HR - nowa seria okularów planetarnych Vixena

Postkurp | 09 Sty 2020, 16:16

Posiadam Ortho BGO 7mm i Vixen 9mm. Orciaki dają krystaliczne obrazy i kompletnie nie mają żadnych kolorowych artefaktów tudzież duszków czy odbić. Pomimo małego ER lubię przez nie patrzeć. Jedyna maleńka wada to brak muszli ocznej i w BGO przeszkadza boczne światło uliczne. Dziwię się, że nieraz pojawia się na giełdzie dobre Ortho i za taką niską cenę nie ma amatora. Za 250 czy 300 złotych mamy okular z najwyższej półki, tyle że nie jest szeroko i oko musi być przy soczewce ale obraz pierwsza klasa.
Ja lubię patrzeć w Kosmos.
Krzysiek " kurp "

ED 100 SW Stigma 20x80 DO Silver 10x50 Carl Zeiss 10x50 Vixen 7x50 Olympus DPSi 8x40
Małe wiaderko orciaków i lantanów LV Vixena Maxvision 28 Nagler 9
Awatar użytkownika
 
Posty: 1584
Rejestracja: 13 Sty 2013, 23:23
Miejscowość: Ławy

 

Postastrofan | 09 Sty 2020, 17:11

J[/quote]

Masz rację. Czyli na 99.999% zawsze brakuje jednego czynnika i po co męczyć patrzałki w takim 4 mm ortho jak można wygodnie z 20 mm LER. 8) Na koniec jak już masz wszystko to Ci zaparuje szkiełko i klops. :|[/quote]

Zawsze żyjemy nadzieją ze będzie ta piękna chwila stabilizacji powietrza i 3 punkty zleją się w jedność nawet przez te 3 sekundy na które czekamy latami... 8)[/quote]

Pytanie czy dla tych 3 sekund warto się poświęcać :?:
:roll:
 
Posty: 534
Rejestracja: 30 Cze 2007, 03:21
Miejscowość: Starogard Gdański

PostKrzysztof_P | 09 Sty 2020, 17:28

Ja uważam że warto , są to bowiem nie zapomniane widoki i robią wrażenie tak mocne na mnie że to decyduje o tym właśnie kierunku w moim oglądanku Planet.To nasze indywidualne decyzje i upodobania. :wink:
Obserwatorium Roll-Off: Refraktory APO i ED , SCT-ki , MAKI , Newtony , SolarMax60 II i inne sprzęciki.
Serdecznie Zapraszamy.

"Cóż piękniejszego nad niebo , które nas otacza".

Pozdrawiam Krzysztof P. z Krakowa.
Awatar użytkownika
Administrator Forum
 
Posty: 7913
Rejestracja: 06 Sie 2006, 12:03
Miejscowość: Kraków

 

PostKrzysztof_P | 09 Sty 2020, 17:29

szary napisał(a):
Krzysztof_P napisał(a):Cześć Jacku. :D

Mam takiego Plossla Vixen Silver Top Japan 10mm z USA i jest lepszy od TV Delos 10mm na osi , porównywałem na Jowiszu

Wiem Krzysztof o czym piszesz. Jeżeli chodzi o stare vixenowskie SilverTopy, to mam z tej serii 10mm, 17mm, 26mm (parkę do bino) i 36mm. Pod względem ostrości, kontrastu i przede wszystkim transmisji zawstydzają większość współczesnych okularów, nawet tych z górnej półki cenowej, pomimo tego, że mają po 40 -30 lat. Dodam, że wszystkie kupione za granicą, ponieważ u nas są praktycznie niedostępne i w ogóle mało znane.


Tak jest jak piszesz , popieram w 100%.Te szkiełka były też w wydaniu Celestron-Vixen Japan.Teraz młodzi to naprawdę nie wiedzą co jest dobre a co nie i żyją tylko masowym przeważnie przeciętnym wyrobem :wink:
Obserwatorium Roll-Off: Refraktory APO i ED , SCT-ki , MAKI , Newtony , SolarMax60 II i inne sprzęciki.
Serdecznie Zapraszamy.

"Cóż piękniejszego nad niebo , które nas otacza".

Pozdrawiam Krzysztof P. z Krakowa.
Awatar użytkownika
Administrator Forum
 
Posty: 7913
Rejestracja: 06 Sie 2006, 12:03
Miejscowość: Kraków

 

PostKrzysztof_P | 09 Sty 2020, 17:35

Dobrze że temat się tak miło rozwinął , piszmy swoje doświadczenia , posłużą innym w dobrym wyborze.Piszący tu w tym temacie miłośnicy to ludzie z wiedzą i praktyką , ja przynajmniej tak Was wszystkich odbieram , tu piszących kolegów Astro Miłośników. :D :wink:
Obserwatorium Roll-Off: Refraktory APO i ED , SCT-ki , MAKI , Newtony , SolarMax60 II i inne sprzęciki.
Serdecznie Zapraszamy.

"Cóż piękniejszego nad niebo , które nas otacza".

Pozdrawiam Krzysztof P. z Krakowa.
Awatar użytkownika
Administrator Forum
 
Posty: 7913
Rejestracja: 06 Sie 2006, 12:03
Miejscowość: Kraków

 

PostWoj2007 | 09 Sty 2020, 18:22

Krzysztof_P napisał(a):Mam takiego Plossla Vixen Silver Top Japan 10mm z USA i jest lepszy od TV Delos 10mm na osi , porównywałem na Jowiszu


Cześć,

A jak porównanie Vixen vs. TV Plossl?
Pozdrawiam, Wojtek

ATM 355/1720mm; 250/1200 mm; Mak 150/1800mm.
Awatar użytkownika
 
Posty: 298
Rejestracja: 04 Lut 2015, 15:56

 

PostKrzysztof_P | 09 Sty 2020, 18:47

Cześć.

