Nigdy nie miałem drygu do tematówxD Doradźcie co kupić

PostKasia:) | 03 Cze 2008, 18:28

Pc-et napisał(a):Kasiu oczywiście tylko żartowałem. Co do mojego wypytywania o wimmera to jestem osobą mało ufną a tutaj spora kasa wchodzi w grę.


Ja swój telep też kupiłam przez forum! Przyznam, że faktycznie obawiałam się czy wszystko będzie ok. Myślę, że zawsze lepiej jest kupić sprzęt od kogoś z forum bo zazwyczaj są to osoby, które się na forach udzielają i dzięki temu są w miarę znane! No i przynajmniej sprzęt jest zadbany! Bardziej obawiałabym się kupować np. na allegro!
SW 80/400 + Celestron NextStar SLT + Falcon 500mm Mirror ED f/6.3
Plossle 10, 15 i 25 mm
Awatar użytkownika
 
Posty: 393
Rejestracja: 11 Sie 2007, 20:13
Miejscowość: Stargard Szczeciński

PostGregohr | 03 Cze 2008, 18:33

jesli kupujesz od kogos, kto ma trzy posty na forum- to nalezy uwazac. ale wimmer to stary forumowicz ze wszystkich for, duza czesc nas zna go osobiscie. mysle ze mozna zaufac.
10x50,20x70,SW200/1200DobsGoTo
...take a look, to the sky, just before You die- it's the last time he will...
...zmazując barwy lasom i polom, mknie balon nocy -z knajpy- gondolą...
Awatar użytkownika
 
Posty: 733
Rejestracja: 03 Lip 2007, 13:25
Miejscowość: Poznań

PostPc-et | 03 Cze 2008, 18:48

Heh no widzę niepotrzebnie sie odezwałem bo mi to zaraz zawalicie cały temat polecając wimmera:D

No a jak już sie zastanawiać nad jego ofertą to kto mi wyjaśni :

" Pod celą LG zamontowany system ASCT, uszczelniony, [...] na włącznik. Zasilany z ogniw od laptopa. [...] szukacz w stylu "red dot finder" "

Niewiedza ciężka rzecz;/
 
Posty: 44
Rejestracja: 26 Sie 2007, 14:20
Miejscowość: Łódź

PostIgnisdei | 03 Cze 2008, 19:02

Pc-et napisał(a):Heh no widzę niepotrzebnie sie odezwałem bo mi to zaraz zawalicie cały temat polecając wimmera:D

No a jak już sie zastanawiać nad jego ofertą to kto mi wyjaśni :

" Pod celą LG zamontowany system ASCT, uszczelniony, [...] na włącznik. Zasilany z ogniw od laptopa. [...] szukacz w stylu "red dot finder" "

Niewiedza ciężka rzecz;/

Pc-et, normalnie kombinujesz Stary. Masz tubę za 7 paczek. Kupić 8" calowy telp za tą kasę, to normalnie okazja. Wimmer to znany gość na forum, wielu z nim handlowało w tym ja. Forum to nie allezło, tu metryczkę szybko wstawiamy sobie sami, jak ktoś Cię oszuka, oszwabi to wylezie szybciej niż Ci się wydaje. Tymczasem łap ośmio-calowego telpa z tą cenę. Tu interesy prowadzi się na zasadzie partnerskiej a nie biznesowej. Chbya `ze wolisz kupić ładny profesjonalnie wyglądający telp 130/900 na jeszcze cudowniejszym eq2, który uprzy(krzy)jemni Ci życie.
Na prawde mamy tu trochę pojęcia o sprzęcie bo kilku z nas parę latek w tym siedzi.
Ignisdei
 

PostPc-et | 03 Cze 2008, 19:07

No ok już nie mam wątpliwości co do uczciwości wimmera.

