SynScan GOTO Upgrade EQ5 - kilka pytań

Postgravios | 10 Sie 2018, 16:50

Witam,

W najbliższym czasie będę przymierzał się do zakupu prowadzenia GOTO do montażu EQ5, jednak przed zakupem mam kilka pytań.

http://www.astrokrak.pl/akcesoria-/1269 ... o-eq5.html

1. Czy takie prowadzenie umożliwia automatyczne podążanie za obiektem czy jedynie naprowadzenie teleskopu na obiekt?
2. Czy potrzebny jest mi laptop/komputer by wszystko sprawnie działało?
3. W opisie produktu napisane jest, że zestaw nie zawiera zasilacza, wiec jaki zasilacz należałoby dokupić?

Jeśli podobny temat już znajduje się na forum to z góry przepraszam ale nie udało mi się znaleźć nic podobnego.
 
Posty: 20
Rejestracja: 16 Sie 2015, 22:21
Miejscowość: Szubin/Bydgoszcz

 

PostKrzysztof z Bagien | 10 Sie 2018, 17:17

1. Tak, może śledzić obiekt.
2. Nie, to co jest w zestawie wystarczy.
3. Na początek możesz się podłączyć do gniazda zapalniczki w samochodzie, albo ewentualnie kupić sobie powertanka (czy jak tam się to nazywa, generalnie jest to akumulator w łatwej do przenoszenia obudowie i własnie m.in. z gniazdem zapalniczki). Dedykowanych zasilaczy sieciowych chyba nie ma, ale przyzwoity zasilacz 12V (i ze 3A) z właściwą wtyczką powinien się nadać.
Jestem odpadem atomowym.
Awatar użytkownika
 
Posty: 276
Rejestracja: 17 Wrz 2017, 05:31
Miejscowość: Łódź

PostJanusz_P. | 11 Sie 2018, 15:18

Tu masz odpowiedni, dedykowany zasilacz z dobrą stabilizacją i zapasem mocy który nie uszkodzi elektroniki GoTo:
http://www.astrokrak.pl/623-zasilacz-si ... opow-.html
Astropozdrówko Janusz P.

Fujinon 10x50, SCT 6 podręczny, SCT-14" HyperStar, EQ-6, Coronado 60, EOS-6D-mod i takie tam szkiełka do niego od 8 do 4000 mm plus lasery RGB do 2 W :-)
Awatar użytkownika
Założyciel i Patron Forum
 
Posty: 18278
Rejestracja: 12 Kwi 2005, 19:17
Miejscowość: 15 km na południe od Krakowa

Postgravios | 13 Sie 2018, 16:58

Krzysztof z Bagien napisał(a):1. Tak, może śledzić obiekt.
2. Nie, to co jest w zestawie wystarczy.
3. Na początek możesz się podłączyć do gniazda zapalniczki w samochodzie, albo ewentualnie kupić sobie powertanka (czy jak tam się to nazywa, generalnie jest to akumulator w łatwej do przenoszenia obudowie i własnie m.in. z gniazdem zapalniczki). Dedykowanych zasilaczy sieciowych chyba nie ma, ale przyzwoity zasilacz 12V (i ze 3A) z właściwą wtyczką powinien się nadać.


Dziękuję za zwięzłe odpowiedzi na ww pytania.

Janusz_P. napisał(a):Tu masz odpowiedni, dedykowany zasilacz z dobrą stabilizacją i zapasem mocy który nie uszkodzi elektroniki GoTo


Może się mylę, ale wydaje mi się że zapomniał Pan wkleić link do zasilacza :?:
 
Posty: 20
Rejestracja: 16 Sie 2015, 22:21
Miejscowość: Szubin/Bydgoszcz

 

PostJanusz_P. | 13 Sie 2018, 20:27

Astropozdrówko Janusz P.

Fujinon 10x50, SCT 6 podręczny, SCT-14" HyperStar, EQ-6, Coronado 60, EOS-6D-mod i takie tam szkiełka do niego od 8 do 4000 mm plus lasery RGB do 2 W :-)
Awatar użytkownika
Założyciel i Patron Forum
 
Posty: 18278
Rejestracja: 12 Kwi 2005, 19:17
Miejscowość: 15 km na południe od Krakowa

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości

AstroChat

Wejdź na chat