Pomoc Nikon action 10x50 ex

PostGelo001 | 04 Lut 2020, 07:43

Dobra dziękuję wszystkim za odp, rozmiar ustaliłem będzie to nikon olympus 8x40 ew aculon 8x42, dziękuję i pozdrawiam
Nikon Aculon 8x42
 
Posty: 12
Rejestracja: 27 Sty 2020, 22:51

 

PostPsychotyk | 05 Lut 2020, 01:20

To ja swoje parę groszy w temacie wtrącę. Otóż też zastanawiałem się nad kupnem lornetki i byłem zainteresowany olympusem. Napisałem nawet do producenta w sprawie pryzmatów, bo też spotkałem się w jednym z komentarzy (chyba właśnie na optyczne.pl), że to są Bak4. Dostałem odpowiedź, że zarówno 10x50 jak i 8x40 są na Bk7. Jednakże nie zmienia to faktu, że pomimo tego, lornetka 8x40 jest na ogół chwalona przez użytkowników.

Sam jestem początkujący, również zastanawiałem się nad 10x50, jednakże zakupiłem używaną 8x40 bressera, głównie dlatego, że była dostępna w moim mieście i była niedroga. W moim odczuciu na początek lepiej chyba wybrać coś z większym polem widzenia. Jak zerkam przez swoją to i tak obraz się trzęsie, pomimo małego powiększenia, ale frajda jest niesamowita :). A największą jej zaletą jest to, że pozwoliła zrobić krok do przodu w kierunku poznawania nieba.
Więc i Tobie życzę byś wybrał i cieszył się wyborem, jaki by on nie był. I lornetka to nie związek na całe życie, jak Ci się nie spodoba, to ją sprzedasz, albo zostawisz do innych celów.

Pozdrawiam :)
 
Posty: 10
Rejestracja: 01 Sty 2020, 22:50

 

PostGelo001 | 07 Lut 2020, 18:36

Dziękuję za odpowiedź, odnośnie Olympusa to wysłałem do nich również zapytanie odnośnie pryzmatow czytając wasze podpowiedzi i informacje na optycznym i dostalem odpowiedź że zarówno 10x50 jak 8x40 dps i ma szkła bak7, słuchając waszych rad za które bardzo dziękuję zdecydowałem się wziąć 8x40 i Olympus wchodził w grę, jednakże trafił mi się w ostatniej chwili używany ale w bdb stanie Nikon Aculon 8x42 mam nadzieję że będzie to dobry wybór (chyba ne jest taki zły) , co myślicie, ja nie mogę się jego doczekać nawet bardziej od dzieci 8) , pozdrawiam
Nikon Aculon 8x42
 
Posty: 12
Rejestracja: 27 Sty 2020, 22:51

 

Postrobert_sz | 07 Lut 2020, 19:10

Dobry wybór :)
 
Posty: 988
Rejestracja: 26 Gru 2010, 02:05

 

PostGelo001 | 11 Lut 2020, 16:57

Popatrzyłem troszkę w dzień i jestem zadowolony, no może czasami wolałbym powiększenie x10, ale z drugiej strony jednak czuje się wagę lornetki nawet tej po pewnym czasie mnie ręce bolały, nawet bardzo, dzieciaczki też są zadowolone choć ciężar też odczuwają, a odnośnie drzenia rąk to mi i przy niej czasami ręce chodzą, choć ja długo patrzę bo jestem zafascynowany, mam nadzieję że i księżyc przez nią da się troszkę popatrzeć, coś jeszcze w nocy nią znajdę? Planet to wiem że nie, ale na niebie taką coś mogę poobserwowac, pozdrawiam Wszystkich
Nikon Aculon 8x42
 
Posty: 12
Rejestracja: 27 Sty 2020, 22:51

 

Postszary | 11 Lut 2020, 18:01

Gelo001 napisał(a):Popatrzyłem troszkę w dzień i jestem zadowolony, no może czasami wolałbym powiększenie x10, ale z drugiej strony jednak czuje się wagę lornetki nawet tej po pewnym czasie mnie ręce bolały, nawet bardzo, dzieciaczki też są zadowolone choć ciężar też odczuwają, a odnośnie drzenia rąk to mi i przy niej czasami ręce chodzą, choć ja długo patrzę bo jestem zafascynowany, mam nadzieję że i księżyc przez nią da się troszkę popatrzeć, coś jeszcze w nocy nią znajdę? Planet to wiem że nie, ale na niebie taką coś mogę poobserwowac, pozdrawiam Wszystkich

Gratuluję zakupu. Zacznij od Pasa Oriona, który jest bardzo łatwy do znalezienia na południowym niebie - od razu powinny Ci się rzucić w oczy trzy jasne gwiazdy leżące w jednej linii. Tuż poniżej znajduje się Wielka Mgławica Oriona (M42), czyli jeden z najpiękniejszych obiektów do lornetkowych obserwacji astronomicznych.

https://pbs.twimg.com/media/CVz_eqCVAAA68qM.jpg

Wdzięcznym i łatwym do znalezienia przez lornetkę obiektem są też Plejady.
 
Posty: 658
Rejestracja: 12 Sty 2013, 11:40

 

PostSylwek89 | 16 Lut 2020, 21:35

Gelo001, jeżeli wg Ciebie lornetka jest ciężka, pomysł jak by się oglądało z lornetki 200 - 250g cięższej, bo taką na początku chciałeś... Ogólnie dokonałeś dobrego wyboru, mam nadzieję, że będzieszz niej zadowolony.
 
Posty: 42
Rejestracja: 23 Lip 2019, 20:40
Miejscowość: Gdynia

 

PostGelo001 | 17 Lut 2020, 23:20

Nigdy lornetki w ręku nie miałem, to jak się do niej dorwalem pierwszego dnia to fakt czułem ciężar w rękach, ogólnie to jest lekka lornetka, dla dzieci waga odpowiednia, ciut cięższa by nie dzwignely, teraz też czasami narzekają na jej ciężar, jak długo patrzę to sam ją czuję, choć ręce już się zdeczko oswoily z nią, ogólnie jestem bardzo zadowolony, dziękuję wszystkim za rady, czekam jeszcze na czyste gwiezdziste niebo z ksiezycem, bo ostatnio u mnie same chmury i ciemnica straszna, pozdrawiam
Nikon Aculon 8x42
 
Posty: 12
Rejestracja: 27 Sty 2020, 22:51

 

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości

AstroChat

Wejdź na chat