Teraz chciałbym żeby mi ktoś wyjaśnił co to jest system ASCT, cela LG, styl szukacza red dot finder i o co chodzi z "na włącznik. Zasilany z ogniw od laptopa", bo nie wiem a wolałbym jednak wiedzieć czy ten teleskop klupie czy też nie.
:roll:
 
Posty: 44
Rejestracja: 26 Sie 2007, 14:20
Miejscowość: Łódź

Postwimmer | 03 Cze 2008, 19:58

Ojoj!
Widzę że tutaj jakaś rozmowa się o mnie kręci, a ja przegapiłem.
Koledzy i koleżanki. Kto nie chce mi ufać, niech nie ufa. Taka natura człowieka, że patrzy na drugiego podejrzliwie a nie życzliwie. Takie czasy, a wszystko jak zwykle przez "nie wiadomo co", czyli przez pieniądze. A kto mnie zna, to mnie zna... :)

Wyjaśniam: Tak optyka tej Synty gościła przez krótki czas w ciele Ćmy, którą ma teraz Wiehu. Ręczę za to, że podczas użytkowania w składanym teleskopie nie powstało na niej żadne uszkodzenie.
Szukacz został przemalowany na czarno, bo tak ładnie wyglądał pod kolor Ćmy :) ASCT, własciwie jak ostatnio ktoś mnie uświadomił nie jest to dokładnie ASCT, bo takowy system posiada grzałki, a mój nie ma. Od spodu do celi jest zainstalowany plastikowy okrągły panel, w którym tkwi wiatrak od komputera. Włącza się go "pstryczkiem". A zasilam go ogniwami od laptopa, czyli wyciągniętymi po regeneracji akumulatorami. Oczywiście taki sposób zasilenia wieczny nie jest, bo w końcu się wyczerpią (choć używam długo, a nadal działają). Można by lepiej podłączyć tam akumulator żelowy 12V. Szukacz w stylu "red dot finder" to taki celownik, który ma w sobie przeźroczysty okrągły panelik, na którym wyświetla się czerwona kropka. Jest to dobry sposób do namierzania na szybko obszaru na niebie, który nas interesuje.
Zarówno ten "ASCT" jak i dodatkowy szukacz można po prostu odczepić i nie ma problemu. Do zainstalowania "red dot findera" przykleiłem na obejmie szukacza plastikową szynę, ale to chyba nie stanowi problemu.

Do kolegi Pc-et: Nie musisz mi ufać. Jeżeli interesuje Cię mój teleskop to mogę go nawet wysłać pocztą polską. Interesowałem się i wychodzi około 50zł za 2 paczki. Jedna ubezpieczona jako "szkło" w której miała by być tuba. A druga z rozmontowanym dobsonem - nie wymagała by ubezpieczenia bo to kawał twardej dechy.
A ja daje Ci publicznie moją gwarancję, że jeżeli z tym teleskopem coś jest nie tak i coś jest uszkodzone, to zwracam Ci całą kasę, co do grosza, Ty wysyłasz mi z powrotem teleskop na mój koszt, a ja dodatkowo stawiam Ci czteropak piwka (bezalkoholowego) w ramach przeprosin, jako człowiek, któremu nie powinno się ufać.

Pozdrawiam serdecznie
N 150/750 Omni XLT | Twilight AZ-5 | ES 68° 24mm | WO WA66 20mm | Hyperion 8mm; 3,5mm | Filtry: UHC-S | Moon | CPL | Yellow 495nm | #21 Orange | #80A Blue | #12 Yellow
Awatar użytkownika
 
Posty: 683
Rejestracja: 21 Gru 2007, 19:49
Miejscowość: Warszawa

Postwimmer | 03 Cze 2008, 20:03

Aha. Wyciąg znajduje się na wysokości 120cm, gdy tuba jest skierowana w zenit. A według mnie na najczęściej używanej wysokości (nie mierzyłem stopni nachylenia) jest na wysokości 110 cm
pzdr
N 150/750 Omni XLT | Twilight AZ-5 | ES 68° 24mm | WO WA66 20mm | Hyperion 8mm; 3,5mm | Filtry: UHC-S | Moon | CPL | Yellow 495nm | #21 Orange | #80A Blue | #12 Yellow
Awatar użytkownika
 
Posty: 683
Rejestracja: 21 Gru 2007, 19:49
Miejscowość: Warszawa

Postsaywiehu | 03 Cze 2008, 20:24

Pc-et napisał(a):wolałbym jednak wiedzieć czy ten teleskop klupie czy też nie.

