Sky-Watcher 150 750 EQ3 jest ok.. ale doradźcie coś innego

Postgawittt | 19 Sie 2018, 17:40

Witam Was

Jestem tu nowy aczkolwiek z fotografi chcę wejść w Astrofoto. Znalazłem taki oto teleskop z montażem:
Sky-Watcher N-150/750 EQ3-2 (BKP15075EQ3-2) - 1499zł

..i wszystko idealnie bo jestem amatorem astronomii i chciałbym poprostu zobaczyć i sfotografować planety i jakieś inne interesujące obiekty ze swojego balkonu (w bloku).. Chciałbym troszeczkę nauczyć się o obiektach na niebie i podnieść swoją wiedzę..
Dzięki bratu miałem już swoje pierwsze obserwacje dzięki lunetce ZRT rosyjskiej bodajże produkcji...wszystko na zwykłym statywie. A w astrofoto jakieś montaże, ehhh Czego to ja sie dowiaduję..

Szukam teleskopu z montażem jak powyższy SkyWatcher lecz jeszcze tańszego (!).. Proszę, doradźcie.. Ów zestaw ma być dostosowany do podłączenia lustrzanki cyfrowej.
Nikon Action 12x50
 
Posty: 15
Rejestracja: 19 Sie 2018, 16:22
Miejscowość: Tarnobrzeg

PostJanusz_P. | 21 Sie 2018, 17:45

Ten 150/750 to absolutnie najtańsze rozwiązanie do nauki astrofoto a i tak trzeba go dozbroić w napęd z pilotem i lunetkę biegunową jeśli z balkonu widzisz Polarną :arrow: :?: :roll:
Astropozdrówko Janusz P.

Fujinon 10x50, SCT 6 podręczny, SCT-14" HyperStar, EQ-6, Coronado 60, EOS-6D-mod i takie tam szkiełka do niego od 8 do 4000 mm plus lasery RGB do 2 W :-)
Awatar użytkownika
Założyciel i Patron Forum
 
Posty: 18278
Rejestracja: 12 Kwi 2005, 19:17
Miejscowość: 15 km na południe od Krakowa

PostMr. Bino | 21 Sie 2018, 19:19

......
Ostatnio edytowany przez Mr. Bino, 07 Lis 2018, 16:26, edytowano w sumie 1 raz
 
Posty: 228
Rejestracja: 14 Maj 2011, 15:49

Postgawittt | 26 Sie 2018, 22:42

Hejka.

Czy doradzicie mi coś jeśli z mojego balkonu nie widze gwiazdy polarnej? Jak to sie ma do astrofoto w które chcę wejść (powolutku) ?

90% czasu bede sprzetu używał na balkonie w mieszkaniu w słabo zaludnionej dzielnicy (Niebo południowo zachodnie i zachodnie).
Mam jeszcze inną opcję - ogródek działkowy, ciemniejsze niebo i wogóle.. ale tam musiałbym się specjalnie wyprawiać, zapewne to zrobię ale chyba nie często, nie wiem..

Tak wiec ? Czy mierze w dobry teleskop oraz czy MAK 127, który jest chwalony na forum.. nie byłby także dobry? Mierzę w planety oraz w jakies ciekawe obiekty na niebie. Jakieś obłoki, jakieś ciekawe gromady gwiazd, może coś jeszcze .. Chcę się nauczyć troszkę o niebie i o tym jakie są tutaj mozliwości. Dużo nie chcę ale hmm... Widziałem niebo przez lunetke ZRT i jakies do niej dodatki ...i chciałbym poprostu więcej niz to.
Poruszcie również kwestię montażu bo niedawno kupiłem sobie statyw do aparatu lustrzanki no i hmmm, czy nie mógłbym przez jakiś czas korzystać z takiego statywu? Powiedzmy do wizuala ? Dziękuje serdecznie za wasze odpowiedzi.
Nikon Action 12x50
 
Posty: 15
Rejestracja: 19 Sie 2018, 16:22
Miejscowość: Tarnobrzeg

Posttsmolinski | 27 Sie 2018, 11:41

Jeżeli nie widzisz Polaris to:
1. Zainstaluj sobie Stellarium albo Cartes du Ciel, wpisz dokładne dane geograficzne swojego balkonu (z dokładnością do minut kątowych lub 0,01 stopnia)
2. Sprawdź, o której godzinie czasu urzędowego wypada u Ciebie południe słoneczne (górowanie Słońca)
3. Twój balkon zapewne ma jakieś pionowe słupki, dokładnie w chwili południa słonecznego zaznacz linię cienia pionowej krawędzi takiego słupka np ołówkiem, kredą (jak zaznaczysz, to się zdziwisz jak szybko ten cień się przesuwa), masz już kierunek N-S
4. Ustaw na montażu szerokość geograficzną balkonu (w miarę dokładnie, nie często tutaj polecane 52 stopnie N)
5. W pierwszą pogodną noc ustaw montaż tak by północna noga była równolegle do linii N-S, resztę doreguluj sobie metodą dryfu.
 
Posty: 29
Rejestracja: 05 Sty 2015, 18:11

 

Postgawittt | 11 Wrz 2018, 21:05

Witam

Chcę zrezygnować z teleskopu do astrofoto bo wydaje sie ze wychodzi drożej. Czy mogę prosić o poradę jaki teleskop kupić do 'wizuala' abym mógł widzieć fajnie planety oraz jakieś inne ciekawe obiekty na niebie? Jakieś mgławice lub gromady gwiazd..

Jest taka strona na której są teleskopy marki Bresser no i widzę że są naprawdę tansze niż opisywany w temacie sky watcher za 1499zł:
Teleskopy dla początkujących --> https://www.astrozakupy.pl/teleskopy-dl ... cych/1/24/
..Jest to sklep z mojego miasta więc możliwe że tutaj coś kupię. Ale okazuje sie że nie mam 1499zł i nie idę w astrofoto (na tą chwilę). Mam 999zł oraz nadzieję że coś mi ktoś poleci ze wspomnianej stronki z teleskopami dla początkujących.
Jak pisałem wcześniej widziałem co nieco nieba i planet u brata, poprzez jego lunetkę ZRT z jakimiś dodatkami a w moim przypadku chciałbym mieć lepszy zestaw do obserwacji. ...ale czy za max 999 zł ktoś mi coś doradzi ?
Nikon Action 12x50
 
Posty: 15
Rejestracja: 19 Sie 2018, 16:22
Miejscowość: Tarnobrzeg

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 14 gości

AstroChat

Wejdź na chat