Do miasta, rzadko w teren. PowerSeeker 127 EQ?

PostWalkingAlive | 21 Sie 2018, 17:30

Witam serdecznie.
Mam do was pytanie odnośnie zakupu niedrogiego sprzętu do obserwacji nieba.
Zależy mi na czymś niedużym i niedrogim (do 700 zł). Obserwację nieba traktuję jako hobby weekendowe i nie chciałbym wydawać na teleskop całej miesięcznej pensji... żona by mnie chyba zabiła :D

Ponieważ szukam czegoś "na każdą kieszeń" i jednocześnie ze znośnymi parametrami znalazłem to: PowerSeeker 127 EQ
Przy tym modelu zastanawia mnie statyw... Czy nie będzie zbyt delikatny? Jako nastolatek miałem teleskop (76/700 Newton) na podobnym statywie, i dobrze pamiętam jak denerwowała mnie jego delikatność.

Może trochę danych o przyszłym miejscu obserwacji:
- Zazwyczaj balkon, 6 piętro z 11.
- Kraków, obrzeża
- Raz na 2-3 miesiące miejsce z małym zanieczyszczeniem świetlnym (wieś)
 
Posty: 6
Rejestracja: 21 Sie 2018, 17:05

 

PostJanusz_P. | 21 Sie 2018, 17:39

Masz rację jakikolwiek sprzęt na chwiejnym statywiku to przysłowiowy strzał w stopę dlatego sugeruję podwój budżet bo sensowne montaże zaczynają sie od około 800 zł EQ-4 AZ4 a trzeba by na nich jeszcze coś powiesić o średnicy przynajmniej 90-100 mm nie za długiego i poręcznego na balkon :arrow: 8)
Astropozdrówko Janusz P.

Fujinon 10x50, SCT 6 podręczny, SCT-14" HyperStar, EQ-6, Coronado 60, EOS-6D-mod i takie tam szkiełka do niego od 8 do 4000 mm plus lasery RGB do 2 W :-)
Awatar użytkownika
Założyciel i Patron Forum
 
Posty: 18278
Rejestracja: 12 Kwi 2005, 19:17
Miejscowość: 15 km na południe od Krakowa

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości

AstroChat

Wejdź na chat