Wimmer- nie odpowiedziałeś na to pytanie: nooo jak - klupie ci ten twój teleskop, czy nie klupie ??? A może nie klupie, ale się rylo? :shock: :lol: :twisted:




Spoko, to żart- nie obrazać mi się. Ale wiedziec jak co się pisze... w sumie można ;)
saywiehu
 

PostPc-et | 03 Cze 2008, 20:43

no trudno to już spam będzie i offtopic, ale cóż. Ostatnio często mam takie przypadki że po k dopisuje po l. Głównie dlatego, że mi ostatnio k ciężko chodzi i jak szybko pisze mi się palec ześlizguje, a nie zawsze zauważam wszystkie podkreślenia.
 
Posty: 44
Rejestracja: 26 Sie 2007, 14:20
Miejscowość: Łódź

Postwimmer | 03 Cze 2008, 21:15

saywiehu napisał(a):
Pc-et napisał(a):wolałbym jednak wiedzieć czy ten teleskop klupie czy też nie.

Wimmer- nie odpowiedziałeś na to pytanie: nooo jak - klupie ci ten twój teleskop, czy nie klupie ??? A może nie klupie, ale się rylo? :shock: :lol: :twisted:


Nie klupie, nie rylo się, nie obalo się, ani nie chyboto :D :lol:

pozdrawiaczki

P.S: Pogadałem z Pc-etem na chacie i wszystko już wiadomo...
W ogóle dzięki chłopaki za miłe słowa i ogólne zaufanie...
N 150/750 Omni XLT | Twilight AZ-5 | ES 68° 24mm | WO WA66 20mm | Hyperion 8mm; 3,5mm | Filtry: UHC-S | Moon | CPL | Yellow 495nm | #21 Orange | #80A Blue | #12 Yellow
Awatar użytkownika
 
Posty: 683
Rejestracja: 21 Gru 2007, 19:49
Miejscowość: Warszawa

PostPc-et | 03 Cze 2008, 21:20

No a ja wyszedłem na tego złego. :( Może kiedyś pójdzie w niepamięć
 
Posty: 44
Rejestracja: 26 Sie 2007, 14:20
Miejscowość: Łódź

Postwimmer | 03 Cze 2008, 21:21

Pc-et napisał(a):No a ja wyszedłem na tego złego. :( Może kiedyś pójdzie w niepamięć


No co Ty. Ja nie mam Ci nic za złe.....A panowie z pewnością też nie :)
Poszło w niepamięć :)
N 150/750 Omni XLT | Twilight AZ-5 | ES 68° 24mm | WO WA66 20mm | Hyperion 8mm; 3,5mm | Filtry: UHC-S | Moon | CPL | Yellow 495nm | #21 Orange | #80A Blue | #12 Yellow
Awatar użytkownika
 
Posty: 683
Rejestracja: 21 Gru 2007, 19:49
Miejscowość: Warszawa

Postsaywiehu | 03 Cze 2008, 21:29

Pc-et napisał(a):No a ja wyszedłem na tego złego. :( Może kiedyś pójdzie w niepamięć

Ech spoko! Nic co ludzkie itd. :)
Podstawa to umieć samemu wyciągać sensowne wnioski. Z drugiej strony nikt nie namawiał ciebie do czegoś paskudnego. Znamy się tu w dużej części na tyle, że śmiało możemy polecać pewne rozwiązania. Ja np. kupiłbym teleskop od Wimmera, czy Gregohra z zawiązanymi oczkami. Serio!
saywiehu
 

