SN LXD-75 6"

PostADF | 11 Lip 2008, 08:37

Witam, nadal poszukuję jakiegoś teleskopu do kupienia, tak abym mógł cieszyć się "w pełni" obserwacjami.

1. Mam pytanie do do montażu - czy nadaje się do astrofotografii ??
2. Wyciąg okularowy - jaka jest jego jakość ??
3. Czy system GO-TO, jest dość dokładny??
4. Jaki ewentualnie musiałbym dokupić okular, żebym mógł cieszyć się dobrymi obrazami planet, jaki do DS-ów??

Z góry bardzo dziękuje i pozdrawiam.
Awatar użytkownika
 
Posty: 72
Rejestracja: 01 Wrz 2007, 12:14
Miejscowość: Gorlice

PostIgnisdei | 11 Lip 2008, 09:07

To w końcu chcesz cieszyć sie obserwacjami i astrofotografią? Bo tych rzeczy nie pogodzisz.
Jeśli ma być to telp do obserwacji to paralaktyk będzie Ci tylko przeszkadzał. Chyba że nie potrafisz szukać i chcesz by sprzęt za ciebie znalazł. Ale co to za frajda, (ja nazywam to kupowaniem samolotów do sklejania już sklejonych lub ryb już złowionych i przyrządzonych w rybnym) Montaż dobsona da Ci komfort kupna telpa o dużym lustrze, takim które umożliwi ci uzyskanie pięknych obrazów obiektów głębokiego nieba, jakich nigdy nie zobaczył być w teleskopie na montażu paralaktycznym z go-to w analogicznym przedziale cenowym (ze względu na wagę SPOREGO LUSTRA)
Ignisdei
 

PostADF | 11 Lip 2008, 09:25

Głównie tym teleskopem chce położyć nacisk na astrofoto, bo to mnie najbardziej rajcuje. W głowie siedzi mi zbudowanie własnego telepa do wizualu. I tym drugim (zbudowanym) bede bawił się w obserwacje.
Awatar użytkownika
 
Posty: 72
Rejestracja: 01 Wrz 2007, 12:14
Miejscowość: Gorlice

PostIgnisdei | 11 Lip 2008, 09:45

Twój przyszły telp ma montaż EQ LXD-75, poczytaj sobie o nim:
http://www.astromaniak.pl/viewtopic.php ... 67512501ff
Ignisdei
 

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości

AstroChat

Wejdź na chat