polu, dobrym kontraście i transmisji. Po prostu jest bardzo użytkowy, tak jak i Vixen LVW. Trochę kosztują ale cena jest jeszcze do przełknięcia i uważam, że lepiej mieć na początek jeden ale dobry. Oczywiście, że warto też mieć Ethosy i Naglery ... ale może zejdźmy na ziemię.

Profil E-mail  

PostWysłany: Wto Lip 10, 2018 2:36 pm 

:idea: Taka mądra rada - Nie kupujcie kota w worku, bo nigdy nie wiadomo (mimo rad kolegów z Neta) czy wam przypadnie dana optyka do gustu. Przed planowanym zakupem raczej dążcie do tego aby zyskać gdzieś możliwość spojrzenia przez taki sprzęt. Jak nie macie takiej możliwości kupujcie tylko w okazyjnej cenie używki, wtedy mniej stracicie. :wink:

PostWysłany: Wto Lip 10, 2018 3:18 pm 
Awatar użytkownika

Soczi święta prawda ;) To co jednemu pasuje nie koniecznie będzie odpowiadać drugiemu :) Ile ludzi tyle opinii i wymagań.

Filtry: Polaryzacyjny BST 2" _ Orion UB 2"

Profil E-mail  

PostWysłany: Wto Lip 10, 2018 3:39 pm 
Awatar użytkownika

Też zgadzam się z radą kolegów. Najlepiej wszystko sprawdzić samemu,- dziękuję za uwagę. :D

Profil E-mail  

PostWysłany: Wto Lip 10, 2018 8:20 pm 
Awatar użytkownika

Miejscowość: Olkusz
jan5 napisał(a):
Jak chłopaki jesteście tacy mądrzy, więc jakby co na tym ts 6mm piszę 58st więc to samo co tmb. W opisie 60 na pudełku 58 w rzeczywistości pewnie 50. Na razie chce mieć radość z obserwowania obiektów, a nie z porównywania czy ostrość 2% lepiej albo kontrast 1,3333%. Może ktoś chce kupić to tmb ode mnie, żebym nie musiał odsyłać?

Z tym polem własnie jest problem z opisami. Nid wiem czy starsze wersje nie miały 60*. Ja porównywałem i mi wychodziło 58*
Co do tego, że to to samo to masz rację, to ta sama konstrukcja :) Inne są warstwy i to decyduje o lepszej jakości a jeżeli jej nie widzisz to odeślij, bez sensu przepłacać jak się nie widzi różnicy.
Uważam też, że chyba niepotrzebnie kupiłeś 10" na początek a nie 8". Dlaczego? Synta 10" f4,8 to wymagający sprzęt dla okularów i sprzęt na DSy a nie na planety choć oczywiście można je przez nią oglądać. 8" i f5,9 jest jednak bardziej uniwersalne.

Nikon EX 10x50,

Profil E-mail  

PostWysłany: Wto Lip 10, 2018 10:13 pm 

w opisie w sklepie na stronie jest 60stopni, nie muszę korzystać z 14dniowego prawa zwrotu, mogę skorzystać z niezgodności z umową :P

Profil E-mail  

PostWysłany: Śro Lip 11, 2018 8:09 am 

:idea: Przyznam z pewnym niesmakiem że jeśli nasze państwo dało takie prawo zwrotu 14 dni to możecie je sprytnie wykorzystywać do testowania to tego to tamtego astrogadżetu. :wink: Choć gdybym był sprzedawcą bardzo by mnie to irytowało. Sporo osób korzysta z tego prawa w dobie zalewu tandety i tak przykładowo: jak ja przejechałem się 20 lat temu na Optisanach to dziś bym poprostu oddał do sklepu i kupił nieco lepszy sprzęt nic nie tracąc i bez irytacji.

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 61 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: antekboodzik, aras1988, DS, ekolog, Izonix, JSC, Krzysztof z Bagien, Maciek_Cz, Michał N., Piotr K., qbanos85, Robert41 oraz 59 gości