PostTomekG | 03 Cze 2008, 21:42

To może ja jeszcze taką małą uwagą rzucę - nie przesyłajcie teleskopów przez pocztę :) Do wczoraj byłem jej pracownikiem i widziałem jak idą paczki ostrożne, wartościowe i tak dalej. Czasami wszystko jest wrzucone na jedną kupę i z tej kupy gdzieś wyciąga się takie paczki. Inna sprawa, że pracownicy nie mają czasami czasu ani możliwości żeby na te paczki uważać tak ja się powinno.(czyli na lekkiej paczce stawia się ciężką, w pośpiechu nie kładzie się jej tak delikatnie jak powinno itp, nie zauważa się że to ostrożna, pracownik nie wie, że coś takiego... istnieje, bo rotacja jest ciągła itd) Ja po swój teleskop wolałem pojechać, mimo tego że dostarczony byłby za darmo. Na szczęście z Zabrza do Krakowa nie jest tak daleko. Nigdy nie wyślę już czegoś takiego przez pocztę.
Synta 10" Dob.
Pozdrawiam.
http://www.nforummsts.fora.pl
Awatar użytkownika
 
Posty: 96
Rejestracja: 30 Maj 2008, 21:16
Miejscowość: Zabrze

Postpepelito | 03 Cze 2008, 22:16

Straszna rzecz na Af się stała. "misowaty" sprzedaje syntę 8" za 500zł ale już pewnie sprzedał. Ehh co za czasy. Sprzedaje tez maka 5" na EQ3-2 z napędem za 700zł.
 
Posty: 469
Rejestracja: 16 Lip 2007, 12:31

PostIgnisdei | 03 Cze 2008, 22:20

Wysyłka mojej byłej modyfikowanej synty 8" + eq5+ ciężarki jakieś 40kg w DHL wyszło mi ok 50zł. Kurier liczył mi dwie przesyłki pod ten sam adres jako jedną paczkę.
Ignisdei
 

PostErNeSt_24 | 03 Cze 2008, 22:23

Moim skromnym zdaniem niemasz czego się obawiać kupując na forum, ja osobiście dość mało się udzielam a bardzo dużo czytam i sam sprzedawałem okularek na tym forum, i znalazł się kupiec z całkiem innego forum i jakoś mi zaufał i wszystko było OK. Pamiętaj że takie rzeczy jak teleskopy czy inne akcesoria astro są bardzo delikatne i każdy obchodzi się z nimi jak z "JAJECZKIEM" każdy o nie dba jak to tylko możliwe. Wimmer udziela się sporo na forum i raczej nie sprzedawał by wadliwego sprzętu, myślę że bez obaw możesz sobie kupić od Wimmera używany teleskopik który posłuży ci jeszcze sporo czasu :D ja sam jak zobaczę jakąś fajną ofertę śmiganej synty 10" to sprzedam swoją 6" i i bez wahania ją kupię. Pozdrawiam Łukasz
 
Posty: 14
Rejestracja: 28 Gru 2007, 19:08
Miejscowość: Się biorą dzieci :P

PostPerla | 04 Cze 2008, 14:36

Dodam, że warto kupić u kolegi Wimmer. Sam może tydzień temu zakupiłem u niego Barlowa. Cała transakcja poszła szybko i już się cieszę nową częścią do telepa :lol:
Teleskop: Sky-Watcher 150/750 EQ3-2 Newton
Okulary: NLV 4mm, Super 10mm i 25mm
Vixen Barlow 2x
Lornetka 20X50
Awatar użytkownika
 
Posty: 422
Rejestracja: 04 Cze 2007, 19:10

 

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 10 gości

AstroChat

Wejdź na chat