W TV Plossl obrazy cieplejsze z cieplejszymi kolorami detalu Planet a w Vixenie Japan Plossl Silver Top bardziej biało , coś jak w ORTO i kolorki mniej ciepłe.Ostrość na tym samym poziomie , słabszy subtelny detal łatwiej wyłapać jednak w Vixenie i lepiej kontrastuje ze względu na kolorystykę , np.obrysy chmur na Jowiszu w strefie równikowej , tych chmur poprzyklejanych pod jednym z równikowych pasów w jasnej równikowej strefie.Białe mniejsze Owale też łatwiej wyłapać w Plosslu Japan Vixenie tak samo jak w dobrym ORTO.

Pozdrawiam Krzysztof. :wink:
Obserwatorium Roll-Off: Refraktory APO i ED , SCT-ki , MAKI , Newtony , SolarMax60 II i inne sprzęciki.
Serdecznie Zapraszamy.

"Cóż piękniejszego nad niebo , które nas otacza".

Pozdrawiam Krzysztof P. z Krakowa.
Awatar użytkownika
Administrator Forum
 
Posty: 7913
Rejestracja: 06 Sie 2006, 12:03
Miejscowość: Kraków

 

Postchondryt | 09 Sty 2020, 18:51

Witam.
Kupiłem specjalnie PL Antares 9mm aby porównać go z Ortho Antares 9mm made in Japan, jednak jak na razie pogoda nie rozpieszcza i nie było warunków na sensowne testy, oczywiście w chwili obecnej na planetach nie ma szans więc pozostaje tylko łysy i ewentualnie jakieś podwójne. Jak tylko pogoda pozwoli napiszę czy między tymi okularami są aż tak znaczące różnice.

Pozdro... .
AZ-ATM ; AR-Svbony 90/500 ; kątówka Takahashi 1,25 " ; barlow 2x
Okulary: 9/60*
Awatar użytkownika
 
Posty: 1290
Rejestracja: 22 Wrz 2009, 19:17
Miejscowość: Kartuzy [Kaszuby]

 

PostWoj2007 | 10 Sty 2020, 01:41

Krzysztof_P napisał(a):Cześć.

W TV Plossl obrazy cieplejsze z cieplejszymi kolorami detalu Planet a w Vixenie Japan Plossl Silver Top bardziej biało , coś jak w ORTO i kolorki mniej ciepłe.Ostrość na tym samym poziomie , słabszy subtelny detal łatwiej wyłapać jednak w Vixenie i lepiej kontrastuje ze względu na kolorystykę , np.obrysy chmur na Jowiszu w strefie równikowej , tych chmur poprzyklejanych pod jednym z równikowych pasów w jasnej równikowej strefie.Białe mniejsze Owale też łatwiej wyłapać w Plosslu Japan Vixenie tak samo jak w dobrym ORTO.

Pozdrawiam Krzysztof. :wink:


Czyli wychodziłoby na to, że Vixen/Celestron plossl jest bardziej kontrastowy od Televue plossl?
Pozdrawiam, Wojtek

ATM 355/1720mm; 250/1200 mm; Mak 150/1800mm.
Awatar użytkownika
 
Posty: 298
Rejestracja: 04 Lut 2015, 15:56

 

PostKrzysztof_P | 10 Sty 2020, 03:23

Cześć.

Plossle Japan Silver Top w wersji Vixen lub Celestron Japan , ale te starsze wersje Japan nie nowsze dają moim zdaniem bardziej bielsze obrazy czyli kontrastowe od TV Plossli.Konkretnie dają bielszy bardziej do Orto: BGO , Antares czy UO zbliżony obraz.
Tak sprawa ma się na Jowiszu , może na innych Planetach czy Księżycu wypadnie to inaczej , tego nie sprawdzałem , ale takie były moje odczucia przy porównaniu tych okularów.Sprawdzę to wszystko jeszcze raz w tym roku na Planetach , będzie też Mars a jego detal powierzchni też wymaga wysokiego kontrastu aby dobrze dojrzeć pociemnienia i tych pociemnień różnice w odcieniu.

Tu coś znalazłem , sam jeszcze nie czytałem , ale wklejam:
https://www.cloudynights.com/topic/5215 ... top-japan/

Pozdrawiam Krzysztof. :wink:
Obserwatorium Roll-Off: Refraktory APO i ED , SCT-ki , MAKI , Newtony , SolarMax60 II i inne sprzęciki.
Serdecznie Zapraszamy.

"Cóż piękniejszego nad niebo , które nas otacza".

Pozdrawiam Krzysztof P. z Krakowa.
Awatar użytkownika
Administrator Forum
 
Posty: 7913
Rejestracja: 06 Sie 2006, 12:03
Miejscowość: Kraków

 

Postokroj | 10 Sty 2020, 19:59

Potwierdzam mam silwertropy Vixena 7.5mm prkę.Okular jest jak rasowy orto z polem 50*.Super zarówno do Jowisza jak i do Saturna
Polarex 102/1500 f-15,,Unitron 75/1200 f-16, Vixen 50/800 f-16, GSO-12" .Lunt 50 Bino Nikon .Vixen SilverTop -5mm,7.5-,10.15,26,TV Ploosl- 10,5 .U Konig- 32 Celestron Ultima 30 42mm.Yashica 7x50.
 
Posty: 1342
Rejestracja: 03 Mar 2008, 21:49
Miejscowość: Tuszyn [pod Łodzią]

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 9 gości

AstroChat

Wejdź na chat